Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Облагородяване на овошки

Recommended Posts

almodovar
преди 14 минути, Ciao Li Min написа:

плюенето по конкуренцията не е признак за добри търговски практики. получих 2 бадема от вашия разсадник, и двата присадени на спяща пъпка. Единият е присаден на кочан ( подложка?) с диаметър над 5 см. безобразие. 

никъде не виждам плюене, а безспорен факт, второ какво значи кочан ??? Подложката GF 677 при обилни поливки нараства значително в диаметър за сезон. Когато са тънки, защо са тънки, когато са дебели защо са дебели. Нека говорим по същество и по темата, безобразие е да сте невежа и да коментирате :) 

 

bare root fruit tree.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

вижте, нямам намерение да споря с вас, достатъчно е поне малко уважение към клиентите. кочан е нещо, което е пълно с рани от изрязани от него диви леторасли, което тежи ужасно много и оскъпява пратката, което се вкоренява трудно и на което ще му трябват години премахване на дивите издънки, ако въобще някога спрат да излизат. утре ще го снимам. безобразие са епитетите, които ползвате - и към колегите си агрономи и към участниците във форума. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 18 минути, Ciao Li Min написа:

плюенето по конкуренцията не е признак за добри търговски практики. получих 2 бадема от вашия разсадник, и двата присадени на спяща пъпка. Единият е присаден на кочан ( подложка?) с диаметър над 5 см. безобразие. 

бях спрял да влизам във форума , именно заради лаишките постове на един , двама . Тук явно не се търпи градивна критика, това първо и второ, няма по лесно подкарване на фиданка, от тази на подложка GF677. Аз не се занимвам с пратки и прочие. Този който се занимва с пратките е преподавател във ВСИ, АУ в Пловдив ( аграрния университет ) и от две години работи при нас. Всяко едно растение се подбира лично от него и ако има и капка съмнение в нещо, то заминава в сектора подаръци ( които правим в края на март ) . Конкретно при бадемите 2019/2020 има най малко 3000 фиданки изпратени, като 90% са за градини в Сандански и Бургаско, останалите 10% са на дребно. Ако има някаква раничка, то вероятно е от градушката, която закачи миналата година малка част от масива с фиданките, които са третирани и калцирани. Колегите преди режеха усилено дръвчетата с цел намаляване на теглото и подготовка за засаждане, но след като недоволни , разпалени от този факт, които си търсеха калемчетата и защо аджеба са орязани вдигнаха панаир сега се вдига панаир, защо не са орязани. Не му е мястото тук да се обяснявам, нито имам някакво намерение да взимам отношение към каквото и да е. На който не му харесва в Испания продават същите сортове, минимално количество 1000 броя, плащаш 12 евро за брой плюс доставка , демек заделяш там 12,13 хиляди евра и спиш спокойно. Лека от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

кочан :

viber-image-2020-01-19-20-02-36.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

"Всяко едно растение се подбира лично от него и ако има и капка съмнение в нещо, то заминава в сектора подаръци ( които правим в края на март ) . Конкретно при бадемите 2019/2020 има най малко 3000 фиданки изпратени, като 90% са за градини в Сандански и Бургаско, останалите 10% са на дребно. " Тука да няма опашка за подаръци??? Аз се нареждам веднага.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 14 минути, almodovar написа:

бях спрял да влизам във форума , именно заради лаишките постове на един , двама

не знам да има нито един агроном във форума освен вас :) а ако има, то те не се тупат в гърдите, че са хванали господ за топките...защото знаят, че не са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 7 минути, Александър Ал написа:

Тука да няма опашка за подаръци??? Аз се нареждам веднага.

 

и аз :))) ако @almodovar се съгласи да прати малко калеми от интересни сортове за срещата всички лаици ще са му много благодарни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

На мен и две лешничета(фиданки) ми стигат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 19 минути, Александър Ал написа:

"Всяко едно растение се подбира лично от него и ако има и капка съмнение в нещо, то заминава в сектора подаръци ( които правим в края на март ) . Конкретно при бадемите 2019/2020 има най малко 3000 фиданки изпратени, като 90% са за градини в Сандански и Бургаско, останалите 10% са на дребно. " Тука да няма опашка за подаръци??? Аз се нареждам веднага.

През март ( по точно в края на март началото на април , всеки който иска да сади да заповяда, никой не съм върнал ), обикновенно подаряваме няколко стотин броя, толкова остават, като абсолютно всички са на редки и ценни сортове, обикновенно с патент. ( кайсии, праскови, сливи, череши и круши ) Като, черешите първо се изчерпват :)  . В момента имаме на разпродажба, миналогодишни Стенлей на 1,20 лв с ДДС на подложка Мираболано 29, за протокола само подложката струва 96 стотинки , внос от витроплант италия, искаме да си избием парите за подложките. Сливите са ни около 150 броя ( останали от сезон 2018/2019, като са подрязани, но могат още да се подрежат, някои от тях ) . Що се касае до подаръците, максимум 3,4 броя на човек, за да има за всички. Тази практика е от 2017 година насам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Как да не ме е яд сега, че съм във Варна и не мога да дойда, като раздавате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 30 минути, Ciao Li Min написа:

viber-image-2020-01-19-20-02-36.jpg

Съвета ми е този бадем да се сади на вън, не знам къде се държи, но надявам се не е топло. Подложката е перфектна джиефка, за година ще удвои размера си, гарантирам на 101%. Вода здраво първото тримесечие след април, после внимателно и задължителна лятна резитба за насърчаване плододаването. Плододаване 2021 година на 100%, вероятно е маринада. ПС: подложката да е над почвата макс 2 см, всичко друго вътре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

"В момента имаме на разпродажба, миналогодишни Стенлей на 1,20 лв с ДДС на подложка Мираболано 29, за протокола само подложката струва 96 стотинки , внос от витроплант италия, искаме да си избием парите за подложките."

Къде да си поръчаме сливки, да Ви помогнем да си избиете подложките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 1 минута, Александър Ал написа:

Как да не ме е яд сега, че съм във Варна и не мога да дойда, като раздавате.

При поръчка , независимо каква , в края на март , началото на април упоменаваме на страницата у фейса и се изпращат подаръци по желание. Като желанието се упоменава на колегите, когато се свържат с вас по телефона за потвърждение. Обикновенно за около две седмици всичко се изчерпва, но повечето идват на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
Just now, Александър Ал написа:

 

Къде да си поръчаме сливки, да Ви помогнем да си избиете подложките?

0879288848, агр, Денчева, всеки ден без събота и неделя, поръчки за стенлей от 10 до 12 часа, след 12 часа не взима поръчки защото опаковат пратките с колегите и тя следи нещата. Но мисля, че до ден два, ще ги пусне колегата в сайта на тази цена, защото това го решихме преди няколко дни, за разчистване на място за февруарското вадене на фиданки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 25 минути, almodovar написа:

Подложката е перфектна джиефка, за година ще удвои размера си, гарантирам на 101%.

Е, чак перфектна - малко по-възрастна е от необходимото сякаш...Навън ще се сади, просто в момента мястото не е готово, навън се държи.

Цитат

 ПС: подложката да е над почвата макс 2 см, всичко друго вътре.

Мда,  точно поради това лаишкия ми мозък не я засади в земята веднага, защото не можа да измисли дали и къде може да изкопае толкова дълбока дупка за тази "перфектна" подложка...

А калеми за подарък от пролетната резитба  има ли възможност?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 14 минути, almodovar написа:

В момента имаме на разпродажба, миналогодишни Стенлей на 1,20 лв с ДДС на подложка Мираболано 29, за протокола само подложката струва 96 стотинки , внос от витроплант италия, искаме да си избием парите за подложките.

А каква е тази специална подложка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 2 минути, Славянски написа:

А каква е тази специална подложка?

от тук ги внасям https://www.vitroplant.it/mirabolano-29c/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

може ли един линк да разгледам какво предлагате? Простете ми за невежеството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 4 минути, Александър Ал написа:

може ли един линк да разгледам какво предлагате? Простете ми за невежеството.

на ЛС съм пуснал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Много благодаря. Предлагам да направите отделна графа "разпродажби и подаръци" с активен бутон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване