Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 2 часа, Пламен написа:

За мен сорта не цъфти късно. Тази година ще гледам кога цъфти и ще пиша тук.

Може би е добре да я сравниш като дата на цъфтежа с нещо друго, което го имаме и при нас. Примерно, първи джанки или първи праскови. Щото втората кайсия и тя не се знае каква е.

И аз ще гледам тая година кайсиите какво ще направят с интерес. Засега го считам повече за експеримент. Не съм се приготвил да бера с кофите. Те растат толкова бавно.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Имах RUBISTA 6-7 години. Беше си станало дърво. Половината пъпки напролет чернееха. Това което цъфне не задржашe. Цъфтеше с другите кайсии.

Всичко е до микроклимът!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
На 16.04.2023 г. at 10:51, peterstamov написа:

Скоро не бах разглеждал каталога на cot....

https://www.cot-international.eu/media/2022/10711-cot-catalogue-fruitier-uk-2023-bd2.pdf

Раздел "Very late blossom"...... интерес представлява сорта WINTER COT® Dcov

blosm.jpg

Бива някой да я вкара таз WINTER COT да я пробваме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

Мдаа, тая Рубиста ще се окаже поредния сорт на който се приписва магическото свойство да цъфне късно и да върже. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 54 минути, Georgi написа:

Мдаа, тая Рубиста ще се окаже поредния сорт на който се приписва магическото свойство да цъфне късно и да върже. 

Да добавя, узрява края на май и началото на юни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
На 16.06.2023 г. at 19:26, peterstamov написа:

ROUGECOT - вчера ги събрах. Имаше 5-6 кайсийки.

Ти кажи тази оцеля ли ти? Аз чакам цъфтеж от Харлейн, но май и тя не е самоопрашваща се.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 1 час, Славянски написа:

Ти кажи тази оцеля ли ти? Аз чакам цъфтеж от Харлейн, но май и тя не е самоопрашваща се.

Да, жива е. Миналото лято и наприх резитбата на два етапа, през различно време. Да видим дали ще се отрази на цъфтежа.

От трите Харлейн дето изоставих онова место, не знам дали има нещо живо там!

Има райони в страната където RUBISTA и общо кайсиите си цъфтят и връзват. Където микроклимата е подфодящ за този вид!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
преди 2 часа, Georgi написа:

Мдаа, тая Рубиста ще се окаже поредния сорт на който се приписва магическото свойство да цъфне късно и да върже. 

Разсадниците изпълняват желанията на клиентите - искаме да цъфтят късно и веднага го добавят в описанието. :grin:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 12.10.2020 г. at 10:40, Славянски написа:

Ти освен Harlayne, какви други "перспективни" сортове беше завъдил? А, добре дошъл!

@Kalam Mekhar не може ли да й присадиш друг сорт или сортове евентуално след яка резитба?

Отрязах и трите си кайсии, преди година или две. Вероятно е било 2021г., защото съм се оплакал по- горе през 2020г. На следващата зима, последната кайсия (силистренска компотна) беше отрязана. Оттогава не съм имал и повече от десет праскови на дърво. Казал съм на баща ми да реже, която си поиска, че са пет и да я заменя с каквото прецени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Kalam Mekhar нямаш кайсии, нямаш проблеми :) дето се вика, ти отдето идваш, ние натам отиваме... но пък може да е и друго място. В краен случай, чета за сортове, които плододават добре в района на Денвър, Колорадо (1300 метра надморска височина) и на New England. И все си мисля, че при нас не е толкова зле. Не сме Швеция или Финландия. Тези канадски сортове - освен Харлейн, Харгранд, Харкот - бих ги пробвал. В крайна сметка, може и без кайсии, както е било досега. А и наистина разсадниците се фокусират повече на продаване отколкото на получаване на добра реколта и изпитване на сортовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 26 минути, Славянски написа:

@Kalam Mekhar нямаш кайсии, нямаш проблеми :) дето се вика, ти отдето идваш, ние натам отиваме... но пък може да е и друго място. В краен случай, чета за сортове, които плододават добре в района на Денвър, Колорадо (1300 метра надморска височина) и на New England. И все си мисля, че при нас не е толкова зле. Не сме Швеция или Финландия. Тези канадски сортове - освен Харлейн, Харгранд, Харкот - бих ги пробвал. В крайна сметка, може и без кайсии, както е било досега. А и наистина разсадниците се фокусират повече на продаване отколкото на получаване на добра реколта и изпитване на сортовете.

При нас не е проблем студът през зимата, а през пролетта, когато цъфтят. При затоплянето на полюса, студеният въздух идва към нас. И, ако Стара планина е майка за тези от южна България, за нас в северна България е мащеха. В Нова Англия си имат Гълфстрийм, който все пак поддържа някаква стабилност в климата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 1 минута, Kalam Mekhar написа:

 И, ако Стара планина е майка за тези от южна България, за нас в северна България е мащеха. 

Ние в Стара Загора сме с двойна защита от север, стара планина и средна гора, топъл и мек климат но, късните слани не ни подминават, дори бих казал са повече от други райони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 4 часа, peterstamov написа:

Да, жива е. Миналото лято и наприх резитбата на два етапа, през различно време. Да видим дали ще се отрази на цъфтежа.

Няма да се отрази. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тя миналата година имаше втора вълна цъфтеж, много по-късно от обичайния, и по тая и причина задържа плод дръвчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Де ги помниш те работи.....

Мисля си слънцето при нас е силно. Преди два дни надигнат над 15°С. Февруари пак има такива дни и хоп за 8-ми Март кайсиите цъфтят.

Сега какво си мисля. Някой, който не го мързи колкото мен, да вземе два кола, агривело и да засенчи една кайсия да не я пече слънцето???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
Отговорено (Редактирано)
преди 12 минути, peterstamov написа:

Сега какво си мисля. Някой, който не го мързи колкото мен, да вземе два кола, агривело и да засенчи една кайсия да не я пече слънцето???

Да. Аз преди да се откажа от кайсиите, през 2023 реших да направя един (пред)последен експеримент -- да засадя кайсия Киото от северната страна на една постройка, така че да се пада в сянка докато се "вдигне нагоре" видимата траектория на Слънцето. После прочетох за опита на Котарака с дебел мулч и отделно от това гледах едно видео за засенчване на смокини в САЩ. Затова ако експеримента със северната страна пропадне, то следващия ми експеримент ще е засенчване със стар текстил + дебел мулч.

Но ако накрая всички експерименти с кайсия пропаднат, няма да ми е жал да се откажа от кайсиите, защото има много други овощни видове които ми харесват, но без да са чак толкова проблемни при моите местни условия.

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

Главния проблем на кайсията не е толкова в ранния цъфтеж, а в липсата на каквато и да е устойчивост срещу пролетни студове. При по-късно слана на повечето овощни видове ще има поражения по цветовете, но бутоните ще се запазят и ще има макар и по-малка реколта. При кайсията заминава всичко, и цвят и бутони. Може пък да създадат сорт цъфтящ втората половина на Април и по-късно...

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Дано не се приеме като разводняване на темата, но предвид, че някои от световно известните сортове са случайно открити семенаци, вкл вездесъщата Грени Смит и Бребърн ябълки, развъдната дейност е в ръцете на всички ни. Отделно епигенетиката ни насочва, че околната среда влиае на гените в текущото поколение. С други думи, теоретично има нелош шанс и смисъл от посаждане на семки от кайсии, чудодейно плододали в сурови условия. Аз лично, ако отново някога видя кайсии на нашите дръвчета, гаранция ще изведа семенак. Бях запазил 2-3 семки от предната "реколта" от общо 4 броя кайсии (които прочее бяха единствено резултат от това, че след като всичкия цвят беше осланен, кайсията отвори още няколко цветчета дни по-късно), но потомството са решили да закусят и така :D

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

Семенаци на ябълки и круши има не един или два известни сорта с вкусни плодове. При  костилковите обаче не се сещам за такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Имам поне 10 семенаци насадени есента на 2022. Половината са от едни купени (много вкусни, неизвестен сорт), Другите са от Бержерон. Отделно имам още 3 по-стари семенаци, ще очаквам скоро да цъфнат. Обаче са нагъсто, както съм сял костилките. Не остана време да ги размествам, а и място нямам толкова, така че ще ги оставя така и после ще оставя най-доброто. Мисля, че ще са по-устойчиви дървета, ако са на собствен корен и централния не е прекъсван. Ще съм доволен и на зарзала, стига да ражда. С културните сортове нищо не се получи. Раждаха много рядко, малко и загиваха преждевременно.

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване