Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

stef.an

Ясно, ако има и други желащи аз бих могъл да взема 3 броя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз мога да взема два. Но ако поръчаме общо пет ирги на Ламарк, може да се включат и други като видят. Овчи манталитет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето това е amelanchier lamarckii:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз миналата година взех от Пландорекс 2 Ла Марки, както й викам, щото е кръстена на Марки Марк, както и 2 алнифолия, на които обаче няма да кажа как им викам (почва с "лайни" и завършва на "фолия"). Дойдоха дребни растенийца, Славян бе пуснал снимка на неговите, моите бяха по-ниски и хилави, късмет. Рекох си, няма да ги бъде. Но се разлистиха и 4те и направиха добър прираст, като на основното стъбло дигна над 50 см и го съкратих. Дори и така обаче са мега мега назад спрямо това, което дойде от Рудника в 1.5 литра саксия, разликата е огромна.

Не помня колко излезе финалната им цена тогава от Пландорекс, но ако е било 5+ лв, повече си струва да се вземе от поляците в литрова саксия, което ще дойде към 7 (вместо 1.5 л за 9.10). Растението е с много по-дебело стъбло, че и корона имаха някои и много по-голям корен и предполагам година по-голямо. Ако е била финалната цена до 4 лв, ок. Макар че като гледам, 3 лв ще е с ддсто, 70 ст отгоре, транспорт...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Боби, мисля че бъркаш за алнифолиите. От Пландорекс имаше само ламарки в саксии и канаденсис на гол корен. Освен ако не си ги взел от поляците. Канаденсис е по-близка до ламарки отколкото до алнифолия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Напълно си прав! Феноменална памет! Действително бяха казанденсис, но наблюдението си остава въпреки грешката ми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ще тагна и @yanev, къде изчезна той? @Антоанета също. Ако нещо ги заинтересува от предлаганите растения.

Народът се загуби от поглед. А и какво става с Гошев, няма ли да се свършва тая поръчка преди да са затворили граници или някакви други простотии?

@Venetka нещата от нашата таблица има ли ги и в тази в хобикафе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

@Venetka Бих искал да се включа с 3 броя Амеланхиер Ламарки; @Славянски сподели, че в другия форум вече има поръчани 3.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добавяйте в таблицата на Боби каквото искате и днес ще актуализирам поръчката ви към Пландорекс.

И споко, така бързо нещата с Пландорекс не стават. Ако Таралас е казал 5 Ноември значи още поне седмица след това ще се проточи. Това от опит го споделям. А и като се поръчват растения на гол корен е по-добре да е малко по-късно. Граници за товари няма да затворят, никой не може да си го позволи това втори път. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз имам 2 броя канаденсис от Пландорекс и 2 броя Ламарки / тия не помня от къде ги взех!! /. Канаденсиса тръгнаха и се развиват добре, Ламарки са живи, ама нямат особено голям прираст. При нас поне първата година Канаденсиса беше като Ламарки, вече втората година забелязвам, че са доста по-добре като развитие. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

41646 AMELANCHIER canadensis Lamarckii все още липсва в таблицата от @Боби Димитров и изглежда не мога аз да си добавя редове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Е няма как да не липсва - първо ми пишеш тука кода (целия ред), после го добавям в таблицата ;) То до вчера не беше промълвил дори, че искаш нещо! Готов си, дори те вписах с 3. Славян да се пише сам при цветарките, щом не го е срам да се дели от колектива.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

@Боби Димитров Благодаря, за което. До вчера и аз не знаех дали искам нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Мда, ето съм.
Не знам точно как работи и също не разбирам, от кое имате нужда да се допълни? Ако е свободен избор, харесвам ето тези:
43661 - SAMBUCUS nigra Golden tower ®,
43049 - SAMBUCUS strumpfii Serenade ® 'jonade',
40650 - FICUS carica Ice crystal,
33142 - FICUS carica Noir de caromb,
40662 - LONICERA kamtschatica Leningradskii,
41646 - AMELANCHIER canadensis Lamarckii

Поправете ме, ако не е както ми се ще! ...да не чета всичката 19 страници тема.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

И аз се включвам с тези, ако съберем бройки.

40650 - FICUS carica Ice crystal,
33142 - FICUS carica Noir de caromb

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Славян да се пише сам при цветарките, щом не го е срам да се дели от колектива.  

Е, отде знаеш кой е колективът? ;) Къде се деля и къде присламчвам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А бе пускайте целите редове, че от телефона не мога да заредя голямата таблица без да забие...

@Славянски колективите са два - ние и те. Вече те разбрахме чия страна предпочиташ :D:D:D 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 7 часа, Боби Димитров написа:

А бе пускайте целите редове

Върнах се в таблицата да копирам целите редове и ето какво ми се случи. :Д Ще рече човек, че съм разсадник.
 И отново - кажете, ако системата не е "каквото си щеш". ...или ще се разбере накрая?

41646 AMELANCHIER canadensis Lamarckii 0/1/1 P9  379  1.23 €
38358 ARONIA arbutifolia Brilliant BP8 - TRAY - 28 P  1692  1.09 €
38359 ARONIA melanocarpa Viking BP8 - TRAY - 28 P  1652  1.09 €
400 BETULA  pendula Youngii X/0/1 P9 30/45 140  - €
41645 CORNUS  kousa Chinensis 0/1/1 P9  653  1.44 €
40650 FICUS carica Ice crystal 0/1/1 P9  495  1.31 €
33142 FICUS carica Noir de caromb 0/1/1 P9  750  1.31 €
43934 LONICERA kamtschatica Blue velvet TRAY - 24 P  656  1.15 €
40662 LONICERA kamtschatica Leningradskii 0/1/1 P9 460 1,15 €
1588 NANDINA domestica Firepower 0/1/1 P9 12188 1,74 €
14488 RIBES RUBRUM a grappes Jonkheer van tets TOUFFE 5 BR / + 2454  -
BP 36506 ROSMARINOR TRAY - BP C50 28 P 4198 - €
2019 SAMBUCUS canadensis Aurea 0/1 245 0,91 €
43661 SAMBUCUS nigra Golden tower ® 0/1/2 P9 515 2,00 €
43049 SAMBUCUS strumpfii Serenade ® „jonade“ 1/1/1 540 - €

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз се чудя не могат ли хората просто да преведат парите директно към разсадника на името на Венетка. Да не стане някакъв проблем с данъчните, ако й се плаща на нея. Просто онези трябва да знаят, че ще има няколко превода за този потребител, щото е корпоративен :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби ДимитровАз ли нещо не гледам както трябва или не е записано всичко в таблицата? 

Виждам тук записани растения на Минчо и Антоанета, а тях не ги виждам в таблицата. Боби, кой е Жоро? Може ли моля с никовете от форума да е таблицата, че така не мога да се ориентирам, а не знам имената на всички.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване