Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Georgi

Смоуки узря, за една седмица. За съжаление са една шепичка, но като за първи път съм доволен. На вкус много ми хареса, плодчетата са сладки, без кисела жилка и не са блудкави като американските боровинки (поне тези които съм опитвал). :glasses:

IMG_20220605_124330.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При някой друг зреят ли вече? @Любо Д нещо се похвали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 10 часа, Славянски написа:

При някой друг зреят ли вече? @Любо Д нещо се похвали...

Полските от последната поръчка не са посадени на село, стоят на терасата и последните 2-3 дни хапвам от тях. Селските изостават в развитието с около седмица, но и от тях имаше малко за кусане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Балерина узряха. Обилен плод, но по-дребничък. Плододават за първи път - може и това да е прчината. Лек аромат на вишна, бледичък вкус, но много ми допада, без кисела жилка. Влизам за друго и залепвам на двете балеринки, не мога да дочакам да дузреят.
'Принц Уилям' също за първи път плододава, много по-малък и на възраст и на външен вид. Малко по-едър плод и малко по-добър вкус, но не изглежда да е изобилен поне за сега.
Нортлайн тепърва започва цъфтеж.
Останалите са мънички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

От засадените през есента ирги от Полската поръчка (Honeywood, Krasnojarskaja, Mandam, Martin, Northline, Sleyt, Smokey, Thiessen, Prince William),  има плодчета само на Sleyt и на Thiesen (на снимката), но още не са узрели. 

 

20220607_155122.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен повечето също са далеч от зреене. Има някои с размер на най-едрите плодчета 10-12 мм, но са неравномерно нараснали. Още са и зеленки с някои червени пръски. Гледах Thiessen, Красноярская и Honeywood. Последният имаше най-много чепки. За съжаление нещо е изяло тези по-върха. Обилният дъжд онзи ден им даде малко шанс да се налеят, щото заради сушата се поуплаших да не хвърлят плода или да се спаружи.

Накрая нагледах и сорт Слейт и се оказа, че е почнал да зрее. Имаше две-три червени плодчета и опитах едно за пробата (още не са виолетови). Става за ядене, но не е готово. И тази година е най-ранен при мен. Но при другите сортове като Нортлайн, Мартин и Принц Уилям нямаше и цвят.

За сравнение, тези дни почват да зреят ранните череши, а късните канадски сортове камчатки имат зрели плодчета, имат и съвсем дребни още зелени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

Привет,

при мен почнаха да зреят, половината вече са готови, даже обрани и изядени, другата част са все още са зелени. Миналата година пилците ме изненадаха и докато чакам да узреят изчезнаха за един ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Всичко узряло (и черешите) е ометено. 
Greatberry Garden сега започва цъфтеж. Като за първа година, не е много изобилен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Първата препълна шепичка обрани и изядени. Петнайсетина броя. photo_2022-06-12_20-50-49.thumb.jpg.878eabb44c8f0653d46fd57608f14b1a.jpg

Супер вкусни. Дано до другата седмица останалите по храстите плодчета не презреят и окапят.

Едновременно брах ирги, вишнап, камчатики и елеагнуси. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За протокола хапнахме днес първите придобили цвят плодчета от сорт Слейт. След дъждовете не са особено сладки. От другите Ханиууд е най-близо и са съвсем зелени.

Но има и една друга странност:

Photo0611.thumb.jpg.09debd1e4bc1b283d2ba6f7a6416768f.jpg

Едното стъбло на този храст изсъхна. От последните седмици е това. Не ми е ясно защо. Останалата част от растението изглежда добре. Смоуки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вече зреят и Тисен, може би са на нивото на Слейт като зреене, но доста по-едри:

IMG_20220615_092536.thumb.jpg.ed380a3de3e714c679993caf8b7eaae1.jpg

По-дребните ги хапнах, но едрите са и продълговати. Мерих размер 13 х 16 мм грубо. Слейт бяха закръглени и 10-12 мм в диаметър да кажем. Честно казано не можах да повярвам колко са наедрели за няколко дена.

Доста сладки и приятно месести са с по-малко и по-дребни семки от Слейт. За съжаление са малко. Но дъждът им дойде добре да могат да пораснат. От другите сортове чакам да зреят Ханиууд и Красноярская. Смоуки май не задържа.

Ето докъде е Красноярская - съвсем дребни и зелени още са плодчетата:Photo0612.thumb.jpg.3fc7b80a6c2e57a8bc1fb98f791c6042.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

И тук да добавя малко снимки от ирга-та. Опаа едната снимка не е от иргата, сори ..., тя е докато качвах материала

DSC_1141.JPG

DSC_1142.JPG

DSC_1140.JPG

DSC_1143.JPG

DSC_1149.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Доста червенки. Ивайло, като гледам листата, мяза на амеланхиер канаденсис - доста издължени и неназъбени. Или евентуално ламарки, но тя ми се струва с по-назъбени листа.

Прилична реколта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ханиууд е узряла добре, сладка е, но не съм впечатлен като вкус. Трудно ще я сравня с боровинка. Догодина се надявам да опитам и другите сортове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov
преди 14 часа, Славянски написа:

Доста червенки. Ивайло, като гледам листата, мяза на амеланхиер канаденсис - доста издължени и неназъбени. Или евентуално ламарки, но тя ми се струва с по-назъбени листа.

Прилична реколта!

Взел съм я за Prince William, има още за бране, само да не ме изпреварят пилците, на теория трябва да узреят още повече, но и така са достатъчно сладки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Определено ще засадя още ирги. Само още малко да пооформим двора и ще им намеря място. ММ рядко от нещо се впечатлява особено, но иргите като вкус много му харесаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Ivaylo Bogomilov написа:

Взел съм я за Prince William, има още за бране, само да не ме изпреварят пилците, на теория трябва да узреят още повече, но и така са достатъчно сладки

Аха. Значи не съм бил далеч от истината. Prince William го водят  Amelanchier canadensis.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
На 13.06.2022 г. at 21:56, Славянски написа:

За протокола хапнахме днес първите придобили цвят плодчета от сорт Слейт. След дъждовете не са особено сладки. От другите Ханиууд е най-близо и са съвсем зелени.

Но има и една друга странност:

Photo0611.thumb.jpg.09debd1e4bc1b283d2ba6f7a6416768f.jpg

Едното стъбло на този храст изсъхна. От последните седмици е това. Не ми е ясно защо. Останалата част от растението изглежда добре. Смоуки.

Същото и при мен, но с красноярск...

IMG_20220616_104145.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Трябва да изследвам. Кората изглеждаше добре. Коренът да е... все пак при мен не е цялото растение!? Има болести, които ги засягат, но това е за пръв път при мен.

Отчупих сухия връх на клончето. Отдолу под кората е зелено. Не изглежда сухо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Онзи ден откъснах последните плодчета от сорт Слейт. Тисен също преминаха, но те бяха и много малко. Вчера видях, че Ханиууд са почнали да зреят, но още червенеят. Опитах две - едното доста сладко, другото беше бяло към дръжката и нямаше сладост - очевидно неузряло. По-сплеснати изглеждат от другите два сорта и сякаш малко по-едри от Слейт. Погледнах и Красноярская. Още са дребни и зелени плодчетата. Нортлайн, Смоуки и Принц Уилям отново са пас.

За протокола Ханиууд почва да зрее 12 дни след най-ранния при мен Слейт. Горе-долу заедно с късните череши в края на юни. Вишните също отиват към зрялост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване