Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

kbobis

Здравейте, имам въпрос малко встрани от темата. Какво се случва със сондажа в случай че има земетресение? Има ли някой запознат, какъв е риска с дълбок сондаж (ок. 100м), на границата с планината? Дали има прекъснати сондажи след земетресението в Пернишко преди няколко години? Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Съвсем естествено е при разместване на пластове , да има риск за сондажа. Божа работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Алексей Кънов
На 5.12.2019 г. at 15:18, Sveto написа:

Да, бяха казали 30-50м, копаха почти до 90. На мен ми струваше около 2500. Следващи стъпки няма. Нова сонда, но няма да е скоро и няма да е с тях, ако реша да го правя.

Имал си късмет. Аз също търсих хора за сондаж и след като видях добрите отзиви за Иво реших да работя с тях. За съжаление, не мога да кажа, че съм доволен. В началото казаха къде има вода и на каква дълбочина (което си заплатих отделно). След като копаха два пъти по-дълбоко и не излезе нищо. казаха да чакам и ако се напълни да им се обадя да сложат тръби. Сондажа се напълни и им се обадих, но явно са знаели, че това са подпочвени води и им отне два месеца да дойдат най-накрая и да видят, че сондажът се е запушил... след половин ден умуване, сложиха две тръби и си заминаха. Може би най-много ме подразни коментара, че като съм имал определен бюджет за сондажа и не съм искал да плащам докото излезне вода - така ставало. Пиша този коментар само за да имате едно наум за тези сондьори. 

За съжаление и аз се предоверих на Иво и брат му, което ми струваше половин година мъки и над 2600лв в Костинброд...

Имам преки впечатления от двама сондьори, които ще споделя по етапи.

Условно маркирам екип А на Георги от Нови Искър (0887934809) а екип Б е прехваления Иво и брат му

1. Предварително проучване:

Екип А срещу 30лв получих точно маркиране на точки и дълбочина на съответните жили;

Екип Б идва и маркира местата за сондиране "безплатно" - без да определя дълбочината на първата жила!

2. Подготовка за сондиране

Екип А сам позиционира машината и копае технологичните ями за цялата операция

Екип Б клиента има ангажимент да изкопае 2 кубика ями

3. Сондиране

Екип А води дневник с пластовете през които минава сондажа и на база т.1 се определя дълбочината, като целта е да се достигне до втори слой с по-силна вода

Екип Б базира дълбочината след разпитване на съседи и договорки...

4. Почистване на сондажа- Air Lift

Екип А поема цялостен ангажимент за почистване на сондажа с цел безпроблемна употреба от клиента. Не се налага преработване и допълнителна инвестиция в сондажа!

Екип Б ме остави сам да се боря с цялата процедура. В последствие разбрах, че този екип системно преработва вече направени сондажи, поради подобен на моя проблем с недостатъчен дебит. Иво ми каза, че трябва да се удълбочи сондажа с още 20-30м, а като разбра, че не съм му подготвил допълнителни 4000лв, ми затвори телефона...

Цената и на двата екипа е 120лв/м, но не пожелавам на никого мъката с Б!

По принцип не съм от мрънкачите и лесно давам пълен кредит на доверие, но покрай мъките ми с екипа на Иво, реших да споделя и да предпазя бъдещи техни "пациенти". За да съм коректен и пред екип Б, споделих в телефонен разговор с брата на Иво впечатленията си от Жоро, с надеждата да променят отношението си и да бъдат по-отговорни към клиентите си!

В крайна сметка най-важното е да сме здрави и да запазим човешкото отношение по между си а не само да търсим бърз и лесен начин да спечелим!

Редактирано от Алексей Кънов
допълнителен коментар с цел по-точна информация
  • Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Имам молба от живеещи във Варненски регион да ми подскаже   Търся човек , който с мощна помпа  да почисти кладенец. Може да е  от Суворово или община Суворово или от Варненски регион.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...