Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

alys

Моите ги бера през ден. Състоянието на тези под навесите не е добро, но все още има домати. Закъснях с отваряне на найлоните или няколкото студени нощи си казаха думата. Ще внимавам повече догодина, живот и здраве.

Паник, какво ще кажеш за Черен ананас? Само той не ми поникна, една семка я мъчих, но нещо не се получи. Не помня колко бяха семената, но факт, че не се справих с този сорт.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 2 часа, alys написа:

Паник, какво ще кажеш за Черен ананас? Само той не ми поникна, една семка я мъчих, но нещо не се получи. Не помня колко бяха семената, но факт, че не се справих с този сорт.

Ми какво да кажа :) Аз си го сея всяка година. Вкусен ми е. По скоро като че ли е ранен. Не дава много. Няма проблеми с кълняемоста.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Кандидатирам се за семена, ама изобщо не бързам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние също го гледаме всяка година и тази нямаме единствено защото котките бяха решили точно върху тези 3 саксийки да си почиват :D Иначе на мен лично от шарените ми е фаворит, макар да е малко воднист ако се остави да презрее, трябва да се бере овреме и е супер красив и вкусен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Ето какви ги ражда мойто чери тази година.Вече откъснах три такива в горната част.

20220824_190408.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

А при нас сбръчкания домат тая година се изроди в нещо огромно, по- скоро розово, отколкото червено, а бръчките са само цветово оформени, няма ги вдлъбнатинките. Забравих да снимам.

На някого пращах семена от това чудо. Може ли да каже как е при него/ нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Кръстосват се здраво. Аз тази година имам кръстоска между евъргрийн и малък червен с черна шапка. Резултата - червен с черна шапка, салатен, среден размер. Вкусен много за мен. Като растение още не мога да му хвана цаката. Прави първа силна китка и след това "забива". После вади 3-4 култука оттам, равностойни. Всички се развиват добре. Ама кой е върха? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
преди 3 часа, Venetka написа:

А при нас сбръчкания домат тая година се изроди в нещо огромно, по- скоро розово, отколкото червено, а бръчките са само цветово оформени, няма ги вдлъбнатинките. Забравих да снимам.

На някого пращах семена от това чудо. Може ли да каже как е при него/ нея?

На мен ми изпрати. Благодаря още веднаж.

При мен червенеят и са почти кръгли с диаметър около 5-6 см, сбръчкани са, но все още нямам достатъчно узрял домат  за да го опитам на вкус. Няма изгледи някой да стане като хармоника, т.е продълговат и сбръчкан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Странна работа. Събрах семена. Интересно ми е догодина как ще изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Ето така бих искал да изглежда 

10o4r32jmea51.thumb.jpg.98c4dade2957a497b299f1a2a2ef9f49.jpg

Но .. уви .. засега 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 16.03.2022 г. at 19:35, alys написа:

Ру, Кнежа беше супер, но се оказа хибрид, който се разпадна.

И при мен стана същото - не съм доволен и повече няма да се занимавам с него. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Моите навън почти свършиха.

Тези в оранжерията са си зелени растения, опряха тавана и тръгнаха надолу и настрани, цъфтят и вържат. Раждат едри и хубави домати. Догодина ще си взема още една и ще спра да се мъча или поне по-малко да садя навън. Иначе докато почнат и свършват. Излиза, че ги дундуркам месеци за има няма два месеца плод.

Имам и пипер в нея, макар наблъскан на втори ред зад доматите към найлона. И той ражда страхотно. И най-вече две седмици не са поливани в оранжерията при отворена врата и прозорчета /докато бяхме на море/ и само леко са пожълтяли долните листа. Не знам дали мястото , на което я сложихме , й пасна или друго , но при 40 градусови жеги с един път в седмицата поливане, резултатът е повече от добър.

Алис, и при мен Черен крим не се получи. Поникна , но измръзна и после не се възстанови за разлика от някои други.

Хареса ми от хибридите Елена прима. Едър и вкусен домат и ражда добре. Ще купя  семена и ще го сея пак.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

В чудо се видяха домашните с тия домати. Продължават да раждат и на село, и на вилата. ММ е заложил поредната порция за сушене и бърка сосове за спагети за консервиране. Мама днес правеше поредната порция пюре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Много добре те разбирам и съчувствам. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Това в Източна Румелия е егаси тропика. По 5 реколти домати! :D

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bess

Тази година ми се получиха доста по-добре доматите, въпреки, че сега след дъждовния период взеха да поизмират. Според източник Интернет причината е, че се заразяват от дърветата, с които не мога да се преборя все още. Насекомите са посредник, пък аз не пръсках срещу тях. Все пак имам достатъчно, макар и не за зимнина. Имам два-три сорта, които искам да си запазя - все са ми подарявани - голям добринишки, розов сърцевиден и чушко-домат. Не знам истинските им имена (ако изобщо имат такива). За догодина мисля да се подготвя с някакъв ранен сорт, но още не съм си направила проучването.

Черитата ме изненадаха - от купени семена са и двата вида :):

 

IMG_20220814_142959.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Умами вкусът на доматите ми ме впечатлява. Земята е жива, само трябва да боцна родовити сортове и някои за цвят догодина. Осигурих ежедневните салати за два месеца. Доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Едно видео за размисъл на доматолюбците

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ако ги тръкна на капковото, ще ги докарам до розов издължен. :))

Шегувам се, при мен климата е подходящ като топлина и суша и може би ще станат оригинал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Моля, ако някой знае, да помага -  какво може да е това по домати, отглеждани в оранжерия? Снимката е на другарче.

viber_изображение_2022-09-28_18-27-43-109.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване