Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

Търся смокиня Мичуринска

Recommended Posts

алина

Искам да купя смокиня Мичуринска, не скъпо. Две бройки или три ,зависи от цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На места се продава. Аз имам, но е малка и не съм я размножавал. Говориш за мичуринска 10, нали? Студоустойчива.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 8 часа, алина написа:

Искам да купя смокиня Мичуринска, не скъпо. Две бройки или три ,зависи от цената.

Моят съвет е да не засаждате повече от едно растение от този сорт, ако не го правите с някаква конкретна цел, която аз да не знам. Аз направих глупост да засадя няколко щама на М10, които показваха някакви разлики един от друг и сега се чудя, какво да ги правя. Нито са виновни с нещо, за да ги махам, нито ми се държат еднотипни сортове. Ако искате да имате повече супер ранни сортове, засадете една М10 и една Ronde de Bordeaux. Втората е по- капризна по отношение на отглеждането, не дава Бреба реколта, но, качеството на плодовете е доста по- високо. Самата М10 също не дава много Бреба, така, че това не трябва да е основен критерий при избор между двата сорта. 

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 8.04.2023 г. at 11:53, Славянски написа:

На места се продава. Аз имам, но е малка и не съм я размножавал. Говориш за мичуринска 10, нали? Студоустойчива.

Да, същата. Аз имах, даже плодоносеше, но тази година загина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 8.04.2023 г. at 17:25, Kalam Mekhar написа:

Моят съвет е да не засаждате повече от едно растение от този сорт, ако не го правите с някаква конкретна цел, която аз да не знам. Аз направих глупост да засадя няколко щама на М10, които показваха някакви разлики един от друг и сега се чудя, какво да ги правя. Нито са виновни с нещо, за да ги махам, нито ми се държат еднотипни сортове. Ако искате да имате повече супер ранни сортове, засадете една М10 и една Ronde de Bordeaux. Втората е по- капризна по отношение на отглеждането, не дава Бреба реколта, но, качеството на плодовете е доста по- високо. Самата М10 също не дава много Бреба, така, че това не трябва да е основен критерий при избор между двата сорта. 

Моята ,която имах, даваше нормални плодове..И беше присадена, че  самопрашваше. Купих я, като мичуринска..Иначе четох, че дава дребни плодове, но много. За Ронде не чух нищо, тя опрашва Мичуринска? Защо двете да имам? Аз имам две местни смокини, без име.Дадоха ми издънките, на доста години.. Но през студените зими мръзнат клонките. Яко орязвам, а после пак отново.. И още имам една ,пак подарена затова без име,  от белите смокини, тя измрзна дажа тази зима. Може би гръцка, не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ако Ронде е не зимоустойчива, то при нас няма да издържи.Зимата много студено, ветрове от Добруджа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 31 минути, алина написа:

Ако Ронде е не зимоустойчива, то при нас няма да издържи.Зимата много студено, ветрове от Добруджа..

Може би е малко по неустойчива от Мичуринска 10 заради по- бързият растеж. Иначе си е сорт с прилична студоустойчивост. Мичуринска 10 също не е нещо уникално. Има добра студоустойчивост, но се събужда рано и страда доста от късни пролетни студове. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Къде каза, че се намира твоята градинка? Аз съм също на добруджанския ветрилник. Младите дръвчета си искат защита на нашия климат. Иначе...след петата година всичко си идва на мястото. Аз имам няколко Брънсуика на които вече не правя никакви  защитни съоръжения. Тази зима при мен в земята бях оставил и една  една Ronde de Bordeaux. Вчера и махнах покриващата шума и я оставих да се препича на пролетното слънце, като единствено оставих ветробранещия варел от северната и страна. На първо време си намери място, добре огрявано от слънцето, където смокинята ще бъде на завет.

bordo.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 час, Александър Ал написа:

Къде каза, че се намира твоята градинка? Аз съм също на добруджанския ветрилник. Младите дръвчета си искат защита на нашия климат. Иначе...след петата година всичко си идва на мястото. Аз имам няколко Брънсушка на които вече не правя никакви  защитни съоръжения. Тази зима при мен в земята бях оставил и една  една Ronde de Bordeaux. Вчера и махнах покриващата шума и я оставих да се препича на пролетното слънце, като единствено оставих ветробранещия варел от северната и страна. На първо време си намери място, добре огрявано от слънцето, където смокинята ще бъде на завет.

bordo.jpg

Ние сме между село Левски и вашето село. Знаеш, в кметсството в Суворово  по едно време решили да правят път от нашето село до Банево за да минава автобус..Но какво стана, не знам.

 Ако на едно място ще намеря Мичуринска и Ронде и, както ти каза, Брънсу,(напиши пълното име на тази смокиня) то ще ги взема. Нашето семейство обожава смокини. Още от дърво ги изяждаме.)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Брънсуик. съседна  буква съм натиснал. Най-добре си вкорени няколко дръвчета от твоя район.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Хора, има възможност за редактиране на грешки в публикациите в следващите дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Вземи си Измирска от "палм центъра" - разкошна е!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

И ako няма бластофаги кво ш, прайм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 55 минути, peterstamov написа:

Вземи си Измирска от "палм центъра" - разкошна е!

Измирска това е Турската? Наистина, пишат че издържа до -18. Ще поръча. А то бялата има ли студоустойчива? Как е на вкус Кадота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Поръчах две смокини Измирската и Кадота(бяла). Мичуринската Котарак може би ще прати, ако реши)))) 1 бройка. Ще имам тогава три!! но Котарак не ще да каже цената..срамежлив е...:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 2 часа, Александър Ал написа:

И ako няма бластофаги кво ш, прайм?

Пише ли някъде, че не плододава без опрашване? Не съм се зачитал. При мен няма мъжки смокини, нито съм виждал осички. Плод има - разкошен!

Както ми беше писал веднъж бат Ицо, на който много уважавам мнението за смокините:

Цитат

Чунким ти трябва да превеждаш  , гледаш дали е партенокарпен или не, кога зрее 1-2-а реколта, добив, вкус и размер, другото е ала-бала, а картинки бол в нета.

Цитат

Еее..., сега пък много искаш...  , хем 2 полододобива, хем пълна партенокарпия, хем напълно затворено око, предполагам и да не се пука и да е вкусна. На това отговаря само сорта Далматинска. 
Ако окото е полузатворено добавяме и Мич.16.
Ако искаш сортове с частична или непълна партенокарпия са много.
За мен има само два вида формировка, свободно растяща и палмета, която като измръзне става си пак свободно растяща...  ., а в Русия има и пълзяща, ама разправят, че е от водката.... 

 

Вижте и Далматинска!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

алина, в сделка с човек, който ме клевети че съм убиец, невинаги цената е водещото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ох, видях че пише, че Кадота мъжки опрашител. Ами сега? Но видях, че и Брънсуик е мъжки ..Кажете ще дава ли нормална реколта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
Just now, Котарак без чизми написа:

алина, в сделка с човек, който ме клевети че съм убиец, невинаги цената е водещото.

Добре, разбрах..вкарваш политиката в градината..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване