Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

За животните с любов

Recommended Posts

Боби Димитров

Въй самоходен китеник тип летящо килимче на Аладин! :love:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Снимах ресторанта на котките. :)

IMG_20240114_110308.thumb.jpg.5fcefa5f833d5e222fc978d299024e6b.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.
На 26.05.2023 г. at 11:52, Славянски написа:

Работяга... Ама то не може само да се работи, трябва да се и почива:

IMG_20230526_115105.thumb.jpg.229870fa1f306d1dbf618bd5a50ef895.jpg

Скапан ли си от умора и твърдият диск на ъглошлайфа ти се струва пухена възглавница!

Милинкият Котарачо, как само е заспал...:wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Спането при него е като религиозно изживяване. Стига да е някъде на топличко и мекичко - веднага заспива. Така го намерих веднъж, когато беше се натровил с едно лекарство за овцете. Ако не беше на обичайно местенце за спане тогава, едва ли щях да го намеря жив. Не можеше да си стои на краката. За радост успя да погълне достатъчно домашна "противоотрова", после спа непробудно много време (нещо като кома може би). Не знаех дали ще се събуди, но след 24 часа беше малко по-добре и се възстанови.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Заинтригува ме. Кое е това лекарство за овцете и коя е противоотровата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Пандекс е. По принцип им го бият подкожно, но аз го давах с хляб през устата. Той намерил хляба, който бях приготвил и необезопасил за катерач с нюх като него. Съответно беше погълнал 5-6 пъти максималната доза за неговото тегло. Никаква координация на движенията, разширени зеници, много беше зле. Четох, че мазнина помага, може майонеза, някаква мас или лой, масло, неутрализира лекарството. Дадох му съвсем малко майонеза и няколко лъжички гъша мас издумка. После изгуби всякакъв апетит за 24 часа и спа непробудно в повечето време. Аз се чудя дали ако не беше изял маста и беше изгубил апетит, дали щеше да е твърде късно тогава? Но поне на хартия трябваше да помогне. През нощта го изкарах до тоалетна и миришеше просто отвратително това, което изкара и той самият. От мърша по-зле. На другия ден се събуди и почна да пази равновесие малко по-добре, но пак беше доста неадекватен. Обезпаразитихме го яко! С един живот по-малко остана.

Реално ако не бях се сетил да потърся хляба, и не бях открил, че е изяден, достатъчно рано, то едва ли щях да потърся и намеря котарака и тогава не знам... Проблемът беше, че агнетата не разпознаваха хляба като храна и хартиса. Не можах да ги накарам да го изконсумират.

Редактирано от Славянски
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

20240419_160450.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Моите добри пазачи! 

Няма набези от лисици,  невестулки, а и фазаните които от време на време се чуват да крякат в дивото пространство около нас, са под зоркото око на любимците ми. Много важна част са за спокойствието в двора!

 

IMG_20240422_190820.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване