Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Славянски

А, значи затова отлагат с месец. Covid strikes again.

Аз първо се почудих това за януари грешка ли е. Моите неща си остават, поръчани през другия форум. Но това за мен е несериозно от страна на французите, защото забавянето е по тяхна вина. Изведнъж затварят и бам! Още повече, какво ще правят растения на гол корен в палетите един месец?! Нали са ги опаковали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Дотолкова се уморих тая година, че единственото, което ме интересува е хората около мен да са живи. Растенията изобщо не ги мисля. Дали са откопани тия на гол корен или не не става ясно от съобщението. Ама се надявам да не са. 

Тогава нищо не пиша за отказване на поръчка. Поръчката остава. Като пуснат таблицата със сметките ще ви информирам. Следващите дни ще съм с ограничен достъп до форума, поредното погребение на близък. Иде ми да завия от мъка и безсилие. 

  • Тъжно 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ха! Оказа се, че съм поръчал 2 броя FUCHSIA Alice hoffman... Надявам се, че е зимоустойчиво, а не стайно растение? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 14 минути, Ру® написа:

Ха! Оказа се, че съм поръчал 2 броя FUCHSIA Alice hoffman... Надявам се, че е зимоустойчиво, а не стайно растение? 

Май е като за Пловдив, Пазарджик и Петрич. Сигурно ще мръзне тук. Пишат, че издържа до -5 -10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

 

преди 2 минути, Любо Д написа:

Май е като за Пловдив, Пазарджик и Петрич. Сигурно ще мръзне тук.

Еми здраве да е! :-) Другото, което се оказа, че съм "поръчал" е RIBES NIGRUM Andega -  То поне би трябвало да издържи... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Внимавай какво ти поръчват следващия път! Интересно при Боби ще вирее ли тази фуксия?

А около десети януари може да имаме минус 15 и дебела снежна покривка. Перфектно за градинска работа и садене на храсти и овошки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 23 минути, Славянски написа:

Внимавай какво ти поръчват следващия път!

Случайно някой да ми е поръчал без да знам една Bellone (unifere) да не се налага да чакам следващата поръчка ?

Извън шегата : Ако някой е поръчал една Ноар дьо Каромб в повече, бих я взел, само да си я гледам в саксия и да я имам за бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Ру®Фуксиите ти мога да ги взема аз. Не се безпокой, ще им уйдиса надявам  се в УЗБ. Аз тук две уморих в градината в Пловдив. Идва им водата в повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Ру® Не съм сигурен дали не е неуместна шегата тип "ощипана девойка", при положение че каза да ти пишем на твое име каквото не достига с 1-2 бройки?

Фуксиите ги вземам точно за външно гледане. По западен форум четох, че при студени зими мръзнат надземно, после избиват и цъфтят. Тук на село имаме няколко фуксии в саксии, които при първите 2-3 слани с темп около -2/-4 си оживяха, хем в саксия, не в земята. ОК, опадаха им листата, но те си падат така или иначе всяка есен. Клонките са жизнени, пъпките са зелени.

@Любо Д Мерси за работата по таблицата! За награда получаваш хеномелес :DДиректно тия с червен Х ги изтривам, няма смисъл да седят, след като няма да бъдат доставени.

Аз лично се надявам януари да има 50 см сняг, та дори и на гол корен неща да дойдат, ще чакат в кофа с пясък в мазето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Боби Димитров Нещо не си разбрал - никаква ощипана девойка - Просто се изненадах, че имам фуксии и попитах дали са стайни или са зимоустойчиви,. Щом ти ги вземаш за външни - аз също ще пробвам така, още повече, че в двора имам страхотен дафинов лист, за който също се смята, че не би издържал на софийските зими.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Извън шегата : Ако някой е поръчал една Ноар дьо Каромб в повече, бих я взел, само да си я гледам в саксия и да я имам за бройка.

Аз поръчах, но се оказа неналична по някаква неведома причина. Ще се пробвам друг път.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 55 минути, Славянски написа:

Аз поръчах, но се оказа неналична по някаква неведома причина. Ще се пробвам друг път.

Цитирай ми името, когато правиш следващата поръчка да ми привлечеш вниманието. Аз нямам претенции за срока, защото няма да засаждам дърво в земята. Но, ако е през Юли и Август, не мисля, че растенията имат голям шанс да оцелеят до България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Таблицата със сметките е готова, ама как да я кача тук?

@Боби Помагай, моля. Да ти пратя по пощата ли?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Пращай я на boby.dimitrov@gmail.com ако Славян не те изпревари, че него сън не го хваща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Брей, тая боровинка станала седем лева. По-скъпа от полските и то без Еконта.

Транспортът от Франция е доста по-скъп този път за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Коя боровинка? Още не съм получиш нищо, ни боровинка, ни таблица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ще ти я препратя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy

Сега открих груповата поръчка... Ако има някой излишен сорт хеномелес , амеланхер, Cornus course или друго подобно (хем за красота, хем за ядене, за да са доволни домочадието)- бих се радвала! 

За фуксиите - в нашия район се среща една много обикновена градинска. Зимата мръзне и напролет изкарва пак - много красива и нежна. Едва тази година  си я завъдих! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не съм сигурна дали Славян не е вече пратил таблицата на Боби.

За всеки случай пратих писмо на Боби. 

Сметката, по която се плаща е най-отгоре на таблицата. Като основание пишете image.png.9c19e3ee59de8eb297d681e7f0ad495f.pngvenetka70-форум. Аз ще предупредя, че няколко плащания ще има с такова основание. Нека да си ги събират и сумират в разсадника.

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Относно стойности на транспорт и други разходи ... кошмарно е в последно време. Изключително трудно се намират камиони независимо от къде за къде. Цените гонят почти 100% увеличение в сравнение с няколко месеца назад. Налага се да се чака по седмица-10 дена за камион. 

В момента съм в подобна работна каша, където калкулирахме транспорт от 10000 долара, а в момента не можем да намерим нищо по-ниско от 20000 и то с условия по доставката. Във фирмата на съпруга ми пък вече седмица не могат да намерят свободен камион и да натоварят и то от Турция, където преди нямаше никакви проблеми. Да се надяваме всичката тая лудост да отмине скоро и да стане що годе нормално положението.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване