Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Насекоми в човешката диета - бъдещето на храната

Recommended Posts

Славянски
преди 7 часа, dalaver написа:

Всички сортове скакалци и щурци ли стават за ядене или само някои определени? 

Въобще не знам дали стават - или поне не като основна част от диетата, ежедневна храна. При глад и ако няма друго, бих разбрал, но тук уж идеята била "да се спаси планетата". Нашите деди не са яли такава храна, не са ги считали за храна. Хайде примерно китайците си ядат влечуги и насекоми от поколения, може и да са привикнали. Но аз лично такава храна не бих препоръчал, протеини, ала-бала. Имаме много по-добра и изпитана през поколенията храна. Скакалците са перфектна храна за всякакви домашни птици, които са перфектна храна за нас. Всъщност според мен скритата цел е да се ограничи или забрани друга животинска храна постепенно, уж че не била природосъобразна. Отделно я си направи ферма за щурци или скакалци? Но кокошки или патки можеш да си гледаш.

Ето една статия по темата:

https://www.naturalnews.com/2022-10-06-elites-pushing-bug-eating-agenda-climate-change.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dalaver

Принципно съм чувал, че месото такова каквото го познаваме в момента най-вероятно ще остане само храна за елита понеже животните били вредни за екологията да се гледат в такива количества. А пък в същото време разработват в лаборатории изкуствено месо, което имало уж структурата на истинското месо и хората извън 1% елит ще ядем изкуствено създадено лабораторно заместително "месо" :) Така че трябва да сме доволни на скакалците и щурците... щото може и тях да не ни разрешат и само лабораторно месо да може да консумираме. И примерно като кажат, че трябват специални регулации и санитарни изисквания за гледане на животните ...ще се окаже, че да гледаш животни на двора в село и т.н. не е "екологично" и може да се гледа само в няколко "екологични" "хигиенични" стопанства. Най-много да ти конфискуват овцете след 10 години или да наложат големи глоби и ти сам ще си затриеш стадото понеже е неизгодно да плащаш такива глоби. Нещо такова май си представям тоя път сериозно понеже предния ми коментар беше малко по-шеговит предвид небивалиците дето ни предлагат като меню....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Това са стандартни страхове за бъдещето. Показват нещо, но да не се отплесвам какво. Дотолкова преувеличени, че заприличват на глупости, понеже противоречат на пазарни принципи и въобще на човешкото устройство. Никой в обозримо бъдеще няма да ви кара да ядете насекоми. Ако го правите, с чиста съвест мога да кажа че ще е напълно доброволно. Както китайците...и както българите, консумиращи колбаси от супермаркета. Едните ги ядат директно от хилядолетия, другите от 20 години през трайните колбаси и това не е проблем. Но като каже ЕС че може да се ядат и става проблем.

В необозримо бъдеще - ами европейците едно време са врякали и срещу доматите, че не стават за ядене и как може така.
Това е в тясна връзка как "нашите деди не са яли такава храна, не са ги считали за храна".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Влиза проверяващ от ХеИ в кухнята на престижен ресторант и кво да види - евроменюто се разхожда по пода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Кой-то предлага  да ядат насекоми как то безплатна храна, явно човек малко тъповатичек и простичек..Скакалци и  хлебарки и те искат храна.Ако почнат да ги развъждат, те ще изядат всичко зелено и растително. Безплатен кашкавал само е в мишеловката. Идеята е глупава и опасна!!!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 9 часа, алина написа:

Ако почнат да ги развъждат, те ще изядат всичко зелено и растително. 

Всъщност обратното - насекомите изяждат най-малко храна за достигане на единица тегло. Ще остава спестена храна заради по-малките им хранителни нужди.

преди 9 часа, алина написа:

Кой-то предлага  да ядат насекоми как то безплатна храна, явно човек малко тъповатичек и простичек...Идеята е глупава и опасна!!!


алина, време е да научиш малко по-добре български език, от миналия век си тук, а говориш български като украинка, дошла преди половин година. Иначе нима може 2 милиарда човека да са тъпички и простички само заради хранителните си предпочитания? По-скоро ми се струва, че да преценяваш само по това нечий ум е тъповатичко и простовато. Към 2-та милиарда с чиста съвест прибави и хората, консумиращи трайни колбаси от магазина.
Ако и ти си купуваш и консумираш колбаси, значи сама следваш една глупава и опасна идея.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 31.01.2023 г. at 11:20, dalaver написа:

ето 2 линка за изкуственото месо, което ще ядем

Много лесно си се предал. Аз поне нямам никакво намерение да ям подобно "месо", както не възнамерявам да ям и насекомите, които се готвят да ни предлагат. Не забравяй, че човек винаги има избор.

Само робите нямат избор. Но дори и те могат да откажат определени неща, с риск за живота си.

На 30.01.2023 г. at 19:27, dalaver написа:

Принципно съм чувал, че месото такова каквото го познаваме в момента най-вероятно ще остане само храна за елита понеже животните били вредни за екологията да се гледат в такива количества.

Да, едни правила за нас, други за тях. Има един стар филм "Сойлент грийн", в който се описва един бъдещ свят, където обикновените хора ядат изкуствена боклучава храна, а истинската е само за "избраните". Доста неща са познали...

Вредни за екологията е претекст да се налагат ограничения. Вредните и нежеланите сме ние. Ако наистина вярваха в доктрините, които ни пробутват, от така наречения елит, в Давос щяха да ядат само ГМО, синтетика и насекоми. Но не би. 

Цитат

А пък в същото време разработват в лаборатории изкуствено месо, което имало уж структурата на истинското месо и хората извън 1% елит ще ядем изкуствено създадено лабораторно заместително "месо" :) Така че трябва да сме доволни на скакалците и щурците... щото може и тях да не ни разрешат и само лабораторно месо да може да консумираме

Те нямат право на тези неща. Да ни забраняват и разрешават по отношение на това, което Създателят е разрешил, уж заради някаква криворазбрана екология. Но, да, имат големи претенции и големи мераци. Тези насекоми ще се окажат неуспешен "експеримент". Проблемът е, ако човек бъде докаран дотам, че да няма избор. И тук е голямото унижение в цялата работа. И за тях големия кеф - да ни карат да ядем червеи, ларви и буболечки и да им благодарим. Нещо, което повярвай ми, никой с всичкия си няма да направи съзнателно. Това е пропаганда, в която те не вярват. Просто пропагандата е за враговете и неприятелите. Има си цели. Няма как да вярваш в собствената си пропаганда.

Просто трябва да бъде създаден изкуствен "проблем" (като с ковид) и да се въвеждат непопулярни мерки и "решения". В случая заради така наречените "климатични промени".

То проблеми бая има, обаче те биват задълбочавани, а не решавани. Нито ГМО-то, нито лабораторното месо, нито яденето на насекоми или само на растителна храна ще решат въпросните проблеми. Най-малкото тези високотехнологични промени и технологии на производство са неустойчиви и в голямата си част самоубийствени. Трябва да се търсят естествени решения, доказали се във времето, не да обръщаш цивилизацията с краката нагоре от някаква криворазбрана "загриженост".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Червей едва ли има някой в БГ, който да не е ял. Компот от череши....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

@алина @Славянски @dalaver

Какво мислите за яденето на охлюви? Много ли е по-различно от яденето на червеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 32 минути, Котарак без чизми написа:

@алина @Славянски @dalaver

Какво мислите за яденето на охлюви? Много ли е по-различно от яденето на червеи?

Аз ги обичам, стига да има кой да ми ги сготви. Проблемът с червеите е друг. За да бъдат рентабилни, има вероятност да направят традиционното животновъдство нерентабилно. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Предвид колко храна и грижи трябват за 100 кг месо от червеи и колко за 100 кг месо от прасе, мисля че състезанието по рентабилност е загубено преди да е започнало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 5 часа, Котарак без чизми написа:

Всъщност обратното - насекомите изяждат най-малко храна за достигане на единица тегло. Ще остава спестена храна заради по-малките им хранителни нужди.


алина, време е да научиш малко по-добре български език, от миналия век си тук, а говориш български като украинка, дошла преди половин година. Иначе нима може 2 милиарда човека да са тъпички и простички само заради хранителните си предпочитания? По-скоро ми се струва, че да преценяваш само по това нечий ум е тъповатичко и простовато. Към 2-та милиарда с чиста съвест прибави и хората, консумиращи трайни колбаси от магазина.
Ако и ти си купуваш и консумираш колбаси, значи сама следваш една глупава и опасна идея.

Погледни по-добре, как понякога сам пишеш.  Вече нямам желание да говоря с вас. Яж хлебарките си и бъди доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Имало някакво брашно от щурци, за което съм любопитна. Вероятно ще става за застройка на супи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Щом е страшно, непременно!

Също, в сайта може да се информирате за срещата на един свръхсекретен комитет (интересно как са научили за нея, щом е свръхсекретен)

szo.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Котарак без чизми написа:

@алина @Славянски @dalaver

Какво мислите за яденето на охлюви? Много ли е по-различно от яденето на червеи?

Охлюви съм брал и ял като дете. Баба готвеше от време на време. Не мога да кажа, че са били гадни, но лично сега не бих ги ял. Трябва много да съм го закъсал.

Червеите има кой да ги яде. Нека на пропускаме звена в хранителната верига. Човешкият организъм не е пригоден за системно консумиране на членестоноги. За хитина пише съвсем нехубави работи.

Но основното е в подмолното принуждаване на хората да ядат тези неща. Който иска наистина и досега е можел да маа щурци, скакалци, бели червеи и прочие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 20 минути, Славянски написа:

Охлюви съм брал и ял като дете. Баба готвеше от време на време. Не мога да кажа, че са били гадни, но лично сега не бих ги ял. Трябва много да съм го закъсал.

Но основното е в подмолното принуждаване на хората да ядат тези неща. Който иска наистина и досега е можел да маа щурци, скакалци, бели червеи и прочие.

Ето виждаш ли -  и охлюви, и скакалци няма да ядеш, но за охлювите не правиш проблем, а за скакалците правиш.
А хитина - може би ще ги ползват без хитиновата обвивка?
Подмолно е да лъжеш и да плашиш без мяра, според мен. Как принуждават хората, при положение че ще го пишат на етикета?
Вярно ли е, че и сега чрез саламите хората ядат насекоми ? Някой насила кара ли да ги купуват салами?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Веднъж се возих на мотор от втората световна....без каска....и глътнах муха. Не беше вкусна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване