Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Ру®

Брей - голям зор за тоя хибрид...  Дано да си заслужава! 

Аз на тоя етап ще се въздържа... Предпочитам да си отглеждам директния сорт, който при мен дава по 50 и повече доматчета на китка... 

20200819_123915.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ry,  а ми  той  е приказен!!!

Би ли казал кой е сорта и какъв размер са доматките и височината на растението.

Аз отглеждам  с размер на пинг-понг- Будай   торп, който е ниско растение до 60см. и прилично родовит.

Днес стана на 22 дена.

IMG_20211222_111750.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо
преди 36 минути, alys написа:

Така стана, че аз ще разпределям и пращам половината семена. Вени, пиши на лични. Ще пращам на 10 януари най-рано.

Алис, аз в хобикафето съм се записал. Така че ако някой от нашите тук приритва за семена можеш да ползваш част от моите.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 4 минути, ivanina написа:

Би ли казал кой е сорта и какъв размер са доматките и височината на растението.

 

E това е чери, размерът на доматчетата е сравнително малък. Подозирам, че сортът е "Бонбонче", но има (макар и по-малка) вероятност да е "Гарданърс дилайт", а може и нещо друго... Не съм 100% сигурен, защото преди 2 години @Теди раздаде семена от няколко вида черита, купени от https://hobi-semena.com/domati.html - и това е едно от тях. Обаче нещо обърках етикетчетата, та се опитвах пост фактум да ги идентифицирам.

Растението е високо (индетерминантно), доматчетата са сравнително малки (около и под средния размер за чери), ярко червени, сладки. 

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Ру® написа:

E това е чери, размерът на доматчетата е сравнително малък. Подозирам, че сортът е "Бонбонче", но има (макар и по-малка) вероятност да е "Гарданърс. @Теди

 

Благодаря много за пояснението!

Предпочитанието ми е към по-едро чери, което често предлагат в Кауфланд. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И аз се чудя каква е тая навалица на хибриди, не се лъжете по размери и обеми, има много по-ценни неща от количеството. Предпочитайте директните сортове - аз по тази причина ще си взема от @Ру® семенца от неговия :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо
преди 2 минути, Боби Димитров написа:

И аз се чудя каква е тая навалица на хибриди, не се лъжете по размери и обеми, има много по-ценни неща от количеството. Предпочитайте директните сортове - аз по тази причина ще си взема от @Ру® семенца от неговия :D

Ние хибридите ги "директираме" :smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 1 час, Ру® написа:

E това е чери, размерът на доматчетата е сравнително малък. Подозирам, че сортът е "Бонбонче", но има (макар и по-малка) вероятност да е "Гарданърс дилайт", а може и нещо друго... Не съм 100% сигурен, защото преди 2 години @Теди раздаде семена от няколко вида черита, купени от https://hobi-semena.com/domati.html - и това е едно от тях. Обаче нещо обърках етикетчетата, та се опитвах пост фактум да ги идентифицирам.

Растението е високо (индетерминантно), доматчетата са сравнително малки (около и под средния размер за чери), ярко червени, сладки. 

 

Е тука вече се записах и аз...:joy:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 1 час, ivanina написа:

Благодаря много за пояснението!

Предпочитанието ми е към по-едро чери, което често предлагат в Кауфланд. 

Имам едро чери, което беше Чери с черна шапка и нещо се изроди...

20211006_174519.thumb.jpg.c1b3a1fc071f0189d8c1297cef3457bb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

И аз се чудя каква е тая навалица на хибриди, не се лъжете по размери и обеми, има много по-ценни неща от количеството. Предпочитайте директните сортове - аз по тази причина ще си взема от @Ру® семенца от неговия :D

И аз се отказах от хибридите, поради вкусови несъвместимости :) Надявам се живот и здраве догодина и аз да мога да помагам със семенца на нуждаещи се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Petar KirovЩе, ще.. не се безпокой. Първо събираш, трупаш като катеричка за зимата какви ли не семена. После вземаш да имаш нормални количества и след това се оказваш с излишъци от реколта, семена и какво ли не. Та тогава попадаш в графата... това какво да го правя и търсиш съмишленици да споделяш с тях. Или както би казал Боби зарибяваш нови хора в благородната кауза, наречена градинарстване. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

От всички черита, които са ми попадали, най-истински доматен вкус има Томатито де Джалапа, но имаха и минуси - много дребно и като откъснеш доматче, трябва да го ядеш веднага, защото се разкъсваше. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Моето старо семе, което все пак поникна, на снимката беше като това на @Ру®, но поради калпавата година и малкото грижи изобщо не стана толкова красиво. Не пишеше да е хибрид, стана едричко като за чери, вкусът - невпечатляващ. Дано запазеното семе да има кълняемост защото го събирах без мерак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 21 часа, alys написа:

Томатито де Джалапа

Това дойде от Ева ако не се лъжа, аз поне имам от нейните пликчета със семена. Проблемът за мен е, че ципата е прекалено дебела и жилава. Децата първо му се радваха, но е основно плюене на люспи :( Отделно, че и бая семки има предвид колко микро доматче е. Иначе на вкус е хубаво, но не може да се мери с Аморозо примерно... А зеленото грозде продължава да е фаворит, но остава мистерията защо някои корени растат ниски като Лабрадор, други - като нормален домат...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Точно на противоположно мнение съм. Ципата си беше ок на дребоса. Аморозо изобщо не можах да го възприема като домат - гумено и безвкусно нещо. 

ПП Семената - от Христов.

Редактирано от alys

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Интересно! Предполагам основната разлика идва от поливката, която при теб е изобилна. Аморозо има вкус на розов салатен домат, ципата му е много крехка и тънка...  но е възможно да се разводнява с поливки, а ципата на ситното домадЕ вероятно е по-тънка при изобилна вода, докато при нас си става гьонче. Естествено, другата важна разлика е в личния вкус :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Днес ми се плачеше. Заварих такава картина - всичко в оранжерията премръзнало. През нощта вътре е било - 7.3 Погинали са домати по-големи от юмрука ми. Жалко, че не ги откъснах зелени. Но кой да знае!

Убити_домати.jpg

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, не беше разводнен Аморозо, а консистенцията беше като гума. Чаках, чаках да узрее хубаво на корена, но все тая. Нямаше нищо общо с вкуса на салатен домат. Дори на консервен не приличаше. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

И при мен Аморозото беше воднисто и без вкус...но и аз доста ги поливах, така че може и от това да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Съобщение за изпращане на чери Сакура F1

На 29-ти ще изпратя семената на желаещите.

Еконт ще работят с това работно време: https://www.econt.com/news/za-praznitsite-shte-sme-na-vashe-razpolozhenie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване