Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Поръчка от Рудника (Rudniccy, Полша), есен 2020

Recommended Posts

Боби Димитров

Поне по тия дето са 1 пръчка не видях цветни пъпки, само листни... Имаше няколко разклонени, те по-имат шанс, макар че и там не видях нужните пъпки, но може би не ги разпознавам още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 4 часа, Славянски написа:

Хайде, напролет снимки с цъфнали ирги! Дано цъфнат.

А черемуха сях от семе - не се получи. Никна едно и май го уморих или изгубих. Bird cherry, или гроздовидна песъкиня на български, ако не бъркам.

От издънки. Да,  дива череша.Аромат е прекрасен,.от моето детство. някои ирги цъфтят в розово, някои в бяло. тази ирга ИРГА ЛАМАРКА RAINBOW PILLAR  е красива и ароматна, но стига до 10 м височина. плодовете й са сини. А пък тази  (AMELANCHIER ALNIFOLIA OBELISK) само 50-60 см височина пораства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Поне по тия дето са 1 пръчка не видях цветни пъпки, само листни... Имаше няколко разклонени, те по-имат шанс, макар че и там не видях нужните пъпки, но може би не ги разпознавам още...

Цветните пъпки са понабъбнали от листните? Ще поразгледам,  различни ли са. Нищо, аз ще почакам да пораснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Боби Димитров

Предполагам са останали само моите растения...чакам книжка за да мина да ги взема, да не пращам пак бащата...ок ли ти е към края на седмицата?

И кажи към какво проявяваш интерес от следните растения, за да не ти донеса нещо, с което не ти се занимава :

Канадски див рожков, студоустойчив евкалипт, пиния, понцирус семеначета, авокадо, акебия, дива лоза, яките сортове мащерка, исоп, салвия елеганс, бяла ананасова ягода. 

Не се сдържай, имам количества от всичките.

P.S. Ако някой друг от форума има интерес към някое от растенията, сега е момента да каже, стига Боби да се навие да му го прати по Еконт, защото наистина нямам възможност да го сторя.

Редактирано от Жоро
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Може всеки работен ден, между 10 и 19 има човек дори мен да ме няма. Тъй като другата седмица чакам 30 тона 0/63 за паркинга и машини, програмата е плаваща, не се съобразявай, а мини когато можеш, или прати бащата.

Интерес имам към салвията, ако може да вирее в градината, дори да мръзне и да избива догодина. Както и към бялата ягода. Благодаря! Няма проблем и да пратя по Еконт, ако някой желае нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Най-накрая се докопах до растенията от полската поръчка. Боровинката е поомачкана от толкова транспорт, иргите са с опадали листа. Но съм доволен от размера.

IMG_20201021_145455.thumb.jpg.132016f445700c432ab2ab6fcd05abb0.jpg

Височината е 45-50 см, без разклонения, но са много дебели - около сантиметър в основата. Като дебели ябълкови калеми. Предните мисля, че бяха по-тънички. Ще ги садя тия дни и чакам да тръгнат мощно. Northline е един от най-разпространените в Канада промишлени сортове, а Honeywood... Ще прочета повече за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 18.10.2020 г. at 10:38, Оризаки Кошияма написа:

@Боби Димитров

Предполагам са останали само моите растения...чакам книжка за да мина да ги взема, да не пращам пак бащата...ок ли ти е към края на седмицата?

И кажи към какво проявяваш интерес от следните растения, за да не ти донеса нещо, с което не ти се занимава :

Канадски див рожков, студоустойчив евкалипт, пиния, понцирус семеначета, авокадо, акебия, дива лоза, яките сортове мащерка, исоп, салвия елеганс, бяла ананасова ягода. 

Не се сдържай, имам количества от всичките.

P.S. Ако някой друг от форума има интерес към някое от растенията, сега е момента да каже, стига Боби да се навие да му го прати по Еконт, защото наистина нямам възможност да го сторя.

Оризаки, имаш ли още от евкалиптите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Той може и да не прочете това, тъй като е с бан. Това са му ФБ профилите, пробвай там, но не отговарям...

https://www.facebook.com/getzbg

https://www.facebook.com/orizaki.koshiyama.3

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен иргите от последната поръчка от Полша се развиха много добре. Бяха дебели пръчки и надминаха като едногодишен прираст всички предишни. Може да ме огрее и за реколта от тях догодина. Honeywood и Northline. Също съм впечатлен от прираста на касиса Андега, но той е от френските растения.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 14 часа, Славянски написа:

При мен иргите от последната поръчка от Полша се развиха много добре. Бяха дебели пръчки и надминаха като едногодишен прираст всички предишни. Може да ме огрее и за реколта от тях догодина. Honeywood и Northline. Също съм впечатлен от прираста на касиса Андега, но той е от френските растения.

Смоуки ми даде три плодчета))) Сладки са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 16 часа, Славянски написа:

При мен иргите от последната поръчка от Полша се развиха много добре. Бяха дебели пръчки и надминаха като едногодишен прираст всички предишни. Може да ме огрее и за реколта от тях догодина. Honeywood и Northline. Също съм впечатлен от прираста на касиса Андега, но той е от френските растения.

Иргите се оказаха много сухоустойчиви! Доволен съм! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 7.12.2021 г. at 13:12, Любо Д написа:

Иргите се оказаха много сухоустойчиви! Доволен съм! :)

Те пускат дълъг  вретеновиден корен и задържат почвата / от пълзене на почвата, свлачища./ Измукват вода, затова засадих ги преди къщата, за да не пълзи почвата и да прихващат   подпочвените води. Същото правят брезите и върбите, но бреза пуска огромни корени и ако близо до фундамента,  разрушава го, а върба тя леко инвазивна,  Бреза засадих зад къщата, в наклонената  част, че ако пусне корените, те са доста от долу на фундамента ще бъдат, и няма да го повредят. Плачещата Върба засега държа в саксия , не мога да реша да засаждам или  да  я мъча в саксията..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 6 часа, алина написа:

Те пускат дълъг  вретеновиден корен и задържат почвата / от пълзене на почвата, свлачища./ Измукват вода, затова засадих ги преди къщата, за да не пълзи почвата и да прихващат   подпочвените води. Същото правят брезите и върбите, но бреза пуска огромни корени и ако близо до фундамента,  разрушава го, а върба тя леко инвазивна,  Бреза засадих зад къщата, в наклонената  част, че ако пусне корените, те са доста от долу на фундамента ще бъдат, и няма да го повредят. Плачещата Върба засега държа в саксия , не мога да реша да засаждам или  да  я мъча в саксията..

Аз ги садих покрай пътя, където се оказа най-сушавата част на имота... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 12.12.2021 г. at 13:34, Любо Д написа:

Аз ги садих покрай пътя, където се оказа най-сушавата част на имота... :D

Иргите издържат сушата, по-дълбоко ще пускат корените си. Тя не обича само блатиста почва, тоест корените постоянно да са  накиснати във вода. Тя сама търси водата и взема ,колко й трябва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване