Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Славянски

Че и в розово?! Какъв е сортът? Но го щадиш с резитбата, 'начи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 28 минути, Славянски написа:

Че и в розово?! Какъв е сортът? Но го щадиш с резитбата, 'начи :)

Мислех, че съм написал - Вайро. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Да, правилно си написал. Като се вгледах в детайлите, на които очевидно си обърнал внимание. Обаче Вайро мисля, че цъфти в бяло - това ме озадачи.

"Бадемовите дървета се делят на две категории - сладки и горчиви. Сладките бадеми раждат леко зачервени бели пъпки, които се отварят в предимно бял цвят, докато горчивите бадеми раждат поразителни светло- до яркорозови пъпки, които в центъра преливат в наситено пурпурно. Горчивите бадеми съдържат високо съдържание на цианид. Розовите пъпки се използват за етерични масла или за украса. Цветовете на сладките бадеми се използват за различни кулинарни цели."

Източник: https://specialtyproduce.com/produce/Almond_Blossoms_10156.php

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 5 часа, Славянски написа:

Обаче Вайро мисля, че цъфти в бяло - това ме озадачи.

Ами за такъв ми го е продал @kokorko, а пък какъв е в действителност ... Ако не става за ядене - поне ще цъфти красиво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

:anguished: Освен гърка да е дал нещо който е ... праскова ?! Егати, съжалявам @Ру® мойте са на морето, трябва и аз да видя какво ще излезе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И на мен ми мяза на праскова, но не съм виждал бадем с розови цветове. Ру ще си го проследи. Ако роди праскови, значи е праскова :) То и без това трябва втори бадем за опрашване, ако не е самоплоден сорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всъщност не зная тая GF-677 подложка какъв плод дава. Тя е кръстоска между праскова и бадем. Ако това е подложката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Моят единствен бадем (крив калем на крив клон на крива джанка дива) също цъфти розово. Всъщност лани цъфна сефте (на втората му година, тая му е трета). Тая година, обаче, гледам има завръз. Демек или е самоплоден, или нямам идея как ще стане, най-близкият не е особено близко, освен ако някой не е посадил нещо ново наоколо...

20240402_101301(1).jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване