Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Venetka

@Димо 33Добре, ще направя таблицата и ще се разбера с другите участници. Твоята не я броя тогава. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Моята към твоята, а като гледам и на Минчо и на Ру към твоята :relaxed: Димо самостоятелен.

Асортимента го качих тука и го гледахме. Ако искаш мога аз да направя таблица само за тукашните 5-6 човека, по подобие на тази, която правих за полската поръчка?

А обикновеното цариградско е супер трънливо. Това, което имам от Любо е така:

4223608_orig.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Моята също е отделна, но Евелина и Любо трябва да отидат и те в кюпа?

Аз съм ги поръчал нещата през профила в другия форум. Да не се дублират, @Venetka!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Моята към твоята, а като гледам и на Минчо и на Ру към твоята :relaxed: Димо самостоятелен.

Асортимента го качих тука и го гледахме. Ако искаш мога аз да направя таблица само за тукашните 5-6 човека, по подобие на тази, която правих за полската поръчка?

А обикновеното цариградско е супер трънливо. Това, което имам от Любо е така:

4223608_orig.jpg

Освен 3-те декоративни към твоята, от хеномелесите предпочитам и търся Geisha girl, така че ако нямате други предпочитания предлагам да вземем от нея, за мен 1-3 бройки за до 10, моля. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 18 часа, Любо Д написа:

Аз се вкючвам с:

хеномелес - 2бр.

лешник Geante de halle, Red majestic - по 2бр. от сорт

Любо, от хеномелесите що не вземеш от Crimson & gold и Geisha girl, да побутнеш и на Мин-чо бройката? Ако има нужда, може да добавя една накрая и аз.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 4 часа, Боби Димитров написа:

Моята към твоята, а като гледам и на Минчо и на Ру към твоята :relaxed: Димо самостоятелен.

Асортимента го качих тука и го гледахме. Ако искаш мога аз да направя таблица само за тукашните 5-6 човека, по подобие на тази, която правих за полската поръчка?

А обикновеното цариградско е супер трънливо. Това, което имам от Любо е така:

4223608_orig.jpg

Боби, тези са Hinnonmaki-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

   .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 часа, алина написа:

Включете и мен за цариградско грозде без бодли.

Колко броя искаш?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби ДимитровПускай таблицата ако не ти е проблем както предлагаш. Аз ще поръчам обединено всичко.

@СлавянскиАко искаш мога да им пиша, да не водят твоята поръчка отделно, а че е част от моята /обединена за всички тук/.

@алина Тук идеята е да обединя хората от този форум, който нямат регистрации в другия и да им пратя после поръчаните растения. Доколкото помня ти имаш профил в цветарския профил. Не виждам смисъл да ти вземам и препращам после растения. Може директно да си ги поръчаш и получиш.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ако така изглежда бодливото цариградско грозде, то сте прави. Онова дето го имах аз е много по-добре. Тук там бодил, ама и на тях съм успявала да се надупча, та затова предупредих.

Виж имам безбодилеста къпина, тя няма никакви бодли. Явно с цариградското грозде не са успели съвсем в селекцията в тази посока. 

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 11 минути, Venetka написа:

@Боби ДимитровПускай таблицата ако не ти е проблем както предлагаш. Аз ще поръчам обединено всичко.

@СлавянскиАко искаш мога да им пиша, да не водят твоята поръчка отделно, а че е част от моята /обединена за всички тук/.

@алина Тук идеята е да обединя хората от този форум, който нямат регистрации в другия и да им пратя после поръчаните растения. Доколкото помня ти имаш профил в цветарския профил. Не виждам смисъл да ти вземам и препращам после растения. Може директно да си ги поръчаш и получиш.

 

Разбрах. Надявам се, другите хора ще  разберат,що за човек си ти.  Щом поръчката е лично твоя, ти ще колиш и ще бесиш.Смятай, че нищо не съм  ти помолила.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@алинаВ тотална грешка си. Няма никаква моя поръчка. Просто попитах какъв е смисъла. Кой те коли? Кой те беси???

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Нещо задра на чвор комуникацията, основно по причина, че @алина е нова и не разбира кое как, а @Venetka не обясни добре :D Ще пробвам аз.

@алина поръчката към Пландорекс, която се прави вече много години поред, се организира от хора в кафеджийския форум хобикафе (викат му и цветарския, но защо не се казва хобицвете - не знам!). Тъй като повечето от нас не са цветари или кафеджии, нямаме всички регистрации на форума хобикафе. Който има регистрация там, най-удобно и логично е да се запише там в поръчката, за да си получи директно нещата, а не да минават през трето лице. Аз ако имах, така бих направил. Ти ако имаш - направи така.

@Venetka прави услуга на нас клетите некафеджии и нецветари (изявени цветари и кафеджии като Димо и Славян нямат нужда от услуга), като ни взема под крилото си и ще пусне от нейно име на форума хобикафе поръчката. Тази поръчка ще включва нашите заявки, тя ще ги вземе и изпрати. Това е усложнение и занимавка за нея, прави го като услуга. В тоя смисъл няма нужда да я натоварваме с повече поръчки, при положение, че човек има регистрация в хобикафе.

Така че сега е моментът да пишеш дали имаш или нямаш регистрация при цветарските кафеджии - ако имаш, поръчай си директно; ако нямаш - Вени ще добави и твоите растения към поръчката.

Може би така ще е по-ясно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тъй, таблицата е готова за старт.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18QwGRHQ3bf6oI1HriXXShNZ6a3e7HZzeS-dhI3j7efY/edit#gid=0

Не писал на @Ру® нищо, щото той и не е казал какво иска. На @Славянски не разбрах ще си я пусне ли отделно при цветарките или да я вкарам в таблицата тук? Пишете ми с корекции.

Я да тагна и @min-4o и @Любо Д и @Евелина за всеки случай аз... И @Варела че пак ще се сети в последния момент... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Благодаря @Боби ДимитровА аз междувременно питах в другия форум за уточнение кога е крайния срок за записване по поръчката. Някъде беше писано 5ти Ноември, но не знам колко е меродавно. Ние тук ще трябва да приключим ден или два по-рано. Аз ще следя общо колко бройки от вид ние събираме. Ако са под минимумите ще проверявам във форума какво е поръчано и дали с тяхното става ОК за минимума и ще ви информирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 15 минути, Боби Димитров написа:

Не писал на @Ру® нищо, щото той и не е казал какво иска.

Аз нищо не искам, защото и без това вече ми отиде една от хубавите готови зеленчукови лехи за боровинките...  (понеже ме мързи да копая дупки в глинестия камънак) Ако така продължавам - догодина няма да има къде да садя домати... 

НО! Ще се включа с удоволствие, и дупки ще копая и ще садя, ако имам допълнителния стимул и мотивация, че помагам на някого,  на когото не му достигат бройки, за да стане поръчката... Т.е. - за сега изчакваме, да видим някаква междинна таблица и после ще допълвам недостигащи бройки, ако има такива. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Тъй, таблицата е готова за старт.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18QwGRHQ3bf6oI1HriXXShNZ6a3e7HZzeS-dhI3j7efY/edit#gid=0

Не писал на @Ру® нищо, щото той и не е казал какво иска. На @Славянски не разбрах ще си я пусне ли отделно при цветарките или да я вкарам в таблицата тук? Пишете ми с корекции.

Там ще пускам, да не се объркваме. Цепя се от колектива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Тъй, таблицата е готова за старт.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18QwGRHQ3bf6oI1HriXXShNZ6a3e7HZzeS-dhI3j7efY/edit#gid=0

Не писал на @Ру® нищо, щото той и не е казал какво иска. На @Славянски не разбрах ще си я пусне ли отделно при цветарките или да я вкарам в таблицата тук? Пишете ми с корекции.

Я да тагна и @min-4o и @Любо Д и @Евелина за всеки случай аз... И @Варела че пак ще се сети в последния момент... :D

На мен по 3 от двата хеномелеса са ми много...само в краен случай ако не стигат бройки. Моля някой да го оправи, защото през тел не дава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Писах ти по 1 за сега, след междинката ще правим корекции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Държа да напомня, че цената в евро не включва 20 % ДДС някакво, не включва такса обработка от екзотикплантс, и транспорт. Миналата година обработката/разпределението от разсадника беше 70 ст. на растение, транспортът 50 ст. Т.е. ако цената е едно евро в таблицата, окончателната цена преди Еконт ще бъде към 2,40+0,50+0,70=3,60 лв. Ако няма значителни промени. При по-скъпи растения е по-изгодно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване