Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

embedeo
На 3.08.2024 г. at 20:12, Kalin написа:

Пък за морала и етиката - не мисля, че някой може да разчита на такива неща.

С това конкретно Ваше твърдение (моля, да ме извините че го извадих от контекста!)  категорично не съм съгласен! Например: (1.1) аз разчитам на моите приятели и те могат да разчитат на мен. Почти всеки човек има някакъв кръг, или брой, от такива приятели, нека условно да ги наречем "истински приятели" на които винаги може да разчита. (1.2) Моите клиенти и работодатели винаги могат да разчитат на мен. Например, още като бях студент, преди цяла вечност, предлагах една услуга "написване на компютърна програма по задание на клиента, плюс подробно обяснение как работи тя". На всеки мой клиент, студент, предлагах и гаранция чрез връщане на парите (money-back guarantee), ако не са доволни от моята услуга. От десетината мои клиенти, по него време, един дойде обратно при мен, каза че доцента не е харесал програмата и аз веднага му върнах 100% сумата която ми беше платил (въпреки че, подозирам, че клиента беше взел успешно подпис за курсовия си проект). Всичко е точно и съвестта ми е чиста. И това е най-простият вид гаранция, който е приложим за широк спектър от продукти и услуги, включително и откриването на вода от човек със специална дарба. Пак ще се повторя, че ако аз хипотетично имах дарбата на Нели И хипотетично предлагах срещу заплащане услугата "откриване на вода с пръчка", то аз щях да отида още по-далеч и щях дори да предлагам гаранция със симетрично обезпечение на риска, т.е. щях да връщам 200% от получените пари, ако при последващо сондиране не намерят вода там където съм посочил.

Иначе, по повод на останалата част на същия абзац от Вашето мнение, донякъде разбирам какво имате предвид. Дори, с голямо съжаление, ще призная че броя или процента на честните хора сред нашето население е много по-малък, отколкото на мен ми се иска да бъде, но пък никога не пада до нула. Отделно от това, аз никога не бих ползвал услуги на врачки или екстрасенси, дори ако бяха безплатни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 6 часа, Nelly написа:

...

Nelly, и аз като @Чико мисля, че Вие неправилно и твърде негативно тълкувате думите ни, дори бих казал че подхождате с неоправдано предубеждение. Отделно че, според мен, инвестирате твърде много внимание и усилия да дискутирате второстепенни подробности и дефиниции, вместо да се фокусирате върху основните (си) тези.

Например, за мен основна (Ваша) теза е какво може да се направи за бъде проучена допълнително Вашата дарба. А иначе, от само себе си се разбира, че Вие си решавате дали искате Вашата дарба да бъде проучена; Вие и само Вие управлявате Вашата собствена съдба. Съответно, в моето мнение от събота 3-ти август, не съм се шегувал за нищо с Вас, нито съм бил саркастичен към Вас и никъде няма емотикони в текста. И при положение, че български учени не се интересуват от Вашата дарба, както Вие самата сте казвала, ми се стори най-логично да се погледне на други (две) възможности, за които и Ви споменах: (А.) Вие самата да проучите своята дарба. (Б.) Да се потърсят други учени, например в чужбина, които биха били заинтересувани от проучване на такава дарба. Щом не Ви харесват (А.) и (Б.) дори като идеи за размисъл, ами значи не Ви харесват, и с това въпросът е изчерпан. Никой за нищо не Ви насилва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalin
Отговорено (Редактирано)

Не съм близо до София, на около 250 км. съм. Иначе предложението ми беше свързано с това, че по спомен някъде бяхте написала, че ви е интересно да "пробвате" дарбата си и да видите къде ще/няма да ви се завърти пръчката. Права сте, че не ми трябва (втори) сондаж, още повече предвид скептицизма ми и силното ми съмнение да ударя някаква "водна жила", ако сондирам втори път :)

За тия неща честно казано, ако сравним с религията, съм по-скоро агностик, отколкото атеист. Вярвам, че има някаква минимална възможност за такава дарба, но не може да бъде доказано и съответно - не вярвам.

Последният случай с един приятел - има сондаж в района с вода на 95-100 метра. Вика много реноминран багетист от близко село, който се завърта напред-назад с багетите и казва, че еди къде си се събирали 3 ли 4 жили/потока/дамари и имало вода, ама била на много дълбоко - над 130-140 метра. Ами и аз мога с много висока успеваемост (особено при съществуващ сондаж 100 метра в района) да посоча, че на 130-140 метра ще имаш вода. Пък ако "сгреша", ще кажа - "много рано сте спрели, още малко надолу е трябвало и щяхте да стигнете водата".

Та, @Nelly, не ме разбирайте грешно - нито ви познавам, нито съм се сблъсквал с уменията ви, съответно не мога да знам със сигурност имате ли такива, или не, но просто съм скептично настроен към такива неща, особено когато не могат да бъдат научно доказани. Фактът, че не се ангажирате с дълбочина/дебит, е обнадеждаващ, но въпреки това... Ако засичате нещо наистина, то би трябвало уменията ви да работят и до определена (по-плитка) дълбочина, съответно пак да трябва да може да се предвиди, че има вода до 30-ия или 50-ия и т.н. метър. Щото някой с багети да каже - тука има вода на 150 метра дълбочина - емииии... това си е шарлатанщина вече, щото шансът да не излезе вода до 150 метра дълбочина според мен е доста по-нисък, отколкото шансът да излезе.

п.п. понеже мненията ми трябва да се одобрят от модератор се забавят, та прочетох следващото ви. Можете ли в такъв случай да дадете снимка на тази пръчка и по какъв начин я хващате, щом не ползвате багети? Нямате ли документирано на видео цялото нещо, защото се оказва, че сте го правили няколко пъти (може би десетки?) никога ли не сте го снимали - това би трябвало да подкрепи твърденията ви?

Редактирано от Kalin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
Отговорено (Редактирано)
преди 7 часа, Чико написа:

Добро е от гледна точка на това , че Вие ще можете за себе си ( ако Ви е интересно , разбира се)да проверите дали на такава дълбочина е възможно да уловите излъчването от водата .

За мен няма да е нищо ново, единствено задоволяване любопитството и скептицизма на Kalin. За себе го зная, проверявала съм и съществуващи сонди. Нямам нужда да доказвам на себе си, дали откривам вода. Бях малко дете, когато това се разбра. Още като ученичка, близки са ме водили да търся вода на техни приятели и винаги е излизала. Наскоро проверихме сонда, от любопитство. Казах, че според мен е средна дълбочина - между 20 и 50 метра, с не особено добър дебит. Оказа се, първият слой вода е бил на 21 м., вторият, по-силен  - около 45м., дебита - около 1куб.м./час. Друга сонда, която наскоро проверих, беше на 58 м, със слаб дебит, пръчката се въртеше слабо, а жилата ( дамар) беше на около 3-4 метра от сондажа. В съседния имот, на 60 метра, също слабо, а в третия направо суха сонда. Бяха разчитали, че в района има вода на около 60, 70 метра. Но точно при тези три имота, водата беше на жили, а между тях, много сабо, на места дори сухо.  Проверявала съм и при сонди около90 -100 и повече метра. Зная на какви дълбочини и с какъв дебит е излизала водата, където имам обратна връзка. Засичам цялата жила, а не само точки, определям къде е най-силно въртенето, в рамките на жилата, ако има такова.  Интересно ми е да разбера спрямо тези сила и скорост, доколко е възможно да се прогнозират дълбочината и дебита.

Най-интересно ми е и да разбера, с какво е свързана тази дарба, защо пръчката се върти при едни хора, а не се върти при други, дали е електромагнетизъм, или нещо друго. Срещала съм хора, при които се върти, но не и с тази сила, с която е при мен. Хора са хващали до мен, опитвали са да я задържат, дори да я усучат в обратна посока, но без успех.   Нямам предчувствия, съдя единствено от силата и скоростта на въртене. Няма как да ми въздейства и подсъзнанието, не мисля за вода, не е възможно пръчката  да се върти подсъзнателно. Който го е виждал на живо, знае за какво става въпрос и с каква сила се върти, няма удържане. При търсене с багети, предполагам, че е възможно подсъзнанието да влияе, но не и с пръчка. Не зная дали при мен е същото, както при радиестезистите. Разговаряла съм с хора, занимаващи се с радиестезия, казвали са ми, че имам много силна чувствителност към водата и, че при течаща вода са електромагнитни полета, предизвикани от движението, а при статична вода - други сили, действащи на атомно ниво. Но съм разговаряла и с учен, занимаващ се с електромагнетизъм, имаше колебания дали са такива сили. 

Обидно прозвуча сравнението с "професионални" врачки. Но нямам нищо против да задоволя любопитството му, стига да не е свързано с прекалени неудобства за мен.

А на хора като Вас, с удоволствие бих помогнала, четох за одисеята ви. За съжаление, наистина сте далеко. 

..........................

 

Цитат

(А.) Вие самата да проучите своята дарба. (Б.) Да се потърсят други учени, например в чужбина, които биха били заинтересувани от проучване на такава дарба.

embedeo, по точка (А) - за да проучи човек едно такова явление, са необходими сериозна теоретична подготовка и дълги години изследователски научен опит. Аз съм на мнение, че от всяко дърво свирка не става, така и от всеки студент не става учен.  Както казах, имам добра професия, която ми импонира, не намирам причина да се занимавам тепърва с наука в материя, в която не се чувствам достатъчно силна. Това е все едно да ми предложите тепърва да стана сърдечен хирург за да проуча тоновете на собственото си сърце, или генен инженер, за да изследвам гените си. Затова и приех тази част като шеговита форумна закачка.  Според мен, подобно предложение не може да бъде отправено сериозно .

Търсила съм (Б), не съм намерила. Ако Вие попаднете на учен с подобен интерес, ще съдействам. 

Цитат

(2.) Всеки човек който твърди че открива вода чрез научно необяснени лични способности (багети, пръчка, махало и др.) или недоказани технически средства ("георадар, от евтините")  И същевременно не съответства на моето разбиране за етика и морал (1.), за мен е шарлатанин.

Моралът и етиката са субективни понятия. А алтруизмът не е за всеки. 

Редактирано от Nelly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)

В моето обкръжение през годините съм контактувал с доста приятели и близки, които откриват вода. Кой с телове, кой с пръчки.

Не намирам нищо смущаващо. Даже се учудвам когато на някой не действа. И при мен се събират теловете. Имам три мои сонди от които си поливам и една на приятел. Тук водата е плитко. 

Вземете по два тела каквито намерите и се поразходете!

Леко смешно, но..... !

 

Редактирано от peterstamov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)

@Nelly, пробвали ли сте да вдигате единия крак рутмично в секунда? Докато се върне пръчката в изходно положение?

Редактирано от peterstamov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
Отговорено (Редактирано)
преди 13 часа, Kalin написа:

Можете ли в такъв случай да дадете снимка на тази пръчка и по какъв начин я хващате, щом не ползвате багети? Нямате ли документирано на видео цялото нещо, защото се оказва, че сте го правили няколко пъти (може би десетки?) никога ли не сте го снимали - това би трябвало да подкрепи твърденията ви?

Имам лични снимки и клипове.  Предлагам, ако имате път до София, да се видим и да Ви покажа на живо, както и да опитате да задържите пръчката до мен, когато се върти. Оставете ми тел. на ЛС, да коментираме.

Предлагам същото и на embedeo

Наистина съм писала, че ми е интересно да пробвам, но едновременно с георадар, с багети и да сравним резултатите. Обаждала съм се на хора, които се рекламират, не желаят. За причините мога само да гадая. 

peterstamov , нещо подобно е като в първия клип, но предпочитам по-дълга  здрава пръчка. Държа я нагоре и тя се завърта напред и надолу. Никога не се върти обратно, никога не се връща в изходна позиция. Казвали са ми да опитам с тропане, пробвах до една сонда около 14 метра, нищо общо. Пробвала съм с багети ( телове), но ми се струват много халтави, докато пръчката не мога да я задържа, колкото и здраво да стискам.

Аз също съм срещала хора, при които се върти. Но с тази сила, която е при мен, не съм срещала до сега. 

Редактирано от Nelly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)

@Nelly, гледам някакви клипчета с пръчка в ютуб и забелязах, че на някой реагира на горе а на други надолу???  Интересно!

Всъщност виждам и клипове в които пръчката се върти. По-малка и с по-голам ъгъл му раменете.

Редактирано от peterstamov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalin
Отговорено (Редактирано)
преди 1 час, Nelly написа:

Имам лични снимки и клипове.  Предлагам, ако имате път до София, да се видим и да Ви покажа на живо, както и да опитате да задържите пръчката до мен, когато се върти. Оставете ми тел. на ЛС, да коментираме. 

Наистина съм писала, че ми е интересно да пробвам, но едновременно с георадар, с багети и да сравним резултатите. Обаждала съм се на хора, които се рекламират, не желаят. За причините мога само да гадая. 

Път към София рядко имам и обикновено е по работа, нямам много време за "случайни развлечения" :)) Не смятам и да проучвам дарбата ви - в такива случаи отношението ми е като към религията, както споменах по-горе. Трябва на нас да ни бъде доказана, а не ние да търсим доказателства. Затова и попитах дали просто не можете да предоставите видеоматериал?

Например тези клипове, които са дадени по-горе, за мен са изключително пародийни. Първият с пръчката - ами личи си как я държи под напрежение с едната ръка и двете ѝ разклонения се огъват, оттам и се извърта нaкъдето е приложена силата - нормално е, особено с гъвкава пръчка, да можеш да ѝ предадеш кинетична енергия по този начин. Втория клип не го гледах, щото за багетите е ясно - там триенето с кожата е минимално и много лесно можете да ги накарате да се кръстосат или раздалечат, стига да искате. Това с кокоса пък... предполагам знаем, че кокосът е пълен с кокосова вода... съответно имаме кухо тяло, което не е пълно догоре, формата му пък е такава, че когато течноста се планцика и нагласи на дъното - автоматично се изправя, защото центъра на тежестта му отива ниско долу. Почти всеки такъв "феномен" може да бъде обяснен с физичните закони, което го превръща в готин трик, ако пък не може - тогава може би е просто заблуда/илюзия (от илюзионист? :D) 

Ето и снимка, където явно се вижда как е огъната пръчката (не стои свободно) в ръката, докато уж се "върти" и после как е с изправени клонки.

pruchka.png

 

А ето ви и принципа на работа на "метода с кокоса" само че с детска боксова круша :)

 

 

Редактирано от Kalin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
Отговорено (Редактирано)

Ето един  клип, който е по-близък до начина, по който се върти при мен. Така бързо, както в клипа, се завърта, когато съм над водопровод, или канализация. Аз засичам цялата жила по ширината й. Тук не  показват такова засичане, а само едната й граница.

 

Редактирано от Nelly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)

@Kalin , здравей. Особено първия клип и на мен ми е смешен.

Замисли се. По света има, предполагам, един милиард места където е изкарана вода по тези методи. Даже не си спомням де съм присъствал и да не е излязла вода!

Във всяко село и по-малки градчета от много години има работещи кладенци и сонди. Всички води са търсени по тези методи. И по света е така!

Редактирано от peterstamov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalin
преди 27 минути, peterstamov написа:

@Kalin , здравей. Особено първия клип и на мен ми е смешен.

Замисли се. По света има, предполагам, един милиард места където е изкарана вода по тези методи. Даже не си спомням де съм присъствал и да не е излязла вода!

Във всяко село и по-малки градчета от много години има работещи кладенци и сонди. Всички води са търсени по тези методи. И по света е така!

Въпросът е дали тези кладенци и сонди щеше да ги има и без "търсачите". Според мен - да. Естествено всяко правило има и изключения, но някой с пръчка, багети, щишенца, топченца и т.н. да ми посочи вода на 100 метра дълбочина - ами съжалявам, но не го вярвам. Още повече ако твърди, че тоооочно тук има дамар и ако бия на 2-5-10 метра встрани няма да има вода. Просто това за мен са абсурдни твърдения, особено ако вземем предвид отклоненията, които се получават при сондирането на такива дълбочини. Целта ми е просто да предупредя хората да не се предоверяват, на който и да е "търсач на вода", защото почнат ли да сондират - резултатите ще са еднакви без значение на това дали някой багетист е обходил двора ви преди това. Просто се пригответе да сондирате, докато не излезе вода и това е.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
Отговорено (Редактирано)
преди 5 часа, Kalin написа:

нямам много време за "случайни развлечения" :)) Не смятам и да проучвам дарбата ви - в такива случаи отношението ми е като към религията, както споменах по-горе. Трябва на нас да ни бъде доказана, а не ние да търсим доказателства. Затова и попитах дали просто не можете да предоставите видеоматериал?

За човек като Вас, какъвто и видеоматериал да се предостави, няма да е достатъчно убедителен. Освен това тук не могат да се качват лични клипове, който не са публикувани никъде. Предполагам само личния Ви опит би могъл да Ви разколебае. Защо не желаете да се свържете с мен и да видим дали е възможно някъде да намерим пресечна точка, за да се срещнем и да опитате да задържите пръчката до мен? Но да направим и запис как не успявате да я удържите.  А може би не искате да видите на живо и да опитате да задържите пръчката, за да не се разколебае собствения Ви скептицизъм? 

Предлагам да опитате да държите пръчка под напрежение по същия начин и да видим дали ще успеете да я огънете само с това напрежение.

Никога не сте виждали, не сте опитвали на живо  да задържите пръчката, нямате информация за последващо сондиране на така определени места. Вие не сте ползвали такава услуга. Но предупреждавате хората, да не се предоверяват. Няма научни доказателства, които категорично да опровергават този метод, няма и такива, които го доказват. Защото не е проучван от науката. Но за сметка на това има достатъчно емпирични доказателства.  Тогава кое Ви дава основание да предупреждавате хората? Вашето собствено недоверие, неподкрепено с нищо.

 

Ето резултата и какво е описал един от хората, при които търсих вода. Сондира на жила, която му посочих и излезе добра вода. 

Ето и целия коментар на Иво.

 

Редактирано от Nelly
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 1 час, Kalin написа:

Въпросът е дали тези кладенци и сонди щеше да ги има и без "търсачите". Според мен - да. Естествено всяко правило има и изключения, но някой с пръчка, багети, щишенца, топченца и т.н. да ми посочи вода на 100 метра дълбочина - ами съжалявам, но не го вярвам. Още повече ако твърди, че тоооочно тук има дамар и ако бия на 2-5-10 метра встрани няма да има вода. Просто това за мен са абсурдни твърдения, особено ако вземем предвид отклоненията, които се получават при сондирането на такива дълбочини. Целта ми е просто да предупредя хората да не се предоверяват, на който и да е "търсач на вода", защото почнат ли да сондират - резултатите ще са еднакви без значение на това дали някой багетист е обходил двора ви преди това. Просто се пригответе да сондирате, докато не излезе вода и това е.

Виж, прав си за това! Но, всеки сам си шета на акъла. Мисля си, че всеки, който тръгне да търси вода пита и вика поне три различни източника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalin

Всъщност доказателство много лесно може да се направи, макар и да струва пари. Например двор, в който е бита сонда на определена дълбочина, но няма вода. Посочва се друга точка в имота, където излиза вода на същата/по-плитка дълбочина и ето някакво косвено доказателство. Ако излезе на по-дълбоко обаче, каква е гаранцията, че е нямало да излезе и на другото място? Иначе се радвам, че сте открили вода на Иво, но някакси не вярвам на профил с 1 мнение от 2023 насам, въпреки че изглежда редовно посещава форума :). Малко ми е като рекламите на другия Иво и баща му/брат му дето супер "доволни" хора се включваха с по 1 мнение. Затова и питах за видео материал да видя тази пръчка сама ли се върти или някой в осуква и тя се завърта от това :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly

Да, правилно съм се ориентирала,  винаги ще измислите нещо да омаловажите този метод на търсене на вода. Но бягате от предложение, което може да убеди всеки. И малко сте се объркал, не посочвам точки, а къде върви цялата жила. 

Търсила съм вода и в такъв имот - 3 сухи сонди, при които пръчката не помръдва. Двете на 90 м, третата на 70. Им вода в имота, но тя е в другия край. Не са ми се обадили до момента дали са сондирали пак.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalin
преди 5 часа, Nelly написа:

Да, правилно съм се ориентирала,  винаги ще измислите нещо да омаловажите този метод на търсене на вода. Но бягате от предложение, което може да убеди всеки. И малко сте се объркал, не посочвам точки, а къде върви цялата жила. 

Търсила съм вода и в такъв имот - 3 сухи сонди, при които пръчката не помръдва. Двете на 90 м, третата на 70. Им вода в имота, но тя е в другия край. Не са ми се обадили до момента дали са сондирали пак.

 

Просто не искам да ви губя времето, както не искам да губя и своето. Имам приятел, който до няколко месеца може би ще бие сонда, ако той вярва в такива неща - ще му дам координати. Иначе първоначалното ми предложение беше, защото мислех, че вие имате желание да си пробвате "дарбата" си, но щом вече сте я пробвала и сте убедена в нея - няма голям смисъл. Аз оставам с мнението, че това са заблуди - дали само плащащият е заблуден или и този, който взима парите - това е друг въпрос. Вода, както казах, има навсякъде - въпросът е колко на дълбоко ще излезе и дали ще бъде направен качествен сондажа (ако изобщо конкретните сондьори могат да достигнат до нужната дълбочина). Ако пък разпитате съседите си и се окаже, че няколко от тях имат сухи, дълбоки сондажи, ами и 5 багетиста/пръчкаря и т.н. да викнете - почти невероятно е да имате друг резултат, ако не "подобрите" техните дълбочини, а и тогава няма никаква гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ИВО Г.О.

Здравейте всички.

Може би след втори пост в темата ще бъда приет като "равен".

Не опорочавайте и този форум. Навсякъде срещам едно и също мерене на "пръчки". Особено в автомобилните форуми.

Всеки има собствени възгледи за живота и никой друг не е в състояние да го отклони, дори и с насилие. За справка - историята такава, каквато познаваме.

Сега по темата. Рядко ще се намери инвеститор за такъв проект, без да се поинтересува има ли подземна вода. Следва и желанието за повече подробности, като местоположение,  дъбочина, дебит и каквото още може да се измисли по въпроса. Аз също минах по този път. Говорих с хидрогеолог от национално равнище. Помолих Нели да дойде с пръчка (дървена вилка или чатал) да си каже мнението, после идва една жена от близко село и тя с пръчка. След това ме посети друг радиестезист, който работи и с багети и с махало. Извиках и един багерист. И той работи с багети. Но нали исках още доказателства, платих ХХХ лева за научно проучване с георадар. Пропуснах второ научно проучване, защото цената беше зашеметяваща - около 30% от цената на сондажа(50 метра). Между посещенията и двамата със съпругата хванахме багетите и се забавлявахме. Най-накрая се решихме да сондираме, но преди да позиционират машината помолих сондьора и той да провери.

Това достатъчно усилия ли са или е реклама?

Не се заяждам. Отплатил съм се за всичко, което направиха хората, откликнали на молбата ми. Резултатите от проучванията бяха обнадеждаващо припокриващи се и това ме подтикна към следващата стъпка - сондиране. Там е друг филм. Трябва да откриете "правилния" екип с подходяща за терена и земните пластове машина.

Всичко това отнема месеци.

И не е необходимо по всяко време да уведомявам когото и да било за моите действия, свързани с моите възгледи за живота и за неща, които не засягат други индивиди.

Ако желаете, за да не скучаете пред клавиатурите, мога да ви организирам еднодневно "парти" на територията на нашия имот. Всеки ще е добре дошъл. Може да си носите инструментите за откриване на вода и каквото друго ви е на сърце. От моя страна ще осигуря почерпка за всеки и награда за този, който познае точната дълбочина на съществуващия вече сондаж. За целта се организирайте помежду си, изберете дата и ме уведомете навреме, за да се подготвя. Телефонът ми е изписан в по-горните постове. Имотът също е посочен къде се намира.

П.П. Моля не ми пишете във форума, както и на лични. Тази страница вече е затворена.

Успех на всички!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Kalin наскоро проучвах по темата. Техниката, която наистина върши работа действително струва десетки и стотици хиляди долари, а тази с която обикалят тук е китайчето, което го дават пълен боклук.

Става дума за тази тръба ADMT-300H
https://www.aliexpress.us/w/wholesale-ADMT%25252d300H.html

 

+ нещо като ADMT-200S, но с 4 електрода
https://www.aliexpress.us/w/wholesale-ADMT%25252d200S.html

"
Either type of these instruments cost more than the PQWT instrument. A VES instrument can usually be purchased for around $10K USD, while ERT instruments range from around $30K USD to over $150K USD depending on features such as number of channels and output current."

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване