Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Боби Димитров

Да ви кажа честно, на моите (тия на снимката не са на капка все още) съм им сложил само веднъж вода след като юни спря да вали - което прави 4 месеца с 1 поливка... Не съм им слагал и нищо особено, освен мулч при посаждането и после веднъж лятото мокра косена трева дебел слой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен тая година имаха малко листа останали канаденсис. Станаха червени, но не чак като при Боби. Просто рехави изглеждаха. Сега ги погледнах, вече са заминали листата. Но аз не съм ги поливал. Или най-много веднъж с пет-десет литра. По принцип се водят влаголюбиви и предни години съм снимал хубавите червени листа. При Боби почвата нали задържа и повече влага? 

@Panik ти последно за какви растения говориш при теб (като вид/сорт)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 26 минути, Славянски написа:

 

@Panik ти последно за какви растения говориш при теб (като вид/сорт)?

Ще ми се смеете, ама не знам :) За мене все са ирги... Тия от миналата година от Полша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Panik написа:

Тия от миналата година от Полша.

Значи са алнифолии изключае Принц Уилям, която е канаденсис. И Слейт има малко по-различни листа. Бях вадил някаква информация за сорта назад в темата, баш каква се води.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Ще цъфнат ли иргите рано тая година? Предни години обикновено цъфтяха към 20 април. Сорт Thiessen го водят с по-ранен цъфтеж, и потенциално по-уязвим на повратни мразове. Майка ми още преди две седмици казваше, че Thiessen при тях  напъпил да се разлиства. При мен също има едри пъпки, при все че му резнах върха.

Много интересна година се очертава за видовете с тая ранна пролет. При положение че е имало през април и -7, и -5, и -3 неведнъж, хич не съм оптимист тая година. Но сякаш дъждът и липсата на пчели в това време е по-голям бич от сланата.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване