Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Tedy

https://www.facebook.com/groups/114833649158477/permalink/697332357575267/

Ето ви информация за безплатни. В института, мисля има растения.

За засаждане, най-добре е преди началото на вегетация, но не винаги има такава възможност ....

по стечение на обстоятелствата местихме растения след цъфтеж , направо със завръзи (иначе щяха да бъдат унищожени). Засадихме ги в едни строителни отпадъци ... и оцеляха всичките.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вие докато купите вашите, моите ще пораснат. :tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov
преди 19 часа, Славянски написа:

Най-добре звънни по телефона. Мисля, че е публикуван. Той по принцип записва заявки, но сега с тоя сняг и студ едва ли ще пращат. Семена не знам да предлага. При него растенията са може би хиляди.

Институтът в Троян също трябва да предлага, но там май трябва на място да се ходи. По-тромава организация. Теди да каже.

Благодаря, ще пробвам и по този начин. Стана ми интересно, че на вкус (планинския лимон) са по-различни от "оригинала". Моите трудно могат да се ползват за директна консумация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy

Щом е така...  не мислех изобщо да правя така , но ... ако някой иска ще му осигуря от моичките бебета вкъщи - около 20-30см са високи, но с много по- голям корен за един приятел пчелар съм ги приготвила (за бартер - мед). Едногодишни са и са от Ch. japonica (преобладаващите гени са им от тях).

Който иска - да ми напише или  на модераторите да даде координатите си. Само да даде времето, там където са е много, че и на приятеля трябва да ги пратя.

Пари не искам , но някое друго интересно растение няма да откажа ;-) (не за друго, а защото доста грижи ги обгрижвах - и родители ангажирах да ги поливат в сушата...).

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 20 часа, Александър Ал написа:

Изгубих ги в буренака.

Е, може да са живи. Това са корави растения. Поизчисти зимата и може да излезнат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

ферментацията на японските дюли приключи, заложих литър за оцет и 1,5 л. за сайдер с газировка. Някой да има опит с оцета. Виното от хеномелиса си го бива, леко кисел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ивайло, виж тук 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Хайде, нашият човек дегустира:

ПП: И той като Боби определя вкуса на japonica като по-плодов, а speciosa като по-цитрусов. И вторите са по-твърди и по-кисели, първите по-стават за хрупане и ядене, за който обича свежи кисели дюлки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Все още ли гледате Японски дюли или сте се отървали от тях. Шегувам се. :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Гледам. Цъфтят от седмица някъде. Много са красиви. Даже семенаци ми цъфтят за първи път.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Те вървят много добре като чисто естетически вид, жив плет или прикрепени към стените и така нататък, ще се комбинира с реколтата по-късно. Нещо интересно ще бъде. 

2100a2f0607b191152a62e9be57e2bec.jpg

B-CHA-JAp2.jpg

1349425.jpg

f8a4b16b07eca963e007dfe2cc69294c.jpg

800wm.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Този @Астрала голям фукльо ще се окаже :mrgreen:

Мии завиждам, има си хас. Но не бих гледал такова чудо ако не ми беше наследство от майка.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Виждал съм, нямам в градината такава красота, за съжаление. Когато бях на гости на мои приятели в Северна Ирландия в град Арма, имах късмета да видя много от тях, вдъхновението на моето хоби с розите също е оттам.:mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Моите още не са цъфтели от вкореняването им - вече 3-та година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Странно Миленка. Би трябвало да цъфтят. Cameo беше цъфнала прекрасно, а Flocon rose  се надявам да и направя снимка утре. Втора година са на вилата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Venetka тези френските са от резници предполагам и почват веднага да цъфтят. Но при млади растения от семе или млада издънка си трябва време да съзрее. Обикновено 3-4 години. При мен една цъфти сефте тая година като 2018 г. поникна от семка. При родителите ми също цъфти на същата възраст. Но една, която се разви по-слабо, не цъфти още.

Flocon Rose и Cameo при мен цъфтяха първата година, но тази не. Чак се чудя трета ли им е или втора... май трета. Много са дребни още.

Обаче Орешковите хеномелеси са цъфнали чудно. Утре ще снимам. Белите още не са ми цъфтяли, но има едни тъмно червени - и те нямат педя височина. Розовите за съжаление са в двора на животните в режим "оцеляване". Там не чакам цвят. Но аз от тях съм посял на друго място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Мине се, не мине определено време и току ме прихванат и почвам да търся пак някакви растения, а си обещах сама да се спра. Това с дуварите и японските дюли ми влезе под кожата и открих и поръчах промо комплект от 4 японски дюли, различни цветове. Получих преди малко съобщение, че са пристигнали. 

Две ще мога да ги засадя, ама другите две ще трябва да ги дондуркам в саксии докато съборим старата къща на вилата. ММ лошо ще му стане като разбере, че още растения съм предвидила да добавя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Оф, аз правих снимки, но не качих. Качеството обаче не е много добро, а и бая коприва, малини и бурени има наоколо.

IMG_20220416_110405.thumb.jpg.a123d80c898229a7ec30985d3de1c8c2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Venetka какви цветове си взела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Jet trail, Red trail, Pink trail и Salmon Horizon @Славянски. Не са нещо уауу, ама не намерих нищо друго, което да харесам. Или имат безумна цена, или са някакви дребосъци. Тия пише, че са по-големи. Да видим какво ще е реално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване