Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

Търся смокиня Мичуринска

Recommended Posts

Kalam Mekhar
На 11.04.2023 г. at 10:39, алина написа:

Боже мой..от нищо нещо...

Поръчах вече.Въпросът е приключен.

На всички  благодаря. 

темата се затваря.

Бихте ли ми изброили, кои точно сортове поръчахте, че не мога да се ориентирам в толкова публикации? Искам да знам, какво имате и какво нямате. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 3 часа, Kalam Mekhar написа:

Бихте ли ми изброили, кои точно сортове поръчахте, че не мога да се ориентирам в толкова публикации? Искам да знам, какво имате и какво нямате. 

Два сорта изпратиха.Кадота и Измир.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 18.04.2023 г. at 11:58, Kalam Mekhar написа:

 

Получих СМС за пратката. Благодаря.Да сложа ли първо във водата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 47 минути, алина написа:

Получих СМС за пратката. Благодаря.Да сложа ли първо във водата?

Първо ги измий хубаво с гъба и вода в която е разтворена малко сода бикарбонат. После с много остра ножица подрежи долните краища за да ги опресниш и да се покаже свежа тъкан. След това ги натопи в чаши с вода. След няколко дни можеш да почваш да ги засаждаш в саксии. Само по един резник в една саксия. Колкото е по висока саксията, толкова резникът е по- защитен от загниване. Долната му част никога не трябва да достига дъното на саксията.

П.П.: Щом имаш оранжерия или парник на открито, повечето саксии постави в него. Аз ги поставям от северната страна да не ги пече толкова слънцето. На терасата можеш да си оставиш по- малката част.

Отново пускам снимка, как трябва да изглеждат засадени. 

Dalmatie-1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 37 минути, алина написа:

Добре.

Ако се справите, трите сорта покриват целият диапазон от началото на Юли до слана. При наличие на Кръгла то Бордо, засаждането на Мичуринска 10 няма особен смисъл. Вече ви обясних защо. Тя не дава Бреба, но и самата Миучуринска 10 също не е силен производител на първа реколта. За сметка на това в комплекта имате сорт, който има много силна първа реколта. Чикаго Харди не е толкова ранна, но, този щам е един от най- устойчивите в света на разделяне при влага и запазва вкуса и аромата на плодовете си до замръзване. Плодовете на повечето други сортове, напълно губят аромата си при застудяване. 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 6 часа, Kalam Mekhar написа:

Ако се справите, трите сорта покриват целият диапазон от началото на Юли до слана. При наличие на Кръгла то Бордо, засаждането на Мичуринска 10 няма особен смисъл. Вече ви обясних защо. Тя не дава Бреба, но и самата Миучуринска 10 също не е силен производител на първа реколта. За сметка на това в комплекта имате сорт, който има много силна първа реколта. Чикаго Харди не е толкова ранна, но, този щам е един от най- устойчивите в света на разделяне при влага и запазва вкуса и аромата на плодовете си до замръзване. Плодовете на повечето други сортове, напълно губят аромата си при застудяване. 

Ти много резници изпрати. Представи се, че всички се захванат..

И химикалката си  забрави вътре в колета  ти или служителят  на СПИДи? Сива. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 минути, алина написа:

Ти много резници изпрати. Представи се, че всички се захванат..

И химикалката си  забрави вътре в колета  ти или служителят  на СПИДи? Сива. 

Не знам и не ме интересува чия е. Химикалка. Пратих, като за човек, който не знае да вкоренява. За да може да оцелее нещо. Ако познаваш някой, който се занимава професионално с вкореняване, можеш да му дадеш той да ги вкоренява и да ти даде част от растенията. Но, има вероятност да вземе всичките от Поморийска 6 и да ти каже, че не са се вкоренили, защото все още трудно се намира. 

В Събота, аз засадих моята в двора при кокошките с внушението, че не ядат листа от смокиня. Оказа се, че не е така. В събота ще я оградя, за да спася това, което е оцеляло. Върнали са дървото поне месец назад в развитието му. 

Pomorjiska-6-tree.jpg

 П.П.: Моята химикалка е. Чудех се, къде е изчезнала и взех друга, когато ги пакетирах. Миналата година изкарах коронката и правя глупости често. 

  • Ха-ха 2
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Дано бързо да се въстанови.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Александър Ал написа:

Дано бързо да се въстанови.

Дано. И, следващата пъпка след откъснатите върхове да се окаже в правилната посока (навън), че ще бера ядове, ако трябва да правя от странични клони (леви и десни) върхове. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 16 часа, Kalam Mekhar написа:

Не знам и не ме интересува чия е. Химикалка. Пратих, като за човек, който не знае да вкоренява. За да може да оцелее нещо. Ако познаваш някой, който се занимава професионално с вкореняване, можеш да му дадеш той да ги вкоренява и да ти даде част от растенията. Но, има вероятност да вземе всичките от Поморийска 6 и да ти каже, че не са се вкоренили, защото все още трудно се намира. 

В Събота, аз засадих моята в двора при кокошките с внушението, че не ядат листа от смокиня. Оказа се, че не е така. В събота ще я оградя, за да спася това, което е оцеляло. Върнали са дървото поне месец назад в развитието му. 

Pomorjiska-6-tree.jpg

 П.П.: Моята химикалка е. Чудех се, къде е изчезнала и взех друга, когато ги пакетирах. Миналата година изкарах коронката и правя глупости често. 

Съветвам да махнеш керамидите по две причини

1. Ако имаш гризачи в двора си,  то под керамидите се крият от валежите и правят гнезда. Моят съпруг така уничтожи Мичуринска.Сложи за зимата керамидите до нея и гризачите уничтожили корена на смокиня.

2. Керемидите не са дезинфицирани и могат да внесат инфекция в почвата, от там и на растението.

Химикалката сложих и не я ползвам. Имам куп химикалки, половината от тях не пишат..Обичам тънките фломастери, типа химикалки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 4 минути, алина написа:

Съветвам да махнеш керамидите по две причини

1. Ако имаш гризачи в двора си,  то под керамидите се крият от валежите и правят гнезда. Моят съпруг така уничтожи Мичуринска.Сложи за зимата керамидите до нея и гризачите уничтожили корена на смокиня.

2. Керемидите не са дезинфицирани и могат да внесат инфекция в почвата, от там и на растението.

Химикалката сложих и не я ползвам. Имам куп химикалки, половината от тях не пишат..Обичам тънките фломастери, типа химикалки.

Ще измисля нещо. За инфекция не се безпокоя, а мишките си имат две стопански постройки да се крият през зимата. Когато имам време ще доизмисля нещата. Този ден имах много работа и бързах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 12 часа, Kalam Mekhar написа:

Дано. И, следващата пъпка след откъснатите върхове да се окаже в правилната посока (навън), че ще бера ядове, ако трябва да правя от странични клони (леви и десни) върхове. 

Знаеш, а аз предположих, че най-добре ще хванат тези които с връхна пъпка..Значи греша? 

Смокинята от семенце, купена от пазара и явно от топлите райони,  , която оцеляла в саксията две зими по ред , расте  вече в двора самостоятелно,  все едно, че селото ни е родината й. Явно от семена приемат средата , даже  тогава, когато тя   е агресивна за тях. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 минута, Kalam Mekhar написа:

Ще измисля нещо. За инфекция не се безпокоя, а мишките си имат две стопански постройки да се крият през зимата. Когато имам време ще доизмисля нещата. Този ден имах много работа и бързах. 

Сложи под керамидата  отрова за гризачи.Има , която не силно е отровна, но за тях е да. Но котките, които ловят гризачи, все пак могат да пострадат. Аз слагам фолио, което пропуска вода но не става убежище за гризачи. но пази от  плевели. Май вече продават по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

За оградата на смокината ))) използвай стара кокошарска мрежа. Хем евтино, хем е оградено .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 минути, алина написа:

За оградата на смокината ))) използвай стара кокошарска мрежа. Хем евтино, хем е оградено .

Държа един топ с текстилна мрежа за птици от 2-3 години. Имам материал за ограда. Просто не я направих навреме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 6 минути, Kalam Mekhar написа:

Държа един топ с текстилна мрежа за птици от 2-3 години. Имам материал за ограда. Просто не я направих навреме.

Текстилна мрежа  бързо се разпада. направо на парцали става. Кокошарската мрежа и е  евтина и  все пак е  метална. Можеш да я боядисаш с боя , (може тъмно-зелена, бяла е по-красиво, но може ръждата да появи и трябва да да подновиш боядисането )и  ще стане красиво. Вътре сложи фолио, пропускащо вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Може би на кокошките им липсва зелено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 21.04.2023 г. at 10:41, Славянски написа:

Може би на кокошките им липсва зелено?

Липсва им забавление. Днес си ходих и видях, какво чудо са направили. Късали са и са хвърляли листата по земята. Само централният клон е с оцелял връх. Единият клон е откъснат наполовина и лошото е, че първата пъпка е в неподходяща посока за нов водач.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване