Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Групова поръчка от Rudniccy, Полша (ноември 2022)

Recommended Posts

Боби Димитров

При нас е студено и е обратен ефекта на камъка, особено ако не е на целодневен припек. Определено на топли места камъните могат да са ефективна термо маса, но тук камъните, с които съм оградил пътеката към градината, се разтопяват последни в снега. Особено пък ако се ползват светли камъни, дори лятото те не се нагряват така силно. А стеничката, зад която засадих камчаките и им прави заслон от изток и югоизток, помага да се задържи там студеното и влагата повече и ето тази година беше добра демонстрация - тия до стеничката се развиха по-късно и не пострадаха от снеговете в края на април.

Но определено всеки трябва да се съобрази с особеностите на микро климата и имота си!

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

При нас е студено и е обратен ефекта на камъка, особено ако не е на целодневен припек. Определено на топли места камъните могат да са ефективна термо маса, но тук камъните, с които съм оградил пътеката към градината, се разтопяват последни в снега. Особено пък ако се ползват светли камъни, дори лятото те не се нагряват така силно. А стеничката, зад която засадих камчаките и им прави заслон от изток и югоизток, помага да се задържи там студеното и влагата повече и ето тази година беше добра демонстрация - тия до стеничката се развиха по-късно и не пострадаха от снеговете в края на април.

Но определено всеки трябва да се съобрази с особеностите на микро климата и имота си!

Мога да поекспериментирам с това. Какъв як речен камък вадя на Айдарово и то в количества и размери различни. Подозирам че голяма част е форми на кварц, даже някои пропускат светлина. За езерце са се утепали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
На 8.11.2022 г. at 16:57, Боби Димитров написа:

пп: Благодаря на @Лозан че толкова много се грижи за нас :heart:

 

Ибаси! Ако бях разбрал навреме щях да се включа, въпреки, че нямам и стрък троскот в поръчката, щото от загриженост не се вясвам във форумчо...

Искам да заявя, че съм насреща за поръчки, групови занимания и труд на ротационен принцип (когато нямам нещо планирано за този ден/дни), ноооо за целта трябва да знам за това, а е факт, че напоследък все по-рядко се мяркам тук (не щото не ме кефите или път темите не ме кефят, а щото съм си предимно на село и практикувам), та давам съгласието си да бъда търсен чрез директни похвати. Доста от вас имат моя номер или сме приятели във някоя социална мрежа, където успеваемостта ще е значително по-добра.

ПП: Бобка, дори в иронията си, си ми симпатичен :tounge_wink:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Кивито аргута исаи даде фира. Може би мястото му беше твърде сенчесто, или (и) от дъждовете. Разлисти се малко в основата и гледам, че е изгубило листата. Корените изгнили. Пръчките не изглеждат сухи, та ги боднах в пръстта. Не ми върви с тези кивита. Взех едно такова и от България, а дано излезе плододаващо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Някой ще даде ли отзиви за малините? Хванаха ли се? Имаха ли реколта? При мен половината пръчки загинаха. Другите имат и в момента някакъв плод, но дребен заради сушата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
svilenotnisovo

При мен малините всички се хванаха даже успях да откъсна няколко. Тази година голяма суша въпреки че всяка седмица поливах  в момента всичките ми корени изглеждат сухи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Черничката Галиция даде няколко плода лятото. Дребни за сега, защото и растението е малко, но е изключителна рядкост още в годината на засаждане черница да даде плодове, даже и на втора година е рядкост. Апропо, Боби , възможността да поръчаме растения от Полша беше прекрасна, много сме ти задължени! Ако има и тази година.... :) Къпините също ми харесаха - Арапахо и Лох нес дадоха няколко плода.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами Боби да каже колко му се занимава, че миналата година му дойде много разправията (особено с тези на гол корен). Има ли и други желаещи нещо да поръчат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, ivkit написа:

:) Къпините също ми харесаха - Арапахо и Лох нес дадоха няколко плода.

От тези къпини, има ли някой сорт, който да е с дребни семки? Имам предвид, колкото на малините, а, не да ти трошат зъбите, като на тази без бодлите, която е разпространена навсякъде. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 3 часа, ivkit написа:

Ако има и тази година.... :)

Тая година ще си починем малко, догодина - може пак, стига да има мераклии, като ще започнем от по-рано записванията.

  • Харесвам 1
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Тая година ще си починем малко, догодина - може пак, стига да има мераклии, като ще започнем от по-рано записванията.

Догодина, ама може ли да е догодина пролетта? ;)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

От тези къпини, има ли някой сорт, който да е с дребни семки? Имам предвид, колкото на малините, а, не да ти трошат зъбите, като на тази без бодлите, която е разпространена навсякъде. 

Не ми се сториха с големи и досадни семки въобще. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване