Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Теди
преди 20 минути, 0ризаки Кошияма написа:

Имате думата ми, че повече няма да ме видите тук. 

Дано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Оризаки, аз никъде не съм писала, че си подла, дребна душица. Сам си определил, че тази характеристика се отнася за теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Оризаки се засегна повече от Алмодовар.

В крайна сметка влезлите с тая поръчка го правят по собствено желание и при дадените условия. Няма нужда човек да одобрява всичко в поръчката, за да участва или да би го направил по същия начин. Ако иска, да организира подобна и да носи отговорност за нея.

Аз съм признателен на хората от Екзотикплантс за възможността. Дали имат и колко им е печалбата не ми е работа да умувам. Те са си дали цената и аз съм се съгласил. Също знам, че опаковъчната и разпределителната работа никак не е малко. И не виждам проблем човек да вземе някаква компенсация или печалба за труда си, особено при положение че са поръчали десетки и стотици хора, които те не познават. Едно е да направиш услуга за познати и приятели, друго е за цял форум или повече форуми. Разбира се, те са професионалисти и предполагам са оптимизирали процеса. Също ако нищо не печелят от такси и груповия транспорт, ще изгубят мотивация.

Оризаки не е гладък камък, и макар да има право на собствено мнение, не мисля че тук е мястото за подобни лични търкания и изобличения. Пък и миналата година стана същото тъй или иначе.

И аз имам неща, които може да не ми харесват, но мога и да си замълча, защото това са други хора с друг живот и не ми е болка за умиране. Ако са близки или познати, мога да си позволя и по-остри думи... Въпреки че честно Оризаки беше по-скоро дипломатичен и направи тънко подмятане, не бих му е вързал.

Другото е,

@0ризаки Кошияманаистина ли си готов да бъде затрито всичко написано от тебе? Какво печелим/-иш? Не си ли стоиш зад думите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Тука стана индийско с японски елементи и БГ надвкус. Ако обича г-н Таралас да тропне по масата или да не, па да знаем шо да праим да го ева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, Venetka написа:

Добре информиран за  условията и сумите по допълнителните плащания за тая поръчка от миналата година взе та се включи, пък после се дърля и си чеше езика. Подла, дребнава душица. 

Простено да му е, сигурно не е лесно за мъж цяла година да иска, ама да не може. Голям зор ще да е!!

Като стана дума его... Кой повдига разпри и не може да се стърпи? И защо това трябва да е тук, публично, в тоя контекст?

Всеки е прав в своите си очи. И на мен не ми е приятно, че ни изкарват натрапници (аз всъщност съм си пуснал поръчката през другия форум, където също участвам), и са прави донякъде, понеже не възнамерявахме нещата да бъдат разпращани от Анелия (уж един потребител, пък осем пратки). Тъй че това наистина е допълнително бреме, за което съжалявам, че така стана. Просто Венетка се оказа между чук и наковалня, не можейки физически да бъде на линия и да оправи растенията през януари (което поначало дори за осем човека е немалък ангажимент). Но има и други варианти, които не са обсъждани.

Друга вина не знам каква имаме по отношение на разсадника. Отношението на Оризаки (min-4o) е ясно, не е от вчера. И очевидно за него е по-важно да си каже какво му е в сърцето, дори с риск да провали поръчката... А защо ще искаш да вземаш нещо от хора, които не уважаваш, е съвсем друг въпрос.

И аз съжалявам донякъде, че може да няма други поръчки, но хората си знаят ангажиментите. При всички положения може да имат и по-печеливши или приоритетни други дейности за това време. Но и мисля, че идеята на такъв тип поръчки е да има обща/взаимна полза за всички страни. Ако няма, трябват промени.

Също все пак се надявам Нелка и Алмодовар да проявят малко допълнително разбиране и търпение, не толкова заради поръчките от Безмотика, а в името на добрия тон и доброто си име. И заради Венетка, която пък нищо не печели от цялата какафония.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Успях да говоря и с Георги, и с Анелия. Поръчаните и потвърдени растения от този форум остават. 

Моля, който не е платил своята сума да се погрижи за плащане до края на годината.  Сумата на Оризаки Кошияма ще бъде върната. Към момента Анелия не е отмятала плащанията и не можа да ми потвърди неговото плащане дали е получено. По-късно ще ви кажа на кого да пращате адресите си за получаване на пратките с растения. Ако нещо ново не се появи като информация на 4ти Януари би трябвало да се товари от Франция. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Основанието на превода остава ли Венетка-форум? И благодаря :kiss_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
На 11.12.2020 г. at 9:54, Venetka написа:

Не съм сигурна дали Славян не е вече пратил таблицата на Боби.

За всеки случай пратих писмо на Боби. 

Сметката, по която се плаща е най-отгоре на таблицата. Като основание пишете image.png.9c19e3ee59de8eb297d681e7f0ad495f.pngvenetka70-форум. Аз ще предупредя, че няколко плащания ще има с такова основание. Нека да си ги събират и сумират в разсадника.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, Боби. Основание за плащането -Venetka 70 форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

 

преди 30 минути, alys написа:

Сметката, по която се плаща е най-отгоре на таблицата.

Това е таблицата, нали? https://docs.google.com/spreadsheets/d/18QwGRHQ3bf6oI1HriXXShNZ6a3e7HZzeS-dhI3j7efY/edit#gid=0

Аз нещо не мога да се ориентирам за сметката за плащане - къде точно е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ру, скролни надолу :) 

Виждам, че си ме цитирал, но това е от предишна поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@alys Сумата ми е ясна, не виждам обаче на коя банкова сметка да я преведа... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Мерси, alys. Готово  - преведох парите. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Привет. Преведох парите съгласно указанията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Подсещам всички, че срока за плащане е до 31.12.2020!

 

Моля, пишете си никовете при превода, защото не мога да гадая на кого е!

 

Припомням и че се събират по 2,25 за Ива ( за положения огромен труд за таблицата)! Много хора не са превели пари за нея, или се превели стотинки, което е смешно за целия труд, който положи тя за вас.

 

Адреси, може да пращате на e- mail : sales@exoticplantsbg.com. Работим само с ЕКОНТ. Тези, които ще ги взимат от място, също да изпратят ник, имена и телефон за връзка. Желателно е да се обадите един ден предварително да ги приготвя, защото аз може и да не съм там

Формата на адрес за получаване е следната:

Ник :

GSM: Моля, следете за правилно попълване на ТЕЛЕФОННИТЕ НОМЕРА, те са най - важни!!!

Две имена:

Населено място и офис на Еконт:

 

Моля, участниците на без мотика и на розите да им предадат!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз за Ива съм пратила пари от името на всички от форума. Нищо не добавяйте към вашите плащания. 

Благодаря на @Димо 33Аз 2 дена усилено градинарствах и в цветарския форум не съм влизала и съм пропуснала поста на Анелия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Аз съм превел 3.63 повече още на 11 декември, преди да стане драмата.

Тогава нямаше пояснение, че трябва да пишем Венетка и съм писал ПЛАНДОРЕКС BEZMOTIKA ЛЮБО.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Аз съм превел точната сума по нашата таблица.. Основанието е venetka 70 форум. Сега не ми е ясно къде и на кого да изпратя Ник, Имена, телефон и адрес.. понеже реално участваме в поръчката под едно име - на Венета..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Йоско, да, под едно име е поръчката, но  Анелия от разсадника ще прати на всеки от вас отделно или пък общо/ ако някой с някой реши да се обединява /. Аз съм и препратила таблица кой какво е поръчал. Така, че пиши писмо на адрес: sales@exoticplantsbg.com с данните и готово.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване