Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

alys

Жожка, нали знаеш, че "на вкус и цвет товарищей нет". Сигурна съм, че от ръбестите ще си харесаш поне два сорта (както и други от моите) и ще изоставиш разни съмнителни Идеали. Имах семена, но пробата беше неуспешна, защото се маноса всичко живо в градината тогава. После ме заля нова вълнА със семена и старите ги изоставих.  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 11 часа, alys написа:

Жожка, нали знаеш, че "на вкус и цвет товарищей нет". Сигурна съм, че от ръбестите ще си харесаш поне два сорта (както и други от моите) и ще изоставиш разни съмнителни Идеали. Имах семена, но пробата беше неуспешна, защото се маноса всичко живо в градината тогава. После ме заля нова вълнА със семена и старите ги изоставих.  

Съгласен съм с теб, но понеже чета из разни форуми и много го хвалят колко бил вкусен, та си викам чакай да попитам експертите какво ще кажат.

Ти и Ру сте пробвали сигурно няколкостотин сорта и почти бях сигурен, че и този е минал през вас...

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

В Хобикафето делим семена за това чери в доматената тема https://genkoenchev.com/domati-sakura-f1-sakura-f1 

При интерес, се запишете тук https://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=9459&start=3960

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 3 часа, alys написа:

В Хобикафето делим семена за това чери в доматената тема https://genkoenchev.com/domati-sakura-f1-sakura-f1 

При интерес, се запишете тук https://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=9459&start=3960

 

 

 

 

За тази година мисля да приключвам със семената.Вчера си купих и Розов Идеал и ги закръглих на 25!Уж бях почнал да ги намалявам и за тази година бях предвидил не повече от 7-8 и пак им изтървах края.Иначе това чери изглежда много добре на вид...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

jojkata, добре си направил като си купил семената. Най-вярното впечатление за вкус ще получиш от личната си дегустация.

На мен взеха да ми омръзват сладките домати и това лято усетих радост от сорт  Идеал с леко кисела нотка- ще продължа да го сея.

И новото при мен ще е забравеното старо- сорт Рила, който бях тотално отхвърлила преди време.

Хубаво е в салатата да преобладават всякакви вкусове, за баланс.

:)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Чак сега намерих време да изгледам видеото с чери Сакура F1 (за него делим семена сега в Хобикафето). Лелеее, това е черище :love:

https://youtu.be/m4unGHFJZQY

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

И аз тази година сях чери с подобна картинка на пакетчето. Семето беше мнооого старо и бях доволен, че все нещо поникна. Ама нали не мислиш, че брах нещо като на картинката?

Моето не пишеше да е хибрид, събрах няк'во семе, но без мерак и не знам колко ще покълне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Само след половин година ще стане ясно дали прави дълги китки и дали е сладко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 15 часа, ivanina написа:

jojkata, добре си направил като си купил семената. Най-вярното впечатление за вкус ще получиш от личната си дегустация.

На мен взеха да ми омръзват сладките домати и това лято усетих радост от сорт  Идеал с леко кисела нотка- ще продължа да го сея.

И новото при мен ще е забравеното старо- сорт Рила, който бях тотално отхвърлила преди време.

Хубаво е в салатата да преобладават всякакви вкусове, за баланс.

:)

 

Аз обичам кисели домати и Рилата ми е основен сорт.Другото , което си купих е Паулина F1 на вкус бил като Рила , но по-едър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 12 часа, alys написа:

Само след половин година ще стане ясно дали прави дълги китки и дали е сладко. 

Алис мога да ти откупя половината от твоите семки, ако 25 са ти в повече...колкото за проба

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ей, доматите не се изчерпват :) Аз си давам време до 1-ви март да не мисля за домати. Хайде, до 20 февруари да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 4 часа, jojkata2000 написа:

Алис мога да ти откупя половината от твоите семки, ако 25 са ти в повече...колкото за проба

:)  Нека го взема, ще ти дам за проба.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 16 часа, alys написа:

:)  Нека го взема, ще ти дам за проба.

Ще си купя от теб за проба...:innocent:.....дано да дойдат само...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Мхм, ей сега ще размятаме едни два лева наляво и надясно. :tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

И аз искам да пробвам такова чери Алис. Предлагат ли се още семена или изтървах влака??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вени, аз обещах вече на трима души да дам от моите семена (като ги получа). Пиши на Краси Лазаров или на Ивко в Хобикафето. Още не са пращали, така че съм сигурна, че ще се уреди нещо. Пенкелер беше писал, че е склонен на по-малко семена. Може и директно с него да се уговориш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 11 часа, alys написа:

Вени, аз обещах вече на трима души да дам от моите семена (като ги получа). Пиши на Краси Лазаров или на Ивко в Хобикафето. Още не са пращали, така че съм сигурна, че ще се уреди нещо. Пенкелер беше писал, че е склонен на по-малко семена. Може и директно с него да се уговориш.

Ако случайно съм аз един от тримата се отказвам в полза на Венетка.Нещо не ми се занимава повече с нови сортове , че почвам да прекалявам...:fearful:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Жожка, споко, с кого после ще си обсъждаме резултатите? Аз от чисто любопитство участвам. Дори не съм особен фен на черитата. Ще се уредят семенца и за Венетка. :blush:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Няма проблем хора. Семена са това. И да не стане не е болка за умиране. Ще пиша в хобикафе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Така стана, че аз ще разпределям и пращам половината семена. Вени, пиши на лични. Ще пращам на 10 януари най-рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване