Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

viktoriay

Ето и по една Нортлайн и Принц Уилям. Садени са миналата есен и сега имат по малко плод. А тази със жълтите листа е двугодишната ми Смоуки, която миналата година завърза десетина плодчета, но повечето от тях се съсухриха и ни ставаха за ядене. Реших, че е болна тогава и я пръсках с препарат. Оправи се, но тази година нищо не роди и сега внезапно листата й по средата пожълтяха и при побутване започват да падат. Не й е липсвало поливане/един път седмично/ и торене. Интересното е, че крайните листа още са зелени.:unsure:

Нортлайн.jpg

Принц Уилям 2.jpg

Смоуки 1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не съм срещал по писания и видео подобен феномен с разлика размера на семката :) Освен на опрашване, не съм сигурен на какво да го отдам? Да видим догодина как ще е освен?

Единият от сортовете тук ми харесва, че има едри узрели плодове и в същото време съвсем дребни зелени, демек има теоретично възможност за разсрочване на брането. Ся, вкусът му не е някак тъй добър като на тия двете дивите, но нали.

20240611_125240.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 4 часа, Боби Димитров написа:

Не съм срещал по писания и видео подобен феномен с разлика размера на семката :) Освен на опрашване, не съм сигурен на какво да го отдам? Да видим догодина как ще е освен?

Единият от сортовете тук ми харесва, че има едри узрели плодове и в същото време съвсем дребни зелени, демек има теоретично възможност за разсрочване на брането. Ся, вкусът му не е някак тъй добър като на тия двете дивите, но нали.

20240611_125240.jpg

То семенцата мога да преживея, но миналата година и вкусът беше по-добър...Нещо ми се редуват различните храстчета като вкусови достижения :D Едната година от едната страна на двора са по-вкусните, следващата от другата. Абе, екшън да има :lol:!

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 12 часа, viktoriay написа:

То семенцата мога да преживея, но миналата година и вкусът беше по-добър...

Да, общо взето не е изключителен, ако мога така да кажа вкуса на играта. Имам няколко вариации, не знам коя коя е но... Подобни са. Яде се, ама... Най-далавера от храстите ми се струва бодливото немско грозде, без претенции, всяка година доста дава, хубав вкус като узрее добре. Играта е нататък в листата. Но всеки с вкуса си, разбира се.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
На 16.06.2024 г. at 10:01, ivkit написа:

Да, общо взето не е изключителен, ако мога така да кажа вкуса на играта. Имам няколко вариации, не знам коя коя е но... Подобни са. Яде се, ама... Най-далавера от храстите ми се струва бодливото немско грозде, без претенции, всяка година доста дава, хубав вкус като узрее добре. Играта е нататък в листата. Но всеки с вкуса си, разбира се.

И аз харесвам цариградското грозде, ама е много бодливо! То да го почистиш от плевели си е страшно-ръцете ми после все едно ги е драл леопард :D Опитвала съм обаче само от черното, а ми се искаше да мога да направя сравнение с бялото...

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 15 часа, viktoriay написа:

И аз харесвам цариградското грозде, ама е много бодливо! То да го почистиш от плевели си е страшно-ръцете ми после все едно ги е драл леопард :D Опитвала съм обаче само от черното, а ми се искаше да мога да направя сравнение с бялото...

Бялото/зеленото, особено ако с голи плодчета, без мъх, е много хубаво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 8 часа, ivkit написа:

Бялото/зеленото, особено ако с голи плодчета, без мъх, е много хубаво

Е, браво! Сега ме зариби да търся място където да си бодна и едно бяло! :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тази игра я садих преди пет години с идея да расте в диво състояние. Без поливки и някакви кой-знае какви грижи:

Photo1540-1.thumb.jpg.305430694114e1afb8e20c60c8820eb6.jpg

Метнал съм ѝ някоя и друга лопата тор през годините, първата година е поливана малко, за да се хване. Малко съм я и плевил. Но като цяло се държи в жегите и изглежда свежа. Имаше и реколта не изобилна, но за хапване добре. 

За разлика от няколкото камчатки наоколо, които са едвам живи и не са пораснали, тази ирга (уж Ламарки) се държи добре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay

Преди около месец иргите ми се разболяха. Имат кафяви петна по листата и не изглеждат добре. В агроаптеката ми казаха, че е мана и да пръскам с Топаз, но и след второто пръскане не виждам особено подобрение. Някой наясно ли е дали диагнозата и лечението са правилни? Последната снимка е поразмазана, но се придобива някаква представа.

IMG_20240706_114552.jpg

IMG_20240706_114611.jpg

IMG_20240713_145807.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не мисля, че е мана. Съхнат от жегите и сушата. Същото става с камчатките при силно УВ/слънцегреене. Да се има предвид, че в момента в България е като южна Гърция преди 25 години, а тия растения са еволюирали за климат тип Канада, където лятото вали през ден и има постоянна 80% атм. влажност. Дори поливките не могат да помогнат с много, защото корените прегряват, а листата съхнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 6 часа, Боби Димитров написа:

Не мисля, че е мана. Съхнат от жегите и сушата. Същото става с камчатките при силно УВ/слънцегреене. Да се има предвид, че в момента в България е като южна Гърция преди 25 години, а тия растения са еволюирали за климат тип Канада, където лятото вали през ден и има постоянна 80% атм. влажност. Дори поливките не могат да помогнат с много, защото корените прегряват, а листата съхнат.

Ох, дано да е това, че тръгнат ли болестите край няма! Благодаря за мнението! :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване