Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Славянски

Аз пък снимах днес едната Харлейн. Цветовете са на това положение:

Photo1203.thumb.jpg.c3fb334753e64277c1828c47f75dc0e8.jpg

Photo1204.thumb.jpg.8ccdec42f9a27be68002744a633822c2.jpg

Това е по-приемливо. Може би още седмица им трябва, ако не и повече, да се отворят. Първите две джанки вече са цъфнали на 3/4. По-късните почват да отварят цветове тук-там.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

@ Славянски питаше за Киото. Това е снимка от днес:

kioto.jpg

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

При мен втората Киото цъфна вчера. Цъфна и Ориндж Ред едната. Но много ме озадачава цъфтежът тая година, защото ми е за втора година и има неочаквани неща. Примерно, при баща ми първи цъфтят степните вишни, обикновено в началото на март. Горе-долу съвпада по време с най-ранните кайсии, а нашата зарзала цъфтеше една седмица по-късно. И зарзалата я считах, че има среден цъфтеж.

Докато при мен съм сложил уж кайсии с късен цъфтеж и вече цъфнаха, а степните вишни още не са! Къде е заровено кучето?

Редактирано от Славянски
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 16 минути, Славянски написа:

 

Докато при мен съм сложил уж кайсии с късен цъфтеж и вече цъфнаха,

Че какъв е този късен цъфтеж в балкана с 4 дена разлика при мен на мекия климат? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тая година сме между седмица и две напред в сравнение с обичайните времена за цъфтеж. Миналата година пак имаше ранно развитие и въпреки това джанките цъфнаха след 20 март масово,  прасковите в края на месеца.

Иначе възможно и степната вишна да се бави. Миналата година цъфна някъде към 25 март мисля. Обичайно разликата с низините и Южна България е значителна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Малък ъпдейт за кайсията Рубиста, има доста цвят с и без близалце, този без близалце няма завръз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

И при мен на Ориндж ред видях такъв цвят без близалце, де факто мъжки. Ще трябва да потърся информация за тоя феномен.

Иначе нагледах кайсийките. То тая година е само да се види кога ще цъфтят, не са много цветовете. Харлейн още се бави (и двете фиданки), което е утешително. Към момента е осем или девет дни след първата (купена за Киото), може утре евентуално да отвори, но най-много два цвята:

Photo1226.thumb.jpg.6a626de38af415d298ab54e6345d4dc5.jpg

Photo1227.thumb.jpg.fffcc05a327bccc7f64639d87badaa9b.jpg

Отива и към първите праскови, които също почват тук-там да розовеят. Проблемът е, че оная другата ако цъфти със седмица по-рано или дори повече, какъв опрашител ще ѝ бъде? Ще трябва да присадя вероятно Харгранд на едно от другите две дръвчета догодина. Трябва да прочета пак водеше ли се Харлейн самофертилна.

Имам калеми от един семенак от силистренска някаква, обаче била с ранен цъфтеж. Изкушавам се да сложа на някоя джанка, просто да видя колко ранна е ранна, без да очаквам плод. Тя вероятно ще цъфне догодина, ако хване присадката.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

@Славянски, к'во да отварят горките, те умрели от скръб в тоя шубрак?! Клонките клечки за зъби, короната я няма, човек земи ги резни по късо да направят силен растеж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

При мене в Софийско ранната силистренска е на 100% цъфнала Киото на 50% силистренска компотна на 20% а на комшията присадената където писах по напред още не е цъфнала но е напъпила и има някой леко отворени.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 минути, Jimmy Stoikov написа:

@Славянски, к'во да отварят горките, те умрели от скръб в тоя шубрак?! Клонките клечки за зъби, короната я няма, човек земи ги резни по късо да направят силен растеж :)

Човек, ако ги резна, може и да ги убия. Няма да ги пипам. Силен растеж не виждам как ще направят. Не наблюдавам нищо подобно. А и не искам да ги скъсявам. Мястото не е оградено. Колкото по-ниски са, толкова по уязвими. Иначе имам какво да режа наоколо, но чакам да се разлистят.

Ти мислиш, че ако ги окастря, ще тръгнат мощно? Не е ли по-добре да имат листна маса да правят корени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 3 минути, Славянски написа:

 

Ти мислиш, че ако ги окастря, ще тръгнат мощно? Не е ли по-добре да имат листна маса да правят корени?

Ми то кекава овошка и не знае какво искаш от нея, нали ти трябва да я насочиш? Аз не ти казвам да сваляш корона, наясно съм за търсената височина. Почваш с ножицата всички водачи или скелетни каквито там ги водиш на 15-20см, в края на юни пак режеш новия прираст на 20-25см, в края на август с нокът махаш върховете за да спре растежа и до края на вегетация ще налива в удебеляване на дървото/ плодни пъпки

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Иначе принципно си прав, че малки и по-слаби клончета се режат повече, за да тръгнат по-силно. Ще помисля какво да правя. Аз съм ги съкратил малко на външна пъпка с цел насочване в желаната посока.

За сравнение, бадемът Маринада от Екзотик плантс, който беше на 4-5 метра от тая кайсия, сам си правеше резитбите две години и накрая умря. Нямаше нужда да го кастря. Само сухите клони. Очевидно "спартански" условия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 8 минути, Jimmy Stoikov написа:

Ми то кекава овошка

Не знам каква им е работата наистина. Примерно ония кайсии при Боби Димитров бяха някакви зверове. Аз тук присаждам на джанка, не местя джанката, и прирастът беше незадоволителен. Тънки, та тънки. Единствено една ми беше направила сигурно по 60-70 см за един сезон и тя върви най-силно. А тези купешките се мъчат доста.

Ще залагам повече на торене и поливане тая година.

Редактирано от Славянски
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Между другото, сега се сетих като стана дума за тая кекавост: като вземах Киото от Малчеви ги взе един познат на място от разсадника, а за себе си взе силистренска компотна. Яко я беше бухал с амониева селитра и не можах да позная дръвчето. Буквално за две години беше литнало. А един разсад. Аз не съм фен на изкуствените торове, но какво да кажа? Не е и аз да не съм ги торил. Може би ги е и поливал повече, щото са му близо до чешмата. Но не съм ходил в последните две години да видя какво стана с тая силистренска компотна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 49 минути, Ангел Димитров написа:

При мене в Софийско ранната силистренска е на 100% цъфнала Киото на 50% силистренска компотна на 20% а на комшията присадената където писах по напред още не е цъфнала но е напъпила и има някой леко отворени.

значи догодина калеми! :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 5 минути, Славянски написа:

Между другото, сега се сетих като стана дума за тая кекавост: като вземах Киото от Малчеви ги взе един познат на място от разсадника, а за себе си взе силистренска компотна. Яко я беше бухал с амониева селитра и не можах да позная дръвчето. Буквално за две години беше литнало. А един разсад. Аз не съм фен на изкуствените торове, но какво да кажа? Не е и аз да не съм ги торил. Може би ги е и поливал повече, щото са му близо до чешмата. Но не съм ходил в последните две години да видя какво стана с тая силистренска компотна.

Първите ми овошки бяха райската и череша, първата година не знаех и ме беше страх да режа, само поливане и торене, ми нищо не се получи, дори скелетни не можах да направя. На следващата година научих за подрязването, пълна лудница, на новите овошки за година готова корона и на следваща плододаване. При лозите същото нещо се получи. За това казвам със сигурност режи ниско, дори и на 10см

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Казват, че при кайсиите може да се реже след края на цъфтежа, един вид да не премахваш цветовете и да видиш какво ще задържи и какво ще оставиш. Та имам време. Понеже не бяха цъфтяли повечето, не исках да ги кастря. Тези по-малките дори да задържат нещо, нямат сила да изхранят повече от две-три кайсии. А и като гледам при родителите ми - едната млада кайсия дето задържа първа реколта е доста по-слаба от тази, която не задържа. Та опитването на плода си имаше обратна страна.

Аз и млади лози/асми имам да режа и се чудя какво да ги правя. Засега вървят с по две или три стъбла, но това е за друга тема. Слабички са и предполагам колкото повече ги окастря или премахна някои, толкова повече силата ще се концентрира в останалото стъбло. 

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Брех да не повярва човек, едната кайсия е супер късна, все още не е тръгнала за бутон. Другата я видях кога почна, по същото време с моята Рубиста. Бях споменал за тези две кайсии които са пред един северен вход на блок, опитвал съм и двете, плододават си без проблем. Тъкмо ще си взема калеми за една млада джанка която хванах от въздушен отвод. 

 

433838412_1098307088170747_3277527149714720324_n.jpg

432633479_1314439432558642_2671758099221247632_n.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 22 минути, Jimmy Stoikov написа:

Тъкмо ще си взема калеми за една млада джанка която хванах от въздушен отвод. 

Трябва да избереш клонче, на което пъпките не са тръгнали да се развиват (значително). Ако ще е сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 39 минути, Славянски написа:

Трябва да избереш клонче, на което пъпките не са тръгнали да се развиват (значително). Ако ще е сега.

Февруари ще ашладисам, джанката още не се е развила, ще правя четири скелетни с три вида кайсия

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване