Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

domatin

За растенията и корените.

Някой ако се интересува синапът поникна благодарение на напътствията на alys. Как ще преживява през зимата не е ясно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Някой да е пробвал домати Лонг Кийпър?

Вкусови впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Съмнявам се да ти харесат, а и не може да се каже, че държат повече от другите. Просто имат малко по-дълга вегетация и докато узреят, започват и да се развалят. Но при липса на други, биват. Първата година ми бяха блудкави, на втората година бяха с една идея по-вкусни. Повече не ги повторих.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, jojkata2000 написа:

Някой да е пробвал домати Лонг Кийпър?

Вкусови впечатления?

И моето мнение се покрива с мнението на Алис.

Две години ги отглеждах . Миналата година ги сях в по-голямо количество, като мислех да ми подсигурят домати за по-късната есен. Вярно дадоха доста плод, за трайност след набиране не бяха много трайни тръгнаха да се развалят, за вкус - домати без аромат и леко блудкави.

Да си призная, не ги ядох.:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 34 минути, alys написа:

Съмнявам се да ти харесат, а и не може да се каже, че държат повече от другите. Просто имат малко по-дълга вегетация и докато узреят, започват и да се развалят. Но при липса на други, биват. Първата година ми бяха блудкави, на втората година бяха с една идея по-вкусни. Повече не ги повторих.

Предвид еднаквите ни вкусове направо ме отказа :-) Някакви други предложения за хубави и издръжливи късни домати?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 24 минути, jojkata2000 написа:

Някакви други предложения за хубави и издръжливи късни домати?

Златно съкровище е издръжлив, но за хубав... вкусове всякакви, на мен не ми харесва особено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, jojkata2000 написа:

Някой да е пробвал домати Лонг Кийпър?

Вкусови впечатления?

Освен гореобадилите се - и аз съм го пробвал и не съм го харесал, ОБАЧЕ, както се вижда от това мнение - той е станал любим на @Venetka и нейния MM, та не е лошо и тя да се изкаже...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сърцето на Албенга не е за пренебрегване. Ражда добре, запазва се добре, дори дребните доматки са ок, ако са обрани зелени. Според мене, трябва внимателно да се съхраняват. Аз още имам домати, които дори не успяха да наедреят, всякакви сортове. От студено премествам на топло на порции и след някой и друг ден ги ядем. Даже са ми вкусни (със сиренце). Ден-два бяхме на салата от прясно зеле и моркови, докато чакаме да узреят доматите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Лонг кийпър за първа година сяхме. Не беше особено родлив, но издържа много дълго при съхранение. Първите откъснати и съхранени не ми харесаха като вкус. Обаче следващите бяха добри. Не е вкус уауу, но беше доста добър. Явно първите ги бяхме откъснали недоузрели.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Тогава да обърнем въпроса.....търси се късен домат, който да е добър на вкус и що-годе издръжлив?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз като закъснях със сеитбата на едните домати и станаха късни. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Жожка, по-късен и вкусен от Розов блян едва ли ще намериш. Той е късен, не защото му е дълга вегетацията, а защото не връзва в жегите и се размърдва след това, съответно закъснява с плододаването. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мии аз сея втори разсад  май - юни, не само на домати. Малко е късно, но се старая да го форсирам, пък и метеото вече е благоприятно. Пък самораслякът-домат никне някъде края на юни и пак успява да даде.

Щото @alys писа отдолу: да, в подходящи условия и първите домати раждат до късна есен. Обаче вече са насъбрали болести, прекалено големи са, пък и младото е друго нещо. Отделно, че има сезонни болести и вредители, които можеш да изненадаш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А тези, които вече са насадени, не продължават ли да плододават? Особено Влахова при мене продължи до слана да прави доматчета. Дано да е все така.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

При нас Розов гигант е оцелявал най-дълго на студено. Понеже е голям плодът минава доста време до узряване и затова приемам, че е късен, макар че някои го водят среден. Доматите стават големи и е добре да се вържат за нещо, за да не се пречупят. Вкусът е много добър според мен. Не знам за трайност на доматите, не е имало толкова много домати. Ако кликнете на този линк към интернет страница има информация за сорта, не се сещам от кой производител е било семето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Най вкусния и държелив зимен домат се казва........зеле! ;) Яжте каквото е най вкусно в момента а не това което си мислите че ви се иска да ядете! Иначе по темата....като че ли зелените черешки се справят най добре със доузряването....

 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ааа, ама то за запазване ли била приказката?! Вика му се Домашна консерва правена посред лято!

Теоритически можеше да имам домати на доузряване по корените, но те още в началото на ноември си загубиха вкуса. От тук нататък ще проям пресни домати в края на следващия юни, живот и здраве.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 19 часа, alys написа:

Жожка, по-късен и вкусен от Розов блян едва ли ще намериш. Той е късен, не защото му е дълга вегетацията, а защото не връзва в жегите и се размърдва след това, съответно закъснява с плододаването. 

Аз го гледам него но пак става много рано....трябва ми по-късен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Става рано, защото е в оранжерия. При нас почва да зрее след 15 август в най-добрия случай. Хвани си колтуци на първи юли и ще ти стане късно. Освен това, слушай Паник, който не само, че е старши, а и е по-мъдър ;) Обсесията не е хубаво нещо, дори да е привидно за добро.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Продължавам с доматените експерименти, та да попитам какви са ви впечатленията от домати Розов Идеал, ако някой е гледал и съответно пробвал като вкус...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване