Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка за 2019

Recommended Posts

Venetka

Такова едно леко объркващо се получи с тоя поливерзум и накрая стана нещо като двойна поръчка. Нямах идея, че и Ру заръчва... Както и да е, все ще се уреди някак. Половината пакет взема Димо / 250 грама /, а 250 грама ще получа аз утре в края на деня. За мен заделям 100 грама, Теди ще вземе 50, а Димо каза, че има желаещ за още 50 грама. При мен остават свободни 50 грама. Писах на Лозан, но той сигурно от Ру ще вземе.

При Ру тогава ... ми, не знам колко свободни остават. Ру???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 5 минути, Venetka написа:

колко свободни остават. Ру???

Ами аз писах още в началото, че мога да дам до 350 грама. Зависи @Лозан колко ще иска, но със сигурност ще се вмести в това количество. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 36 минути, run. написа:

Две успоредни поръчки ли вървят в момента?

Мба две.. 3! ..и аз играя пак.. а @Боби Димитров хептен нищо не казва сигурно играе 4та.. и всичко свърши с изветрелия Поливерзум

 :D :D :D

/Туй вече е брутален майтап. Прощавай те /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Някой успял ли е да предотврати/иллекува Къдравост по праскова с Поливерзум? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Добре, просто като получите поръчаното отметнете сигурните искащи и обявете останалото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

 

преди 3 часа, Ру® написа:

Някой успял ли е да предотврати/иллекува Къдравост по праскова с Поливерзум? 

И аз очаквам някой да сподели ако има успех с къдравост, че тук всяка седмица ври полски хвощ, а горещо е вече. :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 17.05.2019 г. at 11:24, Лозан написа:

Скоро споменах на един преподавател от курса (ботаник) за Поливерзума и обеща да пита негов приятел - миколог, дали може да го размножи. Още чакам отговор

Една година по-късно... Има ли отговор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 1 час, Ру® написа:

Една година по-късно... Има ли отговор?

Все още няма. Вероятно трябва да напомням, но не ми се иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Почти съм сигурен, че ще работи, само трябва да се пръска на мокро. Но ако паралелно се пръска за листна въшка, ще трябва да се опреснява с поливерзум след преминаване на активността на пестицида. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 9 часа, Антоанета написа:

И аз очаквам някой да сподели ако има успех с къдравост, че тук всяка седмица ври полски хвощ, а горещо е вече. :D 

 

преди 13 часа, Ру® написа:

Някой успял ли е да предотврати/излекува Къдравост по праскова с Поливерзум? 

Писах в чата, но да драсна и тук..

Лично аз не мога да преценя, защото имам наблюдение само от миналата година, като съм пръскал два пъти - късна пролет и лятото..  а и "дървото" ми е миналогодишна ашламичка с калем от Боби - буквално две клончета по 30-40 см.. но наесен не успях да пръскам след опадане на листата.. и тази година пак се отвориха накъдрени.. после къдравите листа окапаха и вече се разлистиха нови - с тук-там 2-3 къдрави.. тях ги пръснах с Поливерзум миналата седмица..

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз си чакам пратката поливерзум днес късно вечерта или утре сутрин рано.

Пращам на Теди, на познатата на Димо и 50 грама на Лозан / евентуално /... и при мен тогава нищо няма да остане свободно. Срока на годност на тая опаковка бил 2021 година. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Как така за къдравост по прасковата да се пръска на мокро? Не схванах... Обяснете моля, че смятам да се боря на село с двете праскови. 

Ще взема да разпитам доставчика направо, може пък да знае в детайли как и какво да се прави за къдравост.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 35 минути, Venetka написа:

Как така за къдравост по прасковата да се пръска на мокро?

"на мокро" означава пръскаш първо с вода и отгоре с разтвора с поливерзума.. правих го с 2 пулверизатора - с вода минавам първо и напръсквам реда с доматите и после с втория пулверизатор  с работен разтвор.. може и леко дъждуване с маркуча и после пръскане.. за предпочитане е вечер, преди смрачаване..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Преди това дозата се разрежда с 1 л. вода и престоява 30-40 минути да се активират спорите. Престоява не на директно слънце, предполагам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Venetka написа:

Аз си чакам пратката поливерзум днес късно вечерта или утре сутрин рано.

Пращам на Теди, на познатата на Димо и 50 грама на Лозан / евентуално /... и при мен тогава нищо няма да остане свободно. Срока на годност на тая опаковка бил 2021 година. 

 

Седем приятели ще се отворят на био земеделие в домашните си дворове, покрай тези поръчки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Получих Поливерзума. 

Срокът на годност е до юни 2021.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, и на мен вчера доставчика ми каза, че е до 2021 година.

При мен няма вече свободен поливерзум. Разпределен е и ще пращаме утре.

До сега си играх дозата от Валери да я разделя на пакетчета по 5 грама, да е готово за 1 пръскачка. Бях като наркопласьор...

Сутринта вална леко, сега пак се облачи. Маната по розите е тръгнала. Утре ще видят как е по доматите на вилата и евентуално ще пръскат.

Благодаря за разясненията за мокренето. Ще пробвам на село по прасковите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ето, за един ден се реализира количеството. Нали ти казах. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NikolaySolakovSSA

Здравейте колеги,

Благодаря на всички които се свързаха с мен! Проверих в склада и установих, че имам налични още 4 кутии от по 500 g от продукта. Ако някой има нужда може да се свържете с мен директно чрез тел.: 0887939672 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NikolaySolakovSSA

По време на срещите с някой от вас, обещах да предоставя малко информация относно Поливерзум. И така спазвам обещанието си....

Какво представлява продукта?

Прахообразна субстанция съдържаща спори от гъбичен микроорганизъм Pythium oligandrum  щам M1 с наличие на колонообразуващи клетки  1000000/g.

(Разбира се този показател е измерван непосредственно след култивиране и с течение на времето се променя.)  Опитно е доказано, че дори и да спадне с до 15-пъти това наличие отново клетките могат да се възстановят (достатъчно е да имат храна, вода и подходяща температура, този организъм най- добре се развива в температурен диапазон от 15 до 26 градуса). На въпрос свързан с това отговорих, че стремежа е този показател да не е по-малък от 200000/g, като уточних, че и до 100000/g да е спаднал пак ще се реактивира. За да се постигнат максимално добри резултати е необходимо реактивирането да се случва в хладка вода за не по-малко време от 30-40 минути, след което активирания разтвор да се добави в основния работен разтвор. За максимално ефективна работа е необходимо обработките да се извършват върху влажна растителна тъкан и далече от слънчеви лъчи (най-добре е това да се случва вечер). За тази цел е необходимо да обработвате непосредственно след дъжд или предварително да навлажнявате растенията които подлежат на третиране. Особенно важно е след инуколиране да не се обработват растенията с други средства които биха убили Pythium oligandrum (такива които проявяват фунгицидно действие). При различните  случаи растенията се третират от 3 до 5 обработки, на интервали между 7-14 дни. (би следвало обработките да се определят на база разпространение на заболяване и вид на растението)

Как работи продукта?

Чрез инукoлиране на ооспори от Pythium oligandrum  щам M1 се отстранява наличието на колонии от гъбични микроорганизми от обработваните растения. Това се случва защото този организъм използва биологична материя съдържаща хитин за храна (хитина е защитен слой в клетъчната стена на гъбите) . Смилането на тази гъбична материя се осъществява, чрез отделяния ензимен коктейл от Pythium oligandrum  щам M1. Също така  при този биологичен цикъл се отделя в малки количества и индол-3-оцетна киселина, която всъщност представлява и растителен хормон и разтежен стимулатор. При обработка на доматени растения е  доказано опитно, че ако се обработят семената, разсада и самите растения с ооспори от Pythium oligandrum  щам M1 добива се увеличава до 4-пъти.

За сега толкова, в някой момент при добро желание може да организираме обучение по тези въпроси. 

Пожелавам успех във вашето биоземеделие и ще бъда благодарен, ако ме информирате за прилаганите дейности на моята електронна поща => biofix.eu@gmail.com

  • Харесвам 1
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване