Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Астрала

От Стамен Попов съм най-доволен, неговите дръвчета винаги растат по-добре при мен от други дръвчета, закупени от други разсадници през годините.:thumbsup:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

От Пламен Пенков съм купувал десетина дръвчета. След като от първите шест никое не си отговаряше на сорта, останалите не дочакаха проверка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

аз имам хубави овошки от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

В интерес на истината при първото несъответствие се свързах с него и ми предложи компенсация - да ми прати безплатно овошка от сгрешения сорт. Но аз реших да не се възползвам от предложението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Пламен написа:

От Пламен Пенков съм купувал десетина дръвчета. След като от първите шест никое не си отговаряше на сорта, останалите не дочакаха проверка.

Излагация. Какви бяха закупените сортове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
преди 21 часа, Славянски написа:

Излагация. Какви бяха закупените сортове?

Спомням си крушите - закупената за Деведжи се оказа Хосуй, закупената за Кармен приличаше на Попска. От черешите закупената за Ърли Лори беше някаква късна. Пет смокини бяха някакви еднакви, а закупени за различни... Имаше и лешник, на който не съм проверявал сорт и другите не ги помня вече.

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 32 минути, Пламен написа:

 Пет смокини бяха някакви еднакви, а закупени за различни... 

За смокините е ясно. Има който сорт си поискаш, стига да е Брънсуик.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
Just now, Kalam Mekhar написа:

За смокините е ясно. Има който сорт си поискаш, стига да е Брънсуик.

:). Така е. Този Брънсуик е влизал в двора ми под всякакво прикритие. Първо от Пенков с пет различни имена. После от Гошев с името Мадлен и сега последно от Донов се беше маскирал като Ноар де Каромб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Just now, Пламен написа:

:). Така е. Този Брънсуик е влизал в двора ми под всякакво прикритие. Първо от Пенков с пет различни имена. После от Гошев с името Мадлен и сега последно от Донов се беше маскирал като Ноар де Каромб.

Мадлен си е един от синонимите на Брънсуик, но, това никога няма да се признае от французите. Те мразят английското име и отказват да го произнасят. Същото се отнася и за Златна капка (Doree). 

В случая с Ноар дьо Каромб, това, вече е било грешка. Разликата между тях е огромна.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Н

Новак съм, засега мога да споделя само първоначални впечатления. От 22 дървета(ябълки, череши, праскови, кайсии, круши) от 10плюс1 само една прасковка "роял глори" беше  с нюню коренчета. Приблизително 50 % са т.нар. "тригодишни" , т.е. три на подложката, две на присаденото, но от тях всички са с плодни пъпки и за мен  с доста добри корени. Леко разочарован съм от размера на крушите (двугодишни) - високи около метър, тънки като показалец на малко момченце, но вероятно е нормално, като гледам публикуваните снимки. Взех и "4годишен" дрян, който като видях днес на пазара какво се продава- действително е добро дърво с добре развит корен. Прави ми впечатление че около очето на присадката всички са имали вързана бяла лента, вероятно с надпис, понеже всички дървета ми бяха дадени надписани с такава, вързана по възрастното стебло. Не мога да се оплача от отношението - настоях да ми пратят дърветата така че да мога да садя през уикенда, и ми беше предложено дърветата да се извадят в петък, а да ми се дадат на място в събота сутрин - миришеха на пръст още и корените бяха съвсем свежи.  Дано това да означава че сортовете ще са такива, каквито са .  Добри впечатления имам и от закупените смокини днес от разсадника в Стефаново и една мушмула, дано се хванат, подрязох малко корените - видяха ми се жилави и сухи,въпреки че все пак бяха доста дълги и сравнително дебели.. все още  е рано за заключения.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 7 часа, Стефан Н написа:

Леко разочарован съм от размера на крушите (двугодишни) - високи около метър, тънки като показалец на малко момченце, но вероятно е нормално, като гледам публикуваните снимки. 

Ако корените са добре развити и здрави, няма място за притеснения. На пролет ги съкрати на 60-70 см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Вчера пуснах поръчка към Пламен Пенков за 13 дървета. Чакам ги да дойдат и ще споделя в какво състояние са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 10 часа, Стефан Н написа:

Не мога да се оплача от отношението - настоях да ми пратят дърветата така че да мога да садя през уикенда, и ми беше предложено дърветата да се извадят в петък, а да ми се дадат на място в събота сутрин - миришеха на пръст още и корените бяха съвсем свежи.

Всъщност, отношението към клиента е много важен фактор. Дори бих си позволил да променя един лозунг от далечното минало -- "неучтивостта е враг номер едно на българските селищни системи". Определено липсата на учтивост и уважение към клиента е подкопала и продължава да подкопава много български бизнеси, особено малките бизнеси и особено българския туристически-ресторантьорски-хотелиерски бизнес. В тоя ред на мисли, когато си търся нови дръвчета и растения за градината, винаги първо се сещам за разсадниците и продавачите, които са ми направили най-хубаво впечатление като учтивост и добро отношение към клиента.

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това е и за текущата тема:

Кога ли на място ще ми пробутат дръвчета с такива корени?

Както и да го гледам, дръвче с осакатен корен трябва да е преоценено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Купих две ябълки от Стамен Попов преди 2 години, сортове Гала, Фуджи рубин. Снимки отпреди две години при засаждане на дървета и актуални снимки от днес.:wink:

IMG_20220415_152323.jpg.dd3436f71763480f7e1248bc8b94e000.jpg

IMG_20231115_215103.jpg

IMG_20220415_152041.jpg.b006ef482174f63d72e2708bdbaca5ca.jpg

IMG_20231115_214145.jpg

IMG_20231115_123612.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Днес посетих овощен разсадник Каймаканов и взех 7 дръвчета.
От ябълките взех на подложка ММ106 - Грени смит, Пинова, Жълт белфльор, Карастоянка, Златна резистентна и Попска круша на подложка ВА29.

На една ябълка корените не бяха добре развити, но на другите са добре.

Оставам линк по-долу, предлагат и дръвчета и други неща в контейнери.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054456940664

IMG_20231117_132441.jpg

IMG_20231117_132513.jpg

IMG_20231117_132453.jpg

IMG_20231117_132519.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На Каймаканов му бях снабдил калеми от Жълт Белфльор зимата на 2022 (преди близо две години). Та може и да имам общо с въпросното дръвче :)

Щеше да прати някоя Карастоянка или друго дръвче, но нещо изгубихме комуникация и не съм напирал. Така и не успях да го чуя поне до каква степен калемите са му свършили работа.

Всъщност те са в Петрич, но човекът преподава в пловдивския аграрен университет.

Иначе тия мушмули по 20 лв. са впечатляващи. Много поскъпна материалът. Неотдавна фиданките бяха по 4-6 лева масовите. Хартийките се обезценяват от безконтролно "печатане".

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Много, ама много съм ядосана. Безобразие. Не, не и не на разсадник Пламен Пенков.

Едно растение липсва, а е включено като цена. Три дървета са с прекъснати и много наранени централни корени, а другите с изпочупени по- големи корени.Всички дървета са силно засушени, явно много отдавна вадени от земята. Опаковани безобразно, в резултат на което почти нямат здрави пъпки от които да тръгнат. Звъннах им веднага, не им ща парите или повторното пращане на нещо. Жалко. много жалко, че си позволяват подобно отношение към клиент. Преди 5 години не беше така.

 

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Славянски. Браво, имаш заслуга.:thumbsup:

Близо до мястото, където живея, един съсед има ябълкова градина, дърветата му са предимно сорт Карастоянка. Не се имам с него но мога да му поискам калеми, дърветата са над 20 г.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Venetka написа:

Много, ама много съм ядосана. Безобразие. Не, не и не на разсадник Пламен Пенков.

Едно растение липсва, а е включено като цена. Три дървета са с прекъснати и много наранени централни корени, а другите с изпочупени по- големи корени.Всички дървета са силно засушени, явно много отдавна вадени от земята. Опаковани безобразно, в резултат на което почти нямат здрави пъпки от които да тръгнат. Звъннах им веднага, не им ща парите или повторното пращане на нещо. Жалко. много жалко, че си позволяват подобно отношение към клиент. Преди 5 години не беше така.

Много съжалявам. Тук хората се оплакваха от несъответствие на сортовете. Поне дръвчета са получили. Аз преди три години и половина като поръчвах от там, дръвчетата бяха прилични. За сортовете още не знам. Очевидно още са свалили нивото. Човек като тръгне през просото и си държи на своето - спирки и ограничения няма. Иначе са изпратили. Не се обадиха да кажат, че дръвчетата им са с проблеми... Или може би това не са проблеми. Аз като съм пускал обяви за някакви растения и се обадят хора - викам им: "Изчакайте да проверя в какво състояние са", снимки, туй-онуй, пък тогава се вижда дали ще пращам. А сега е началото на сезона! Може би наистина използват поръчките по куриер да разпродадат проблемните и наранени фиданки, които на място кой ще вземе?

@Venetka Какво мислиш да правиш с материала при това положение?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване