Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Славянски
преди 1 час, Tedy написа:

Сега открих груповата поръчка... Ако има някой излишен сорт хеномелес , амеланхер, Cornus course или друго подобно (хем за красота, хем за ядене, за да са доволни домочадието)- бих се радвала! 

Аз имам един излишен хеномелес сорт Yukigoten (бял кичест) от тая поръчка, имам и един Flocon Rose отпреди (бяло-червен). Имам също и амеланхиер ламарки от новата и друг амеланхиер отпреди. Бих могъл да ти ги пратя след като пристигнат новите. Цените ще са горе-долу колкото съм платил плюс Еконт. Мога да ги пратя по пощата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В края на годината е така. На запад като затворят по Коледа, се покриват като мармоти и се показват чак около 10 януари... Затова всеки гледа да си уреди нещата до към 10 декември. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 31 минути, Venetka написа:

Относно стойности на транспорт и други разходи ... кошмарно е в последно време. Изключително трудно се намират камиони независимо от къде за къде. Цените гонят почти 100% увеличение в сравнение с няколко месеца назад. Налага се да се чака по седмица-10 дена за камион. 

В момента съм в подобна работна каша, където калкулирахме транспорт от 10000 долара, а в момента не можем да намерим нищо по-ниско от 20000 и то с условия по доставката. Във фирмата на съпруга ми пък вече седмица не могат да намерят свободен камион и да натоварят и то от Турция, където преди нямаше никакви проблеми. Да се надяваме всичката тая лудост да отмине скоро и да стане що годе нормално положението.

Много лошо, не само че много хора са без работа принудително, ами и тези оскъпявания. Но това показва уязвимостта на глобалната търговия. Същото е със скандинавски дървен материал, който ползваме - стана твърде скъп въобще да има смисъл да се внася.

Относно отминаването на лудостта - гласят ни да е за дълго и да я заменят с по-голяма, та не съм оптимист въобще. Аз очаквах, че може да пропадне тая поръчка, затова и гледах да побързаме с полските. Поне изглежда, че ще се състои, но на малко по-лоша цена и то при евтино гориво. Но като пада предлагането и цената скача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@nelka_iaiНелка, видях, че си реагирала с емитикон за объркано човече относно няколкото плащания от тоя форум. Имах намерения аз да платя на всички от тук, да им получа растенията и да им ги разпратя. Но нещата се проточиха и мен януари ме няма в България и не мога да направя нещата според плана.

Затова няколкото човека от тук ще си разпределят сумата според поръчаните растения и ще платят с основание Venetka 70- форум. После ще ти пратя таблицата с това на кого, какви и колко растения да пратиш. А за адресите за получаване предполагам, че Димо 33 И Славянски ще ви пишат. Съжалявам, обърка се всичко. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy

Много БЛАГОДАРЯ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Takaaam, сега, има нещо, което не разбирам. В таблицата с крайните суми има растения, които липсват в нашата таблица... Проверих тук в темата, 5 от нещата явно са на @min-4o но не са били до момента въведени в нашата таблица, добавих ги сега:

2602    CUPRESSOCYPARIS leylandii Castlewellan gold 0/1/1 P9
41696    VACCINIUM CORYMBOSUM  Hardy blue 0/1/1 P9
41697    VACCINIUM CORYMBOSUM  Legacy 0/1/1 P9
43052    LAGERSTROEMIA indica Mimie ® fuschia 0/1/1 P9
43961    EQUISETUM  Americanum 0/1/1 P9
(от последното виждам 2 броя че са писани, а май има само 1 заявен?!)

Отделно има два 43661    SAMBUCUS nigra Golden tower ® 0/1/2 P9 за @Антоанета но нямам идея защо е включен, ако е бил неналичен (поне @Любо Д го беше маркирал така)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тя лагерстромията се е събрала? Минчо е писал да не се добавя гледам.

Ще видим какво ще стане с пращането на адресите. Но може би ще трябва да се добавят още по 70 ст. на човек щом няма ги взема Венетка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Така. Обнових нашата таблица. Вътре има и лист "От Венетка", където съм копирал 1:1 данните от файла, пратен от Венетка, за да е по-лесно за сравнение. Остават 2 питанки.

EQUISETUM  Americanum 0/1/1 P9 пише 2 броя, вместо 1, колкото е поръчал Жоро, съответно не се знае за кого е другия.

SAMBUCUS nigra Golden tower пише 7 броя, вместо 2, колкото е поръчала Тони, съответно не се знае за кого са останалите.

Иначе сумите излизат точно (тотал 420 лв) АКО се броят на някого тези бройки, но нямам идея на кого. Помагайте.

За пращането, вероятно най-практично е всеки да си нареди парите сам с основанието, посочено по-горе и да пише на Нелка къде иска да си получи растенията. Все пак всяко от тях си има вече по 70 ст включени за пакетиране и пращане. Ест отделно си плаща еконта човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 4.11.2020 г. at 10:08, Антоанета написа:

@Venetka, @Боби Димитров, ако не достигат с по 1-2 бройки на артикул (от нашия форум), пишете ме! Имам място. 
43661 SAMBUCUS nigra Golden tower ® 0/1/2 P9 515 2,00 €, както писах и преди, ако няма други, пишете ми 10!

Предполагам седем са за Антоанета. А другото растение...

Иначе си прав, че те таксуват разпределението на растение, не на човек, тъй че ще си вземат парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 41 минути, Боби Димитров написа:

EQUISETUM  Americanum 0/1/1 P9 пише 2 броя, вместо 1, колкото е поръчал Жоро, съответно не се знае за кого е другия.

Ако е грешка и не се намери за кого е втория - може да го пишете на мен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
На 10.12.2020 г. at 10:54, Славянски написа:

А, значи затова отлагат с месец. Covid strikes again.

Аз първо се почудих това за януари грешка ли е. Моите неща си остават, поръчани през другия форум. Но това за мен е несериозно от страна на французите, защото забавянето е по тяхна вина. Изведнъж затварят и бам! Още повече, какво ще правят растения на гол корен в палетите един месец?! Нали са ги опаковали?

Отговарям, едно по едно, растенията се опаковат ден преди да се изпратят, как въобще на някой може да му мине подобна щуротия през ума, това да не е консерва боб.

Това е последната поръчка , която пускам към форумите, пуснах я заради няколко човека от хоби кафе и от розарския, които буквално ме изядоха да я пусна, въпреки, че въобще не ми се занимава в най натоварения период, но не можах да им откажа особено на Ивелина. Както и да е, ако Нелка не се беше съгласила, аз бях твърдо против, пиша това, защото чета наляво и надясно тънки подмятания. Лека вечер на всички и се пазете . Бъдете здрави.

 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, almodovar написа:

Отговарям, едно по едно, растенията се опаковат ден преди да се изпратят, как въобще на някой може да му мине подобна щуротия през ума, това да не е консерва боб.

Създаде се впечатление от писаното в хобикафе, че едва ли не тези дни ще товарят - затова писах така. Но очевидно не е било вярно. Две хиляди растения от различни видове да опаковаш за един ден си е бая работа. Евала ако успяват французите.

Също мерси на екипа на разсадника за възможността за тая поръчка в тия условия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

Здравейте, а дали някой може да сподели сметката, по която да се наредят парите от таблицата, или да ме упъти къде да я открия? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Банка: "Юробанк България" АД

Георги Владимиров Гошев

Сметка / IBAN : BG87 BPBI 8170 4605 0981 41

Банков код / BIC : BPBIBGSF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

Супер, много благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Takaaam, сега, има нещо, което не разбирам. В таблицата с крайните суми има растения, които липсват в нашата таблица... Проверих тук в темата, 5 от нещата явно са на @min-4o но не са били до момента въведени в нашата таблица, добавих ги сега:

2602    CUPRESSOCYPARIS leylandii Castlewellan gold 0/1/1 P9
41696    VACCINIUM CORYMBOSUM  Hardy blue 0/1/1 P9
41697    VACCINIUM CORYMBOSUM  Legacy 0/1/1 P9
43052    LAGERSTROEMIA indica Mimie ® fuschia 0/1/1 P9
43961    EQUISETUM  Americanum 0/1/1 P9
(от последното виждам 2 броя че са писани, а май има само 1 заявен?!)

Отделно има два 43661    SAMBUCUS nigra Golden tower ® 0/1/2 P9 за @Антоанета но нямам идея защо е включен, ако е бил неналичен (поне @Любо Д го беше маркирал така)?

Мои са, каквото е пратено, ще го взема. Тези неща ги добави Венетка поради нежеланието ти да го сториш ти ( обясних ти, че в "нашата" таблица нямаше възможност да се добавят нови видове, а само да се редактира бройката на вече съществуващите). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Аз понеже не успях да се класирам за тази поръчка да ви кажа, че ако на някой нещо му се оказва излишно да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Като се преведат парите може би сметката е добре да се изтрие да не е публична, освен ако вече не е?

Димо, уцели лош момент ти и то реално имаше време... Аз този път поръчах почти на минимум, та трудно мога да отделя повече растения. Но ако размножа касиса, мога да ти дам някое растение на есен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 5 часа, Ру® написа:

Ако е грешка и не се намери за кого е втория - може да го пишете на мен. 

ОК, но ще ти струва малко Поливерзум ;) 

@almodovar  благодаря ти, но не виждам никакви тънки подмятания. всички знаем, че и за теб самия е изгодна общата поръчка. ако го правеше от добро сърце - ок, но в такава ситуация не виждам причина да се правиш на обиден. и за да не е тънко подмятането - работниците ти едва ли взимат повече от 7лв/ час, десет растения не се опаковат за час, кой взема разликата? 

сполай ти. пък аз нямам нищо против и да ти дам 17 лв за нещо, което от французите идва за 3. правил съм го много пъти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai
преди 1 час, min-4o написа:

ОК, но ще ти струва малко Поливерзум ;) 

@almodovar  благодаря ти, но не виждам никакви тънки подмятания. всички знаем, че и за теб самия е изгодна общата поръчка. ако го правеше от добро сърце - ок, но в такава ситуация не виждам причина да се правиш на обиден. и за да не е тънко подмятането - работниците ти едва ли взимат повече от 7лв/ час, десет растения не се опаковат за час, кой взема разликата? 

сполай ти. пък аз нямам нищо против и да ти дам 17 лв за нещо, което от французите идва за 3. правил съм го много пъти. 

Не мисля, че е ваша работа колко взимат работниците на час, и не знам дали някога сте се сблъсквали с такова количество растения, дали знаете в какъв вид идват и колко време трябва да се разопаковат подредят и сортират, също на дали знаете и как се пишат ръчно 2000 етикета, как се проверят преводи, как се събират адреси. Не че някой ви дължи обяснение, но поръчката освен труда има и разходи, като етикети, стреч, тиксо, бамбукови колчета, касетки, кашони и гориво за три курса на ден до Еконт, а растенията освен че се опаковат и трябва да се внимава всичко да е точно, и се изпращат  поне 2 часа на ден в Еконт, защото толкова време приблизително отнема изпращането на 60 пратки на ден. Впрочем всичко това трябва да се прави на външни условия защото стоката заема място от 500 квадрата минимум и няма как да стане в помещение, което Декември и Януари в 4 сутринта е особености "приятно" . Отделно всичко това се случва в най натоварения сезон и ние няма как да си спрем работата заради Пландорекс. Поради тази причина един от нас работи по 20 часа на ден за да сте доволни вие, и всичко да стане по възможно най бързия и удобен начин за вас.

След като е толкова изгодна поръчката за в бъдеще я правете Вие. 

П. С. Предполагам, че вече всички сами се сещат защо тази поръчка е последната!

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване