Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Индиански банан, Паупау (Asimina triloba, Paw Paw)

Recommended Posts

Славянски
преди 1 час, алина написа:

Пау пау не пробвах даже от магазина. Затова питах за вкус..Ако на мен ще подарят(случайно)))) то ще засадя иначе няма да купувам, а от семки трябва да чакам доста.

Е, то в магазина аз не съм и виждал. Поне на тоя етап. Гошев продаваше сладко от паупау тая година в бурканчета. Все някой в твоя район трябва да има за опитване. Вече доста хора в България имат плододаващи дървета. Някои правят и плантации. Не са евтини за размера си, но те първите години вървят бавно. Не е като джанка или череша.

Но ако има плодове, които не ти харесват, може би е по-добре първо да опиташ, за да не се разочароваш. Мога да те заимам с две неголеми дръвчета, пък ти да дадеш нещо друго. В добри условия, за 4 години трябва да цъфнат. На един познат му цъфна едното на пета година от посяването, другото на шеста и имаше първи плодове. Вече са по над два метра дръвчета. При мен вървят по-бавно. Мисля, че е и до почвата, щото при баща ми в плевенска област от същия разсад е много по-голямо паупауто, а беше най-дребното като го садихме. В тая горска почва всичко върви бавно при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Славянски Откъде може да се купи плод за проба? Имаш ли координати на някой човек? Цената не ми е проритет... Може и много скъпо да е.... Просто искам да опитам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Panik написа:

@Славянски Откъде може да се купи плод за проба? Имаш ли координати на някой човек? Цената не ми е проритет... Може и много скъпо да е.... Просто искам да опитам. 

Петър Стамов от тоя форум, ако го издебнеш другата есен/края на лятото, и има добра реколта, може и да те огрее. Той ми прати няколко плода за дегустации тая есен. Разбира се, ако не е дотогава орязал дърветата нещо друго да сее, че му минават и такива мисли :)

преди 1 час, embedeo написа:

Щом като не обичате да говорите по дадена тема, то моля, не говорете и не пишете по темата! В противен случай, Вашите събеседници, например аз, ще бъдем морално задължени да Ви отговорим!

Не е добре да повдигаме тук темата. Ако искате пренесете дискусията си на лични, но тая дискусия няма да има край и добър плод, като гледам каква взривоопасна е средата, нито ѝ е тук мястото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Една много подробна презентация за вида от Патрик Байърс, специалист по хортикултура към университета на Мисури, САЩ. За разбиращите английски. Тук има всичко, което трябва да знаете, ако не сте задълбавали в темата.

В описанието на видеото има съдържание с линкове към всеки сегмент от интервюто.

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Още едно, по-дълго видео от университета на Кентъки във Франкфорт (те имат програма фокусирана на този дървесен вид). Обръщат внимание, и като предния път, на напукването на кората зимата. За което "варосват" с разреден интериорен латекс (бял).

Видеото е от 2021 г. Не са малки дърветата вече. Казаха, че при под -20 по Фаренхайт (-29 по Целзий) имало измръзвания. Но по принцип се отглежда и в зона 4b дори (минус 29-32).

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пускам един видеоматериал от Беларус, където паупауто като вид тепърва навлиза, с това уточнение, че зимите там са доста по-сурови от тукашните, съответно и сезонът трябва да е по-къс. Мисля, че населеното място е Брест. Казват, че зимата е паднало до -30 без никакви поражения по клонките. А мисля спомена за места, където са издържали и на -35, но при него през годините е падало най-ниско до -30. Но вече асимина почвали да отглеждат и в Прибалтика, имало в ботаническа градина в Минск, а мисля (ако правилно разбрах) имало вече опити и в Турку, Финландия. В Москва също отглеждали. При това положение очевидно видът у нас би се справил и на най-студените места и на по-голяма надморска височина. Разбира се, с уточнението, че някои по-късни сортове може и да не узреят. Във второто видео от 2023 г. господинът бере и дегустира плод в средата на ноември. Очевидно къснозреещо дърво. Вече листата окапват.

Човекът каза, че е вземал семена от Новая Каховка, Украйна, откъдето и аз бях вземал, вероятно от същия източник. За съжаление от моите дръвчета няколко загинаха съвсем малки, може и нещо да им изяде корените в пликовете. Но имам в земята семенаци от Tollgate и PA Golden, вече са мисля на пет години, от втория сорт имам и резерви.

Информативен канал. Видеата са по-дълги от обичайното.

Също казва, че малки растения като палци не препоръчва да се слагат в земята. А две или три годишни и по-големи, които няма да измръзнат. Слага ги на постоянно място през септември, когато слънцето вече не е толкова силно. Този съвет се припокрива със съвета на един словак, от когото вземах семена преди три години.

Редактирано от Славянски
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Този "безплатен урок по украински", че и пространен, можем да го озаглавим "Да гледаш банани по време на война". Очевидно някои хора в Западна Украйна доста спокойно си живеят да качват по час дълги видеа.

Човекът е сложил 14 сорта (или 13). Има един семенак малко по-голям, а другите май са от онзи Зденек от Чехия, който още преди години си беше цифроман (750 крони са 60 лева, това е без транспорт и сертификати). Доста сериозна инвестиция, особено в страна извън ЕС. Дръвчетата са млади и това вероятно им е първа реколта. Вижда се подробно цъфтежът, нежелани бръмбари (златки) тук-там, после завръзите и накрая беритбата на плодовете, мерене на кантар, дегустация. При баща ми паупауто е по-голямо или наравно с най-големите от тези, но още не цъфти. Все пак присадените обикновено цъфтят и дават плод на третата година. Особено ако на място в земята ги ашладисаш.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Хайде малко да отворим торбата с устните предания, защото при тоя легендарен вид какви ли не истории и легенди циркулират. Малко пикантерия за гладни души от моя милост.

Всъщност историята е обикновена, израз на безмерната готовност на мераклията да жертва мило и драго - и да потрошува един куп пари - за да спечели ранен старт и бърз плод с тоя бленуван енигматичен плод. Аз лично преди повече от пет години взех две дръвчета от Екзотик плантс в очакване да бера след две-три години, но не би. В пресичането на желано и реално се отсъди друго. Лоши корени, бедна почва, и в крайна сметка човек си е похарчил парите и се учи на търпение.

Но не с всекиго е така. Ей, днес се чух с един мъж, с когото комуникирам периодично. Бях му продал две малки паупаута преди може би две години (или три), и поддържаме връзка покрай разговорите за вида и как върви. Последно ми се обажда есента да ме пита дали не съм можел да му пратя да опита плод, аз обаче още нямам. Та казах му, че съм намерил източник в България на по-големи облагородени фиданки, защото той търсеше нещо, което по-скоро да му роди. Оказа се, че човекът дръпнал сериозно (не ръчната) и бил взел две големи дръвчета миналата зима. Няма да казвам откъде, но били по метър и седемдесет и на гол корен. Разбира се, за осребрената надежда дал по петдесет лева на фиданка без да броим Еконта. И човекът за наесен ме кани на дегустация... Далече-недалече, как да му откажа? Някои чакаме плод шест и повече години, а други - които могат да си го позволят - берат след две. Това е историята на пръв поглед.

Само че дръвчетата направили внушителните "два пръста" прираст миналата година и ниските клонки всичките били изсъхнали. Вика изкарали една малки листенца, бе, едвам живи. Иначе корените били големи, по 40 см, всичко идеално, както го уверил продавачът. Но не би.

И ще се учим на търпение - какво като сме си платили :) Може пък да потръгнат. Преди това вземал и други отнякъде по 50-60 см. Те дори и не покарали. Някъде някой нещо бърка...

Но това е може би първата локална история от първа ръка за паупау на гол корен и се припокрива с предупрежденията, които съм чувал, че пресаждане на гол корен паупауто не търпи. Ще поддържам връзка с човека, че ми е интересен неговият опит, но рекох и да споделя тук, да обогатя фолклора за този нов и екзотичен вид. И да предупредя мераклиите да имат едно наум като им предложат паупау на гол корен за бързи видими резултати. А и всъщност знаем ли дали дръвчето не е било на гол корен и боднато в саксия току миналата зима? Ако е с листата си, можем да съдим по тазгодишния прираст, ако е без - по този от предната година. 4-5 см не е оптимално. И все пак надеждата умира последна. Може да преодолее стреса и на втората година да потръгне? Ето при @Ру® как дърпат тия асимини, но той е срамежлив и една снимка не е качил като атестация ;)

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Само да копирам и тук. Присадките ми от края на декември асимина трилоба на джанка... ъ-ъ, на асимина, разбира се, са почнали да отварят пъпките. Нямах желание толкова рано да ги направя, но тогава имах възможност.

Да се надяваме да не абортира калемите в един момент дръвчето. Те бяха доста малки, тънки калеми от моите семенаци, каквото успях да подбера по-дебеличко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Моите 2 дръвчета от Полша имат по една цъфтежна пъпка на растение. Оня ден като бях на вилата пак забравих да снимам. Тук в Пловдив доста по- големи растения още нямат видимо нищо като развитие, а тия на Балкана са се разбързали. Едва ли ще стигнат до плод, сигурно още 2- 3 години ще почакам. Ама аз не бързам.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 7 минути, Venetka написа:

Моите 2 дръвчета от Полша имат по една цъфтежна пъпка на растение.

От една опрашена пъпка може и няколко плода да направи на клъстер. Догодина ще са повече с гаранция, ако не им се случи нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване