Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Гинчев

Кедър - сибирски и други

Recommended Posts

Ангел Димитров

Сади както си замислила за рязане после е лесно и ще чакаме след 50 г да ни информираш как се чувстват:tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Аз в двора си или нивата си не бих засадил нити секвоя,нито кедър ,нито каквото и да било от огромните дървета. Не че не ги обичам - напротив , даже като се роди сина ни се опитах в негова чест да ...направя спомен(да го неречем така) и купих атласки кедър 1-2 броя и ги засадих в парка в Студентски град ( София, понеже ми е най-близо) ГРЕШКА , 
1.не ги поливах редовно

2. не ги оградих достатъчно добре,за да ги предпазвам от тримерите дето косят тревата лятото(даже има и малко тракторче дето коси )

3.самото място не е по-изолирано ,каквото впоследствие си мисля ,че трябваше да бъде

 

Загинаха. 

Та според мен, лично мнение, гледай да садиш:

1.в някаква близост за поливане ,наглеждане

2.да се огради с някакъв вид мрежичка

3. да не хвърля сянка на нечии двор ,за да няма скоросмъртна съдба

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Особено последното, винаги би трябвало да съобразяваме. Който е засенчван от съсед (или дори през съсед) му е ясно. Завинаги скъсен сезон, по-ограничен избор на растения и намалена реколта на засенчените през пролетта и есента места. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

 Свободното място е 1 600кв.м. и е абсолютно ГОЛО. Няма нищичко! Ще чучна кедъра в средата,защото така съм си наумила, само че смених плана-отлагам засждането за наесен, тъй като попаднах на статия на един инженер,който от години се занимава с наблюдение и отглеждане специално на атласки кедри. Същият твърди,че есенното засаждане е с много по-голяма успеваемост,така че мисля да го послушам. Относно избора ми на точно това дърво : при този климат лятото (четири месеца без капка дъжд и температури 33-38гр.),честно,мисля че нямам никакъв шанс с друго иглолистно. Самият инженер твърди,че с промените на климата, кедрите ще бъдат метода на избор при бъдещите залесявания.

   Дай Боже, след 50г да ви пусна снимка как съм се справила!:smile:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Охооо, след 50г. я камилата , я камиларят ... но мисля си по-добре да не е в средата на 1,6 дка, по-скоро някъде абсл. извън този парцел. Не можеш ли да помислиш за по-добро използване на имота,  зеленчуци, овощни дръвчета, плододаващи храсти...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

Мястото е за отмора. Не живеем там. Ще сложа, разбира се, някоя и друга овошка, храсти също. Основно гледам да е нещо, което след като порасне, ще се гледа само или пък с минимални грижи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване