Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Среща на форума - 2021

Форумна среща 2021 - избор на дата  

9 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. На коя дата бихте дошли на среща, организирана на двора на Боби в с. Хераково?



Recommended Posts

Боби Димитров

@Евгени
По 10тина пръчки от любимите сортове, но не ги помня всички обаче, нещо Велика, Афродита, ти ще ги кажеш.

@Лозан
Принципно с храсторез като я емнеш, да остане 30 см от земята е достатъчно.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 2 часа, Лозан написа:

@Любо Д началото на март е доста късно. При мен костилковите са набъбнали яко и вече нахвърлях наколко калема. Мога да ти донеса от хрущялката няколко калема. Тя има силен растеж и калемите са прилични, но това е единственият ми късен сорт. същност имам 2 сорта, като цяло :) Другите 2 дървета са реанни и съм ги описал по-горе.

Наистина става късно. Ще ашладисам каквото мога в събота и спирам с костилковите. Благодаря за предложението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Е не знам, миналата година всички хванати калеми череши и кайсия са ми след 15 март... След срещата. От 2019 гледам снимките, пак е 24 март... Няма драма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Боби, ще режа лозето след  около седмица. Мога да ги пратя на девети или десети март, ако не ти е проблем да ги вземеш от офиса на Еконт. За съжаление загубих схемата на сортовете и сега не мога да възпроизведа коя лоза какъв сорт е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev
преди 36 минути, Боби Димитров написа:

Е не знам, миналата година всички хванати калеми череши и кайсия са ми след 15 март... След срещата. От 2019 гледам снимките, пак е 24 март... Няма драма.

Ако има калеми и аз ще ашладисвам след срещата. Просто до сега опита ми с костилкови е за 90+% успеваемост към края на февруари и ~60% края на март и от тогава все гледам да бързам. Така че който има калеми да не му мисли и да праща. Пък ние смело ще действаме и каквото стане:) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби Димитров В петък ще ти пратя коренчетата къпина по Еконт. Елеагнусите, ако ходи до вилата ММ в неделя ще нареже резници и прати в отделна пратка. Аз ще стоя в Североизтока най-малко до средата на другата седмица. Ковидясалите се увеличиха... Тююю, как ми писна от тая глупост..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Евгени
Не е проблем,ще ги взема. Мерси!


@Venetka
за къпината знае ли се сорт? Мерси!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Venetka написа:

@Боби Димитров  Аз ще стоя в Североизтока най-малко до средата на другата седмица. Ковидясалите се увеличиха... Тююю, как ми писна от тая глупост..

Отдавна не ги и следя. Те си ги натаманяват, както щат. Дядо ми го изкара, кверцетинът видимо помогна, обаче възстановяване след три седмици на легло на неговите години е сложно.

@Боби Димитров планирам колетче за понеделник, да имам повече време да приготвя нещата. Ще ти пиша на лични да уточним мястото на получаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби Димитров Не знам някой от Пловдив дали ще дойде на срещата. Ако не дойде може ли моля да те помоля да ми пратиш по Еконт малко от семената от онова тъмно виолетовото чери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Славянски Ако има сгода да е по Еконт/Спиди за моя сметка, ще ми спестиш часове висене на пощата. За последния път поради строеж до пощата въртях 30 мин докато паркирам и после чаках 90 минути на опашка... детето орева орталъка... Ако само поща е опция, ще видя да ти дам друг пощенски клон...

@Venetka Варелчето ще идва, как! Разбира се, че ще дам - по-точно той ще ме подсети :) Пу ти гониш @Варела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А аз мислех, че селските пощи са зле! Тия в София ви вземат акъла! Ще видя друг вариант тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби Димитров Коренчетата от безбодилеста, едроплодна къпина утре тръгват към Боби. Успях да изкарам 6 добри корена и едно ню-ню.

Тъй като това са пръчките на отводките практически те би трябвало да изсъхнат и да тръгне къпината да се развива от корена. Успех на тези, които са решили да имат такива къпини.

Сортът не ми е известен, корена ми го даде съфорумка от цветарския.

photo_2021-03-04_17-43-53.thumb.jpg.d5519be7f0cf585ff45d4fe92f786744.jpg

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 49 минути, Venetka написа:

@Боби Димитров Коренчетата от безбодилеста, едроплодна къпина утре тръгват към Боби. Успях да изкарам 6 добри корена и едно ню-ню.

Тъй като това са пръчките на отводките практически те би трябвало да изсъхнат и да тръгне къпината да се развива от корена. Успех на тези, които са решили да имат такива къпини.

Сортът не ми е известен, корена ми го даде съфорумка от цветарския.

Кръгли ли са или продълговати плодовете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Плодовете са кръгли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Днес бях при Румбата! Извадихме няколко корена от неговите златни малини, ще ги делим на срещата. Също и няколко вкоренени връхчета черни малини. Както и две женски облепихи по над метър и 20, едната за Варелче, другата за който я иска, а ако никой не я поиска, ще я бодна аз.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

Симпатяги,

Малко встрани от темата. Нашата къща събира две предишни домакинства и имам огромни количества чаши, джезвета и разни други кухненски пособия. Ако някои иска, да донеса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Пратката с къпините пусната към Боби днес. Задължително на Росица едното коренче / или пък две / да предадете моля. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пуснах на Боби нещата вчера, основно калеми и резници, малко земна ябълка и картофи Сорая за семе също, както и семена от салатите "Red Sails". Ще опиша по спомен сортовете, от които съм пратил калеми, и който иска да ги има предвид - дори и някой, който не може да присъства лично, комуто можем да пуснем нещо по пощата/с куриер.

От крушите само един сорт успях да взема - старт сорт ранна, по-дребна круша (жълто-червена), при мен зрееше в началото на юли. Дърветата са огромни.

Също една белица (сорт бяла черница), доста едра, става и за вкореняване, и за присадка върху черница.

От черешите само един калем Summit имах, късен цъфтеж, но не е самоплодна, обаче калемът е много хубав. Може да го делите.

От сливите - само Стенли; от джанките - една едра месеста червено-виолетова, средно-късна. Има киселина, в сравнение с други, но е много стегната и ми харесва. От райските ябълки - Костата.

От прасковите само няколко калема от Елегант Лейди, която още не ми е плододавала.

Бадеми три сорта. Калемите не са големи, но мисля, че имат шанс. Това са Вайро, Маринада и Пента, испанска селекция, самофертилни, късен цъфтеж.

Кайсия - отделих няколко калема от сорт Харлейн, сравнително дребни. Води се мразоустойчив сорт от Онтарио, Канада. Вторият сорт е от незнаен сорт кайсия, едър плод, според мен със среден цъфтеж, но човекът казва, че му задържа (тези не са надписани), имат набъбнали пъпки.

Пратил съм и резници смокиня от групата на Мичуринска 10 от плевенско. Тези са за вкореняване и могат да се режат на две даже.

Най-много, разбира се, са ябълковите калеми. Повечето сортове са описани в темата "Стари сортове ябълки". Някои имат и име, други още не ги знам и са само с номер. Но са хубави сортове. Има #2 Белфльор, #3, #4, #6 Касова Ренета, #8 Бяла Канадска Ренета, #10 Жълта Петровка, има Златна Пармена (последните две са най-ранни). #3 е пъстро-червена, едра и сочна. Повечето са жълто-оранжеви. Има едни тъмно-червени, които май не съм описвал и нямат номер. Много красиви. От по-новите сортове съм пратил Фуджи. От виолетовите #5 не успях да пратя, че стълбата ми беше ангажирана другаде, а дървото много високо. #1 също изтървах. За догодина ще е :)

Това се сещам. Боби да раздава, както намери за добре. Надявам се да завъдите бадемите. Аз чакам да цъфнат тая година да видим колко им е късен наистина цъфтежът.

А за мераклии съм пратил и жълъди от дъб благун, някои покълнали.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Здравейте! Утре смятам да пратя на Боби моите армагани. МОЛЯ БОБИ ДА МИ НАПИШЕ АДРЕС

Не ми стигна времето и заради това не успях да подготвя всичко Но колкото толкова. Важното е, че е от сърце.

Ще изпратя основно калеми от овошки. Дръвчетата са ми млади и не пускат много. За някои позакъснях. Любо и Варела искаха от някаква праскова но забравих каква. Дано да съм уцелил.

Ще има малко калеми от Мандарин Мелон Бери (Кудрания) отделно от мъжко и женско растение.

Няколко семеначета от Японска мушмула.

Семената, които имам няма да учудят никого. Затова ще пратя само един руски сор Гигант Лимонный - много добър (за мен) салатен жълт домат.

Ако има интерес мога да пратя няколко семеначета Зукум.

Мога да допълня кашона (колкото влязат) с четеригодишна лавандула. Ето такъв размер : Ако няма желаещи да не пращам. Ако някой от тези, които няма да бъдат на срещата иска да ми пише да му изпратя отделно.

 

Лавандула.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ако не е нахално, може ли моля по Валери да ми пратите един семенак от японската мушмула?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване