Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

Търся смокиня Мичуринска

Recommended Posts

ivanina.
преди 2 минути, Александър Ал написа:

Хубави хорица се заяждат тук.

Не е заяждане, а е зов за помощ....

Помогни на Алина с информация за сортовете, какво ще загубиш от това?:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 34 минути, ivanina. написа:

Изтрих лайшкия си коментар. Поклон пред научните изказвания!

Коментарът ти не беше лаишки, @ivanina. . Мисля, че той си  беше напълно валиден за топлите части на нашето Черноморие, включително например за Варна или зоните ниско до морето.  А отделно от това, ние останалите, научаваме нещо допълнително от подобни коментари, дори когато те се отнасят за малко по-различни условия, защото, най-малкото добавят парчета към големия пъзел и ни помагат да видим по-добе една по-обща картина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Добре си пишат хорицата, но на заключена и залостена врата чукат. Оставете алина да си направи пробите и грешките, сами виждате, че на нея съвети не и трябват, а смокини.

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 1 час, алина написа:

Боже мой..от нищо нещо...

Поръчах вече.Въпросът е приключен.

На всички  благодаря. 

темата се затваря.

Моля те, Алина, не бързай! Особено пък да затваряш темата. Все ще излезе от някъде информация за фиданки смокини. ...

Опа! Точно сега се сетих, че миналата година в едно приятелско смейство, направих отводки от тяхната едра жълта смокиня, която най-вероятно е Жълта Студоустойчива (Hardy Yellow). Просто бях забравил за този експеримент, защото не е в моята градина и не е пред очите ми! До края на тази седмица ще проверя какво е станало с отводките и ще ти пиша. Може пък и да се сдобиеш с Жълта Студоустойчива (Hardy Yellow) смокиня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Оставям мнението от Хобикафе, може би не много е правилно, че е чужд форум , но все пак:

//

Icon

 вт юни 04, 2019 2:41 pm

Относно Мич. 10, Такъв сорт не се продава, а се раздава, мога да ти дам резници на есен, имам го от 20 г. на едно много студено място, близо до Оризово, през 3-4 г измръзва до основата, ама пак тръгва, моето мнение не е важно, проф. Серафимова се е изказала по въпроса така -Посредствен сорт...  .., но е в групата студоустойчиви заедно с Black mission.
Ако става въпрос за жълтата на Петьо, дето я показал и ако е Сарилоп, тя е със средна студоустойчивост, като Далматинска, Кадота, Брунсуик. абе да си го кажем направо при -16 е мертвец.... 
Мани, мани..и аз засадих в началото на Април 10 бр. резници от нея от Ивайловград 4-ри в саксии и 7 в земята направо забучени....  -един приятел я има и само по слухове я налучках,....  . не съм я виждал още. От лаф на лаф и ми вика, аз я имам такава в двора....  , та запалих колата и бих 200 км в едната посока... 

//

При мен само по 1 фиданка от трите, Измирска, Кадота, Брънсуик, издържат в 7 зона.до -18.  Всичките от един разсадник, така е по-удобно.

Не искам да се кара в темата, която отворих. Или да съветваш доброжелателно  или да мълчиш, това е кредото... Не претендирам за баш-градинар, от някои неща доста разбирам, някои срещам за пръв път. С грозде се занимава сърпугът ми, не се меси  и той , където моята градина.Овошки садя аз, той градски човек, не разбира от това. Смокините   имам две огромни, местни, една бабичка ми ги подари , като издънки.

Тази статия е за мен е полезна, оставям и на вас.

https://telegraph.bg/telegraphplus/agro-telegraf-sadim-smokiniata-ot-dekemvri-do-mart-31570

Ще подрежа корените, както пише в статията.

Моля, пишете учтиво един на друг. Иначе информацията не се възприема от мозъка, отхвърля се..

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 24 минути, алина написа:

...  .., но е в групата студоустойчиви заедно с Black mission.

 

Мисля, че е в друга група. Black Mission е един от най- слабо устойчивите на студ сортове. 

Пускам снимка на резница от Ronde de Bordeaux и един подвид на Albacor (испанска Мисия), да се види разликата в плътността на дървесината и за какво става въпрос. Трябва да си има предвид, че испанската Мисия е по- здрава и издържа на студ повече от американската, която е силно заразена с мозаечен вирус. Ако испанската се води, че издържа до -15 градуса по Целзий, тази с произход мисията Сан Хуан Баутиста, не се препоръчва за засаждане на места, където температурата пада под -13 градуса по Целзий. 

Rd-B-vs-NN.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Алина, не зная дали имаш профил във facebook, но е добре да си направиш и влезеш в публична група Смокини(Figs).

От публикации и коментари  на запалени любители на смокините, ще научиш много неща свързани с нея, като вкореняване на резници и най-важното- времето в което се прави това. Също така и сортове типични за региона ви,  с годините показали приспособимост  и устойчивост към климата. 

Неуспехите, мобилизират! Така се научаваме да произвеждаме растение от резници. В случай, че не можеш да стигнеш до информация в групата- резници се взимат февруари месец, също така и септември, но с по-малък успех - чета в коментарите.:)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, ivanina. написа:

Също така и сортове типични за региона ви,  с годините показали приспособимост  и устойчивост към климата. 

Доказали се или подходящи за определен регион е по- правилно от приспособили се. В Румънската група, много спекулират с "приспособени" към Румъния сортове. Приспособяването при растенията става доста бавно от човешка гледна точка. Стотици до хиляди години. За това, ползваме вече приспособени към определен климат сортове. Сега и климатът се променя, така, че е по- вероятно климатът да се приспособи към сорта, отколкото сорт, неподходящ за даден регион да се приспособи към климата в този регион.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.
преди 24 минути, Kalam Mekhar написа:

Доказали се или подходящи за определен регион е по- правилно от приспособили се. В Румънската група, много спекулират с "приспособени" към Румъния сортове. Приспособяването при растенията става доста бавно от човешка гледна точка. Стотици до хиляди години. За това, ползваме вече приспособени към определен климат сортове. Сега и климатът се променя, така, че е по- вероятно климатът да се приспособи към сорта, отколкото сорт, неподходящ за даден регион да се приспособи към климата в този регион.

Сигурно си прав в забележката с терминологията- приема се, но не беше ли по-добре да добавиш и малко насока към търсенето на  смокиново растение към горе споменатото варненско село ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 32 минути, ivanina. написа:

Сигурно си прав в забележката с терминологията- приема се, но не беше ли по-добре да добавиш и малко насока към търсенето на  смокиново растение към горе споменатото варненско село ?

Мичуринска 10 е сорт, който се среща в почти всяко населено място. Просто, трябва да разгледаш дворовете на съседите. Тази година нарязах резници само за двама души, които ми бяха поискали предварително. Нямам повече резници от този сорт и наскоро вземах от друг човек за да ги дам на трети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 8.04.2023 г. at 9:01, алина написа:

Искам да купя смокиня Мичуринска, не скъпо. Две бройки или три ,зависи от цената.

Ако искаш, ще преровя мазето за някой резник от Кръгла от Бордо и ще ти го пратя. Ако те устройва, запиши ми на лично съобщение в кой офис на Спиди да ти ги пратя, ако намеря. Със сигурност имам и от Чикаго Харди (щам MBVS с дълга дръжка), защото наскоро ги гледах на рафта.

Снимките са точно от дърветата от които са взети резниците.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 14.04.2023 г. at 13:00, Kalam Mekhar написа:

Ако искаш, ще преровя мазето за някой резник от Кръгла от Бордо и ще ти го пратя. Ако те устройва, запиши ми на лично съобщение в кой офис на Спиди да ти ги пратя, ако намеря. Със сигурност имам и от Чикаго Харди (щам MBVS с дълга дръжка), защото наскоро ги гледах на рафта.

Снимките са точно от дърветата от които са взети резниците.

Аз не садих смокини от резници.Само от  издънки, които ми подариха. Къде пишеш за гледане на смокини от резници? Искам да се запозная. Понеже в горната час на участъка ни има доста място, искам да садя там смокини. Не за продан, за ядене. Сушене и прясно. Не знам, правят ли сок от смокини..не чух за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 14 минути, алина написа:

 Къде пишеш за гледане на смокини от резници? Искам да се запозная. 

https://agri.bg/agrosaveti/ovoshtarstvo/smokinya-razmnozhavane-i-proizvodstvo-na-posadachen-material-2

Това в копирано от книгата на Серафимова. Сега, основно се вкоренява в саксия. Най- добре е, ако имаш оранжерия. Поставяш резниците в саксия с пропусклив почвен субстрат, поливаш и поставяш в оранжерията на топло и влажно. Аз ги активирам за една седмица във вода да тръгнат зачатъци на корени и тогава ги залагам в саксия. Долната част на резника никога не трябва да достига дъното на саксията, където се задържа вода. Колкото е по- висока саксията, толкова по- добре се вкореняват растенията.

Dalmatie-1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Оранжерията ни е найлонова. Но имам парник в града на закрит балкон.там сигурно е по-добре ще бъде за резника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 минути, алина написа:

Оранжерията ни е найлонова. Но имам парник в града на закрит балкон.там сигурно е по-добре ще бъде за резника.

И в двата случая е добре, щом има топлина и влажност. Аз дори ги слагам на северната страна на парника, почти до найлона, където пече най- слабо. Само на терасата или в стая са зле нещата. Огромна смъртност от ларви на почвени мушици.  По- добре навън и на сянка след 1-2 седмици, отколкото на закрито. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 минута, Kalam Mekhar написа:

И в двата случая е добре, щом има топлина и влажност. Аз дори ги слагам на северната страна на парника, почти до найлона, където пече най- слабо. Само на терасата или в стая са зле нещата. Огромна смъртност от ларви на почвени мушици.  По- добре навън и на сянка след 1-2 седмици, отколкото на закрито. 

ОК. Аз в саксиите съпя диатомична пръст, тя уничтожава гадинките в саксии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 минути, алина написа:

ОК. Аз в саксиите съпя диатомична пръст, тя уничтожава гадинките в саксии.

Щом имаш такава я ползвай. Аз нямам и за това, на дъното на саксиите в които заложих последните си резници,  сложих гранули с инсектицид. Това бяха последните ми два резника от този сорт и се опитвам да ги запазя. На закрито, ползването на отрова е неприложимо. Ето това е малката Вердѝно, която се вижда на заден план в предишната снимка и, тогава имаше само три листа. За съжаление, това е единственото ми растение от този сорт, което не показва симптоми на мозаечен вирус. Допуснах стъблото да се изкриви и сега се опитвам да го изправя. 

Verdino-in-pot.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 20 минути, Kalam Mekhar написа:

Щом имаш такава я ползвай. Аз нямам и за това, на дъното на саксиите в които заложих последните си резници,  сложих гранули с инсектицид. Това бяха последните ми два резника от този сорт и се опитвам да ги запазя. На закрито, ползването на отрова е неприложимо. Ето това е малката Вердѝно, която се вижда на заден план в предишната снимка и, тогава имаше само три листа. За съжаление, това е единственото ми растение от този сорт, което не показва симптоми на мозаечен вирус. Допуснах стъблото да се изкриви и сега се опитвам да го изправя. 

Verdino-in-pot.png

По -вероятно  патогенен вирус някъде в мазата ти. Сложи сяра в метална кутия, запали сярата и затвори вратата. после ще проветриш. Освен това напръскай с фунгицид комплексен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 17 минути, алина написа:

По -вероятно  патогенен вирус някъде в мазата ти.

Няма такава вероятност. Мозаечният вирус се предава от живо растение на живо растение, най- често чрез акарите, които го пренасят. Вирусът не е бактерия да се размножава самa по мазетата. Той не диша, не се храни и не може да се възпроизвежда сам.

Ето един лист с типични симптоми на FMV. 

NdC-fmv1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване