Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Насекоми в човешката диета - бъдещето на храната

Recommended Posts

Боби Димитров

Тия дни работя по поръчки на наш клиент, правещ козметики, та ми трябваше информация за маслото карите и от там попаднах на вики страницата на растението и от там:

1920px-thumbnail.jpg

Preparing a sandwich with fried shea tree caterpillars at the Boromo bus station in Burkina Faso.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

https://epochtimes.bg/shte-zabrani-li-es-proizvodstvoto-na-meso/

Като ви направят месото на двойна и тройна цена, и стане и трудно за намиране, ще ядете и насекоми като на няма друго. Нека вегетарианците и веганите не се считат за привилегировани. Всички сме в кюпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Вегетарианците и веганите какво ги бърка ако месото стане тройно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 минути, Котарак без чизми написа:

Вегетарианците и веганите какво ги бърка ако месото стане тройно?

Ще се увеличи числото им, ще нарасне търесенето на растителна храна и в съответствие с пазарния механизъм е нормално тази храна да поскъпне. Това поскъпване ще накара много народ да започне да произвежда такава храна, което съответно ще доведе до свръхпроизводство и естествено до поевтиняването й.  Като цяло всичко ще е точно - така че:

image.png.ea7b1f140fb643e3eef485a99a4bcf2c.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За мен два са ключовите моменти или въпроси. Първо, да разбираме и предвиждаме произтичащото. И, второ: да знаем как да (противо) действаме. (И третото е да хо направим.) Без хората да си изяснят случващото се и как ги касае, всякакъв вид реакция или организация е обречена на провал. Разбира се, изясняването само по себе си не е достатъчно, но представете си един свят в който мнозинството вика: "забранете месото и гледането на животни" и "дайте ни насекоми за храна" - доста враждебна среда, в която е трудно да се лавира. Тук е на много лична "работа" от интелектуална, аналитична, духовна

Винаги остава вариантът да си гледаме това и онова сами - и в същност това е основен и последен вариант и възможност. Но когато имаме група от хора сплотени от общи цели, то нещата могат да се случват по-лесно, и дори да бъдат възможни там, където изглеждат невъзможни.

Процесите на промяна са много мащабни - същинско цунами - и трябва да се действа много разумно, трезво, дисциплинирано, за да не си губим енергията и ресурсите, които не са неограничени и без това. 2030 г. не е толкова далече, а дотогава светът значително ще се е променил като гледам нечии заявени цели.

Разбира се, човек е свободен и да харесва и приветства тези нововъведения. Ако сте от тази група, нямам какво толкова да ви кажа. пътищата ни се разминават. А мисля за запазване, съхранение, и на практики, и на умения, и на хора, на традиции, които да се възстановяват и пазят - деконструкцията по начина, по който ни я пробутват, не ми се нрави. Но пък е възможност за преосмисляне и ново начало, което има своите позитиви. Наистина имахме дълго време на голямо изобилие и някакво разнообразие (с някои условности и забележки) и това ни поразглези. Лесните времена създават слаби хора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 21 минути, Котарак без чизми написа:

Вегетарианците и веганите какво ги бърка ако месото стане тройно?

Бърка ги, защото това е слагане на ръка върху препитанието на хората, върху оцеляването ако щеш. Днес ще ограничат месо и млечни, утре картофи и зърнени и какво ли още не. Основания ще си изнамерят. Кеф им "научни", кеф им бюрократични.

Аз не мисля, че ще има свръхпроизводство на растителна храна. Много хора и бизнеси ще изпаднат зад борда в процеса на реорганизация (кредити, невъзможност за пласмент на продукция, и т.н.). Предстои да видим.

То всъщност в момента имаме свръхпроизводство, но и то намалява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 4 минути, Славянски написа:

Аз не мисля, че ще има свръхпроизводство на растителна храна.
То всъщност в момента имаме свръхпроизводство, но и то намалява.

Значи, твоите предположения дотук не се оправдават, правилно ли те разбирам ?
Няма да има свръхпроизводство, но сега имаме.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всъщност има и друго. Вегетарианците ако консумират млечни и яйца, то и тези стоки ще поскъпнат много, заради усложненията в гледането на животни и птици. Веганите предполагам по-малко ще бъдат засегнати първоначално. Те може и да мислят, че е за добро. Нали от ООН пропагандират веганство?

За мен проблемите с купешките храни и пригодността им ще стават все по-сериозни. Цените отделно. Ако има недостиг на нещо, цените ще се повишават. Отделно поскъпването на горивата и електричеството.

Има и един друг момент и това е, че липсата на животни,ш ще означава намаляване на естествените торове (изкуствените бая поскъпнаха). Естественият цикъл се нарушава и земеделието ще страда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 8 минути, Котарак без чизми написа:

Значи, твоите предположения дотук не се оправдават, правилно ли те разбирам ?
Няма да има свръхпроизводство, но сега имаме.

Нищо не разбираш. Или се опитваш да не разбираш... Не зная. Прочети го пак. Едното е за бъдещ момент, другото за настоящето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Да, но основанието за бъдещето може да търсим в настоящето, не е ли така?
По друг начин да те питам, че явно не ме разбираш - кога очакваш да ограничат...

преди 23 минути, Славянски написа:

месо и млечни, картофи и зърнени и какво ли още не.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Защо питаш? Интересуваш се от мнението ми или просто събираш материал после да кажеш - "ето, не позна"?

Не ми изглеждаш особено трогнат или заинтересуван.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Интересувам се от мнението ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това е статия от миналото лято, но идва добре покрай цените на яйцата и "решенията" за изхранването ни, които ни се пробутват:

https://www.thegatewaypundit.com/2022/06/updated-list-us-based-food-manufacturing-plants-destroyed-biden-administration/

Изгорели фабрики от хранително-вкусовата промишленост и какво ли още не, кокошките и пилетата не знам заради "зараза" ли са ги унищожили (като нашите овце и кози в Странджа). Трябва да издиря осъвременен списък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Споделям този шедовър от чата за ИСТОРИЯТА :mrgreen::love::yum:

Цитат

Жоро 11:25 AM 

Изумително е как храна, която е традиционна за половината свят от хилядолетия, може да предизвика такава паника и коментари сред някои индивиди.Това говори за дълбока психична травма, чувство за малоценност и отново - липса на реална връзка със случващото се в обществото.ЕС разрешила употребата на тези трогателни животинки, и, видите ли, не само това, но нарочно ще ни изхранва с тях, сякаш сме добитък.

Който се чувства такъв, има нужда да търси под вола теле и някой виновен за мизерното си съществуване, понеже не може сам да носи отговорност за него, моля да се обърне за помощ към някоя ферма като Китай или С. Корея.Там ще ви хранят не само с пълнен скакауец, но и с пресни хлебарки, напълно безплатно. За останалото не отговарям.

 

Славянски 11:39 AM

@Жоро който иска нека си ги яде, но принуждаването на останалите не е признак на демократичните общества

Въпреки че какво е демокрацията, нали? Диктат на мнозинството. Републиката е по-добре.

ЕС разреши употребата и на едни трогателни ваксинки... И там проблем нямаше и няма, също и със заповеди принуждаваха наред хората да се ваксинират. Днес други хора ли управляват ЕС?!

Та да очакваме нещо по-добро от тях?

Жоро 11:55 AM 

кой те принуждава не може да се разбере, освен нуждата да коментираш нещо и да си недоволен, но това е проблем без налично решение

между другото препоръчвам тази храна с насекоми за домашни любимци, котката я обожава https://yora.bg/

ако аз произвеждах тази храна и нямах право да я продавам, щях да те съдя

...да си я купиш задължително за 100000000000 лв. !

ако щеш я яж 

Славянски 12:20 PM

@Жоро ще се вмъква като "брашно" във всякакви храни и етикирането е крайно съмнително. Може да го пишат по начин, по който може да мине за всичко. Може и да не го пишат. Ще трябва да си готвим у дома всичко

@Жоро за котката е съвсем различно. Те ядат и гущери, и змии, и плъхове - то и някои хора го правят, но това не е мейнстрийм.

Освен скакалците, има и разни ларви. Боби им се облизва 

Жоро 12:23 PM 

ужас, братко, дори си го представих. може да снимаме една анти-утопия за бъдещето, в която всички се храним с хлебарки. но дори това вече е направено, как се казваше филмът?

освен това за да е пълен ужаса ти, може да си сигурен, че дори в повечето мейнстрийм продукти да няма никакви насекоми, аз ще бдя над теб и тайно ще посипвам всеки твой самун хляб, всяка твоя бутилка олио и всяка консерва 'русенско варено' с прашец от женски богомолки

 

казват, че действа против параноя

Славянски  12:31 PM

Да ти имам спокойствието

Аз ще спирам с много купешки изделия

Все пак се и надявам на повече разум от производителите, защото тези добавки очаквам да се стимулират финансово от Съюза

Жоро  12:34 PM 

а, не се надявай. скоро ще започнат да отглеждат само гмо пшеница и растения с гени от насекоми, които ще пълзят, летят, ходят...

и накрая райската ябълка с ген от японска оса ще те увие на пашкул и ще те изсмуче

Славянски 12:34 PM

Че теб не те ли притеснява ГМО?

Жоро 12:35 PM 

ти ще си първата човешка жертва в залеза на човечеството и възхода на мутантите

Славянски 12:35 PM

Или мислиш, че е решение за изхранването на човечеството?

Жоро 12:36 PM 

ще те овековечим в безсмъртен химн за героизма и съпротивата срещу Злото

@Славянски "Или мислиш, че е решение за изхранването на човечеството?" - а, значи си можел и да мислиш!

Славянски  12:36 PM

@Жоро засега съм жив, благодаря

@Жоро да мисля или да цитирам опорки?

Жоро  12:38 PM 

sravas aksitam / κλεοσ αφθιτων

това е изразът за "непреходна слава" в индо-европейската култура и митология

героите - като Ахил и други - са ивели само за нея, не за наземния си живот, а за колективния спомен за себе си

ти не искаш ли да си като тях 

Славянски 12:42 PM

Аз говоря сериозно, а ти на майтап като Грета Тунберг...

За непреходната слава има кога да мислим

Има по-земни и тривиални въпроси за решаване

Жоро 12:43 PM 

опасявам се, че отдавна не водя сериозни разговори с хора като теб. "расставаюсь с вами вечним расставанием" както е казал поетът.

имам малко свободно време и се забавлявам на глупостта ти, дори не ти съчувствам

виж колко съм искрен поне 

Славянски  12:49 PM

@Жоро ясно. Очевидно положението е неспасяемо.

Ще си спестим обсъждането тогава. И аз имам задачи

Хубаво е, че си искрен поне

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Специално за @Славянски и всички други вегани, представям Ви ПЪРВОТО на пазара брашно БЕЗ НАСЕКОМИ!
100% натурален продукт от природата!

Без име.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В интерес на истината съм млял фуражна пшеница за хляб и се намира по някой и друг скакалец понякога. Но все съм ги махал. В мелницата едва ли проверяват шепа по шепа, а може би се прочиства допълнително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Славянски написа:

В интерес на истината съм млял фуражна пшеница за хляб и се намира по някой и друг скакалец понякога. Но все съм ги махал. В мелницата едва ли проверяват шепа по шепа, а може би се прочиства допълнително.

Не знам за хляба, но за съдържанието на бозата има някои много основателни предположения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dalaver

48m08s - ето вече започват да ни информират и да ни ги рекламират яко :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

ФермЕр, а? Чашки, подноси... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване