Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Hristo Pavlov

На мен пък Рубистата ми я пратиха много яко дърво. За сметка на Анджелино, на което коренът му приличаше на репичка, ама нищо не им писах. Останалите дръвчета си бяха в норма. Само това с боята е потресаващо като са много дръвчетата. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 минута, Hristo Pavlov написа:

Само това с боята е потресаващо като са много дръвчетата. :)

Да, за няколко сорта става. Но за 15-20 дръвчета... Между другото, боята е трайна. Гледах тези дни, че на кестена саден вероятно 2018 г. още стои лилавото. Снимаш легендата и си знаеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tsankov

Преди малко взех от еконта 4 бр. дръвчета - конференция, пинова,флорина  и карастоянка.Поръчката е от bb garden.Както се вижда малко са тънички, но с много добра коренова система.Е, все пак човека ме предупреди ,че вече са му останали последни  овошки от тези които търсех.Като за 6 лв /бр са прилични.

IMG_20240309_095055.thumb.jpg.2ef503af2f9be60cd4e304aff63f9457.jpgIMG_20240309_095019.thumb.jpg.0ec7b5884c9010d9f6ff7b3e2ab1ad01.jpg

Звънях на "Малчеви", питах за 6-7 вида ябълки - уж всичко било свършило.Чак пък 1 бр да нямат:smile:.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Топи ги във вода, че ми изглеждат не много свежи. Не са лоши корените. В края на сезона (март-април) не можеш да очакваш първи избор фиданки. Каквито са останали.

Относно Малчеви - ако са ги продали някъде на едро, възможно е да нямат. Те мисля изнасят посадъчен материал за Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tsankov

Да, еконта ме забави с един ден, затова са толкова сухи корените.Вече са в кофа вода.Писах и миналата година и тази  на наши разсадници.За малки бройки даже не отговарят какви наличности имат.Смешно е как мой познати и комшия  си напазаруваха овошки с отлично качесто и ниска цена в Сърбия на екскурзия, а тук разни сортове като топаз и и пилот  ги издирвам сякаш търся някакви екзотики от амазония.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

В темата "Череши ..." @ivanina. зададе много хубав въпрос, вероятно риторичен, на който аз ще си позволя да отговоря тук, защото темата за разсадници и отзиви за тях ми се струва доста по-подходяща.

преди 13 часа, ivanina. написа:

Не мога да си обясня, на всеки овощен  производител не е ли задължителна част от описанието в характеристиката на овошката да се вписва на каква подложка е направена, след като тя е главният определящ фактор , каква овощна градина клиентът ще  създаде?

Напълно справедлив въпрос и напълно справедливо очакване! Ако сте разсадник, то непременно сложете на уебсайта си, в текста на обявите си, или на друго подходящо място, например там където пишете подробности за дадения сорт, И важната информация, каква е подложката на присадените растения, които продавате. Дори ако има допълнителни особености, примерно подложката при вас е  избираема опция -- работите с три различни вида подложки за праскови и често за продажбите на дребно остава опция която не се знае предварително, то непременно напишете тази информация в описанието на растението, като един вид напомняне към потребителя, да пита за желания от него сорт, фиданки на какви подложки са останали. Ако е прекалено трудно да се представят тези подробности в писмен вид, то бъдете готови да ги съобщите по телефона. Ценете си репутацията, уважаеми собственици и шефове на разсадници!

Винаги е по-добре да съобщаваме повече подробности на потребителя и клиента отколкото по-малко!  Информацията в повече на никого няма да навреди, а освен това българските клиенти на дребно са по-разбиращи, по-взискателни и технически по-грамотни, в сравнение със статистически по-заможните и по-лесно живеещите консуматори в Западна Европа, например.

И тук ще дам произволно избрани примери от практиката за моите впечатления от различни разсадници:

  • Палм Център: (+) имат собствен форум; (+) имат тук-там добро описание на особеностите на Poncirus trifoliata, като подложка за цитруси (за саксийно отглеждане в  България), обаче (-) за толкова години не направиха нито една нормална уебстраница със събрани на едно място особености, която страница после да реферират от описанието на стоките; (-) вместо това, Палм Център разчитат на това, клиентите на дребно сами да се ровят като прасета из форума, докато намерят търсената информация; (-) нямат никакво споменаване на подложка за много от вносните растения; (-) чат от линковете към страници във форума поставени в описанието на продаваните стоки, не работят. Все пак, когато аз съм говорил по телефона с тях, (+) попадам на учтиви и колаборативни служители, които са готови да проверят в базата за наличности и да уточнят подробности (+) и така съм купувал неща които изглежда че са изчепани, например. Но нали, (-) ако Палм Център си бяха оправили недостатъците по сайта, щях да мога да купувам онлайн, без да се налага да се чуваме по телефона.
  • Екзотик Плантс, по-често споменаван тук в безмотика, чрез шефа си г-н Гошев: (+) Подложките на много растения са изрично споменати в описанието на продаваните растения. (-) Обаче не за всички продавани растения има споменати подложки. (+) При телефонен разговор с тяхна служителка, тя  ми каза доста подробности за подложките на няколко растения от които се интересувах, но (-) отговорите на моите въпроси ѝ излизаха трудно и тонът ѝ изглеждаше леко раздразнен. То няма как човек винаги да бъде усмихнат, приказлив и колаборативен, особено като се умори, но тъкмо затова ще има голяма полза ако Екзотик Плантс си направят допълнителни страници с особености на подложките, които да реферират от страниците на продаваните артикули (растения), както и да допълнят инфо за подложките на всички артикули, които нямат още такова инфо.
  • Малчеви: Въпреки по-малкия си асортимент и фокуса им към клиенти на едро, те имат (+) една таблица на сайта си, която удобно показва видове и сортове овошки, които продават, подложката която типично ползват за всеки сорт и срока на зреене за всеки сорт.
  • (може да продължа тук по-късно)
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване