Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Мотики и други градинарски инструменти

Recommended Posts

kokorko

@PanikЗащо не си купиш фолио против плевели? Ще се родиш ! A за ножици : чували ли сте за Vesco https://www.onlinemashini.bg/brand/vesco/606-lozarski-nojici

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@kokorkoСега ги погледнах тези ножици в сайта. Знаеш ли какво означава А2, А4?? Размер някакъв, ама на какво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Според мен си е просто име на модела. Както Фелко имат 1, 2 и т.н. тези не съм ги виждал и пробвал. Но не са много по-евтини от Felco.

Felco преди години бях намерил на добра цена втора употреба, но беше продадена като се обадих. В крайна сметка взех едни стари Kunde или Runde, което беше пълно разочарование. Нямаше сила нищо да реже. Още не съм им дал втори шанс след години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 55 минути, Venetka написа:

@kokorkoСега ги погледнах тези ножици в сайта. Знаеш ли какво означава А2, А4?? Размер някакъв, ама на какво?

Вероятно модела тук има и японски : https://honda-solaray.bg/category/514/ars-lozarski-nozhitsi.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николов

Здравейте, от тази година и аз се сдобих с парченце земя и ще започвам първи стъпки в любителското градинарство. От известно време чета темите и дискусиите на тази общност и черпя полезна информация от вашия опит, за което съм много благодарен. Гледам, че следващата седмица ще има на Лидл вили, а тук вече са коментирани тези лидълски инструменти и въпроса ми е дали става въпрос за същите или сега пускат нов модел. Тези как ви изглеждат?

vila.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Същите са, обаче поетапно от 26 лв станаха 40 :D Аз отново счупих нашата, втората такава, та ще вземам нова. Не съм намерил по-добри на същата или по-добра цена. Тези ги чупя основно от невнимание - огъват се зъбците при влизане под корен, а на много места, където я ползвам, има бая корени. Заварка после не държи здраво...

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 32 минути, Николов написа:

Здравейте, от тази година и аз се сдобих с парченце земя и ще започвам първи стъпки в любителското градинарство. От известно време чета темите и дискусиите на тази общност и черпя полезна информация от вашия опит, за което съм много благодарен. Гледам, че следващата седмица ще има на Лидл вили, а тук вече са коментирани тези лидълски инструменти и въпроса ми е дали става въпрос за същите или сега пускат нов модел. Тези как ви изглеждат?

vila.PNG

Привет и добре дошъл ! :) Запомни от мен всичко от лидл е направено доста здраво купуууувааааай :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Едно питане към @Боби Димитров, @Любо Д и други, които са ползвали лидълската лопата. Аз ползвам такава от години, зачупи се на заварката преди години след копане в едни корени близо до млад орех. Но един приятел ми я завари с електрод за два лева. И оттогава не е мръднала. Като цяло от лидълската съм доволен, но може да е и по-яка. Повече ползвам кирка.

Та гледам моделите на Фискарс и се чудя дали си струва двойната цена за по-скъпите. На Фискарс колегата има една с къса дръжка. Не е лоша, но металната дръжка не ми се нрави. Някой има ли опит с работа и с двете? На мен ми се иска нещо по-трайно и надеждно. Има едни на Topmaster/Verto, с назъбен връх. Те не са лоши, но специално правата ми е твърде лека, няма тежест и сила. Малко по-скъпи са от лидълската. Между впрочем, тази, която ползвам, е с дръжка от ясен. По-новите минаха на по-нисък клас с букови дръжки.

Сега, Херман Майер имаха едни лопати професионални по 200+ лева. Предполагам това е друго ниво, но не ми се дават такива пари за една лопата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ние купуваме лопати само на Фискарс. Преди години ММ счупи една (призна си, че не е внимавал, качил се с два крака), завариха я, но май пак се счупи. Другите мадели са ок. На мене са ми удобни. Металната дръжка не ме дразни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 6 минути, Славянски написа:

Едно питане към @Боби Димитров, @Любо Д и други, които са ползвали лидълската лопата. Аз ползвам такава от години, зачупи се на заварката преди години след копане в едни корени близо до млад орех. Но един приятел ми я завари с електрод за два лева. И оттогава не е мръднала. Като цяло от лидълската съм доволен, но може да е и по-яка. Повече ползвам кирка.

Та гледам моделите на Фискарс и се чудя дали си струва двойната цена за по-скъпите. На Фискарс колегата има една с къса дръжка. Не е лоша, но металната дръжка не ми се нрави. Някой има ли опит с работа и с двете? На мен ми се иска нещо по-трайно и надеждно. Има едни на Topmaster/Verto, с назъбен връх. Те не са лоши, но специално правата ми е твърде лека, няма тежест и сила. Малко по-скъпи са от лидълската. Между впрочем, тази, която ползвам, е с дръжка от ясен. По-новите минаха на по-нисък клас с букови дръжки.

Сега, Херман Майер имаха едни лопати професионални по 200+ лева. Предполагам това е друго ниво, но не ми се дават такива пари за една лопата.

Gardena. Дават им 10 г. уж, с дървена дръжка. 90 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

+1 Fiskars изклчително здрава лопата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Толкова и добре изглеждащи лопати на едно място рядко се виждат. И много приятни съвети в това видео.

A това е царят на лопатите. Цената е към сто долара в САЩ. В Европа не знам има ли подобни.

Направена да трае цял живот. Аз съм фен на тежките лопати, с които можеш да копаеш надълбоко само с ръце. The king of spades.

00-22-54-1200px-Poker-sm-212-Ks.thumb.png.1abf4f8398f83b738713853c86986840.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един обзор на различните модели Фискарс от Русия:

А тук недостатъците на базовия модел:

В Щатите имат и heavy duty модели, които тук не ги виждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
wire

Тези руснаци не си играят с тестовете:joy: Накрая избраха лопата, която е по-евтината от лидлската.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А тези някой виждал ли ги е на живо? Доживотна гаранция.

Лопата Truper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гергана Банкова

Здравейте градинари,

от къде си поръчвате ръчни сеялки за прецизна сеитба, ръчни инструменти за обработка на почвата?

Ако има някой да си продава собствени ненужни  инструменти, машинки може да ми пише.

Поздрави,

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Привет!

За начало може да видите ето тази тема, която е събирателна за различни видове инструменти.

Аз лично вземам от различни онлайн магазини, предвид отдалечеността от места, където да видя и взема на място. От чужбина също може да си вземе човек това-онова все още. Мотиките на Чилингтън, за които беше писал Боби, са много добри. Аз имам няколко на Беллота и Wolf Garten.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Само да вметна, че си взех ергономичната заострена на Фискарс миналия месец. Засега съм доволен. Копах и едни траншеи в глина и камънак и острието се държи добре. Удобна е, стабилна. Но за прави стени и дъно трябва по-прави лопати.

https://www.e-shop-bg.eu/lopatagradinska-zaostrena-ergonomic-1250mm-131410-fiskars

Не е по-тежка с от лидълската според мен. Гумираната дръжка идва от добре в на студеното време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Точи ли върха? При мен има една на съхранение, на приятел е, обаче е по-тъпа от лъжица. Примерно копая дупка, не може да влезе заради корените на троскота...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване