Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

qrt

Тази година засадих няколко круши.Интересно как се развива тази конференция

 Скоро 2-ри път и рязвам върха, но пак си расте само нагоре без никакви разклонения, а вече мина 2 метра.Сиси, кармен , ранна на моретини все си пуснаха скелетни клони.

 

IMG20240804090829.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Според мен си направил грешка.Трябвало е още при засаждането да я резнеш на 60-70-80см(както ти си прецениш) за да почне да прави разклонения(примерно 3-4 скелетни клона). Но можеш да си поправиш грешката януари-февруари, а отрязаното да ползваш за калеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qrt

Ами , рязнах я още тогава.Мисля ,че се вижда по цвета на кората, около 20 см над боята от разсадника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 15 часа, qrt написа:

Ами , рязнах я още тогава.Мисля ,че се вижда по цвета на кората, около 20 см над боята от разсадника.

Да,прав си, не погледнах отблизо снимката , значи е трябвало да се пререже върхът на клончето което явно е единствено,вероятно още началото на юни месец

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко почвам да се чудя защо са му на човек толкова крушови дървета, ако и едно и две дават много плод, но все пак удълженият сезон си струва, както и разнообразието. Почнаха старият сорт круши, същите като на онези дебели над метър дървета нагоре край селото - доколкото разбрах ги наричали Сулужи. Никакъв ме няма в турския, но трябва да проверя значението.

Та много дни овцете все под нея стояха - тя им е и на оградата. Сигурно са изяли няколко кофи преди в крайна сметка да почнем да събираме. Онзи ден гледам на комшиите момиченцето напълнило една кофа и носи. Викам: "другите изядохте ли?" Тя вика: "още не". И после като погледнах наистина не бяха:

Photo1549-1.thumb.jpg.f517c1db5d47bda89803829e7fe18da8.jpg

Това е от едно голямо дърво. В момента на земята има поне още две-три 20-литрови кофи. На дървото още. До него второто дърво и то отрупано и зрее в момента - за първа година отрупано така и са по-хубави даже. За съжаление се счупиха няколко големи клона преди време и крушите значително намаляха. Аз подозирах някаква зимна повреда, но като не е виждало резитба - тъй ще е. Та там количеството е по-малко, но не се чакат да угниват и са по-сочни и хрупкави. Въобще най-силната крушова година на всички сортове, откакто се занимавам. Сега въпросът е да не иде всичко за животни или кокошки.

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хава Рамаданова

Ще стане страхотен мед от тях ммм! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

@Славянски от толкова много круши няма ли да направиш ракия? Обичаш ли ракия? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Ей сега прехвърлих половин кофа за животните. Не съм по ракията и въобще алкохола. Вино повече пия, но от круши?! Знам че правят крушова напитка с киснене във вода. Преди две години пробвах, но не се получи пивка.

Те и сливите са ги садили заради ракия основно. Кой яде толкова много сливи?! Въпреки че навремето са и сушили.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Тая вечер изкарах малко стоката нагоре след като окосиха ливадите и се радвам, че го направих. Минах покрай две круши, които ги зная - диви и млади дървета, които миналата година цъфтяха мисля сефте, а тази имат първа реколта. Дърветата са на може би 2,5 м едно от друго, като едното (по-дебелото) е с две стъбла, а може да са и две дървета. Нагоре да са по 4-5 метра. Въпреки че беше тъмно се приближих към гъсталака да видя имат ли круши.

Не се виждаха много по клоните, даже въобще, но забелязах дребни диви круши тук-там, а по земята бяха повече. На по-младото дърво обаче видях загнили едри круши на дървото и се изненадах. Имаше тук-там, бяха презрели, но не бяха окапали. И тогава на един от ниските клони като разгърнах и имаше плодове, вече отиващи към презряване, но без да са загнили:

IMG_20240826_224246.thumb.jpg.99df02408c76d33bdb6aa45defa13aab.jpg

Сложих на земята до дивите круши от съседното дърво, които са изключително дребни. Ето още една снимка:

IMG_20240826_224229.thumb.jpg.c6814592ae9c463d86124bf352e15858.jpg

Съвсем приличен размер. И меки, та меки. Вкусът беше превъзходен. Бяха и сочни без каквато и да е стипчивина, много сладки. Тези дни ям и от Хардиевата масловка, която зрее може би от седмица и са сочни и хубави, но не чак толкова сладки. Сега, аз не ги и чакам толкова да омекнат (меки почти като райска ябълка).

Но ето че втори семенак приятно ме изненадва тая година. Ето снимка на дървото. Към десет сантиметра е, първа реколта от семка.

IMG_20240826_210703.thumb.jpg.12539bbc9b8483dc2380bb529efbee48.jpg

Интересно, че задържа плода на клоните толкова дълго. Дивите капят без да са готови.

Редактирано от Славянски
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Ето и двата сорта круши, за първи път плододавали  в градината ми тази есен. 

Санта Мария. Имаше много рехав цъфтеж и  се съмнявах дали ще задържи плод, но това било за добро- малко на брой, но качествени плодове. Очарована съм от вкуса ѝ- ароматна, сочна, сладка. В много региони на страната я показваха да зрее в средата на август до към септември, докато при мен  тя стигна  добра  зрялост за директна консумация  в първата десетдневка на септември. 

IMG_20240914_134308.thumb.jpg.1a312b9f8736b7bd5be9ebee1e8dba32.jpg

И другата круша, купена за сорт Конференция  според мен има разминаване със сорта. Оприличавам я на сорт Мехмедка, 1:1 отговаря на описанието на сорта, което Атанас Тодоров  прави в групата си. Дребни, топчести пумпаловидни  плодове, обагрени в червено от огряваната  от слънцето страна. Зрее в началото на септември, ще добавя  много сладки и сочни плодове. Когато ги ям имам чувството, че пия сок, утоляващ  жаждата.  

Сортът намира приложение за правене на сладко  от цели плодчета. 

IMG_20240914_134122.thumb.jpg.e184924ee17b6d96ca62b1cdd5c8b050.jpg

IMG_20240914_134115.thumb.jpg.420f15a3342bd25762ba1d12cbfd6c63.jpg

Да добавя и двата зимни сорта с лагеруване за доузряване до януари. 

Новембра. Две години дава по две-три круши, но тази година е силно претоварена. Привързах я с каиши да не си  потроши натежалите от едри плодове клонки и за догодина трябва  вече много да внимавам с броя на плодовете.  При нея няма дребни, едри- тя е с изравнени едри плодове и голямото количество  не е добре за дървото.

IMG_20240914_134654.thumb.jpg.543f052f792615348afdcf5f3717a8b0.jpg

IMG_20240914_134922.thumb.jpg.ff01fefefb75b2ea2825dad2a62ef3be.jpg

IMG_20240914_134719.thumb.jpg.00eaa124e91a3bf9a7f213e9e2ad57a0.jpg

Всеизвестният Пас Красан се представи прилично, след  толкова празни години в градината. Тепърва ще го вкуся след лагеруване.IMG_20240914_134842.jpg

Редактирано от ivanina.
  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Тази година Пас Красан-а скупи  клони, което беше изненада, защото си казах ми то и миналата година имаше бая плод въпреки ,че прореждах, но не се счупи клон... Та се наложи да привързвам

viber_image_2024-09-16_13-18-12-439.jpg

viber_image_2024-09-16_13-18-12-544.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен попските имаха и те няколко счупени клона от много плод. Но не големи клони. За съжаление високо и кастренето не беше вариант или пък прореждането. Така дърветата се самоподрязват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Въ-Дворени през пролетта на 2020 година. Купувани за Хардиева масловка:

hardi1.jpg

харди2.jpg

Харди3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тези ако наистина са Хардиева, тукашните са по-различни като форма и украса. А и вече почти преминаха. Та очевидно са различни сортове.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Нямам претенции за сорта. От Пенков са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Александър Ал написа:

Нямам претенции за сорта. От Пенков са.

Намерих едно видео:

Ами като гледам руменината тукашните не са такива. Та очевидно не е Хардиева. Изцяло жълти са. Бях качвал една снимка заедно с ябълки:

IMG_20240911_132110.thumb.jpg.d38cdfd289260b392406dce8660c2767.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване