Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Славянски
преди 3 часа, Plamen Dimitrov написа:

Събираните от земята не стават за лагеруване почват да загниват,пробвай с плодоберача да обереш колкото можеш а наранените на животните.

Да, това го виждам. Но брах ябълки (Златна превъзходна) от едното дърво и от тях вече има загнили, та не е много окуражаващо за дългосрочно съхранение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 6 минути, Славянски написа:

Да, това го виждам. Но брах ябълки (Златна превъзходна) от едното дърво и от тях вече има загнили, та не е много окуражаващо за дългосрочно съхранение.

Винаги има загнили. За това се преглеждат и изхвърлят загнилите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Christian Panayotov

Добро утро група.

Изпрочетох почти всико. що изписахте и съм благодарян за изчерпателната информация.

Благодаря също за ФБ препоръката към страничката на г-н Атанасов, този човек е енциклопедия.

Отглеждам лешници, но за жалост там няма много европрограми, а искам да си закупя техника. Препоръчаха ми да засадя семкови растения като ябълки и круши и от една седмица чета информативно и за двата вида овошки. Имам едни пустеещи 12дка нива и мисля да облагородя 10дка от тях с по 5дка ябълки и 5дка круша. Особено, че землището ми е в с.Круша, така че се надявам повлияно от името да се получи добра инвстииция :D 
Бихте ли ми предложили сертифицирани разсадници за круши и ябълки, от които да сте останали доволни?

За момента съм се спрял на тези:

https://www.razsadnikat.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA/%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%89%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d1%8a%d0%b2%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%b0/%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%89%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d1%8a%d0%b2%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d1%8f%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%ba%d0%b8/

https://ovoshkiatanasovi.com/sortove/krushi.php

https://kaymakanovgarden.com/produkti/page/4/

Както и на един господин от Долни Чифлик, т.к. ми е близък по землище. https://www.facebook.com/profile.php?id=100024080738166

Някакви препоръки преди да се захвана ?

Някой, ако се занимава повече като бизнес, а не като хоби, пазар намирате ли си производството ?
Ябълките мисля предимно на сок да ги правя, а крушите да са от различни сортове, така че да хвана периода от Юни до Ноември. 

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Да добавя нещо, което ме впечатли при обърканият ми сорт  Конференция, който оприличих на сорт  Мехмедка. Дребноплодна круша, пет плода  сграбчих в едната си ръка.

IMG_20241005_121343.thumb.jpg.32abde3f128167c55e622936e14d8ad2.jpg

Преди седмица, преди да завали дъжда обрах последните оставени за доузряване. Още при брането усетих че са меки някои плодчета и си казах, че може би ще идат в бидона за ракия. Учудването ми беше голямо когато ги опитах на вкус, бяха божествени, подобие на угнила  мушмула, сладки без никаква нотка на вкисване. Явно плодовете на този сорт подлежат  на благородно гниене.

IMG_20241005_121752.thumb.jpg.ba412c818ee03b192fd671905ed866d7.jpg

Ми не съм разочарована от сорта, стана ни дори любим- круша на две-три хапки, хвърляш само дръжката.:D

При мен  тази круша намери приложение в правене на няколко компота, като наблегнах по- вече на  ядене в прясно състояние. :)

IMG_20240920_144948.thumb.jpg.3894f28dda4cd2f673e06e54b9fc1cea.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qrt

Някой знае ли азиатска круша Наши ,  Hosui ,Cho Juro   ашладисана на дивачка какви размери ще има ? Дали ще може да се поддържа като стройно вретено към 2.5-3 м височина ?

Редактирано от qrt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване