Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Смокиня - въпроси и проблеми

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 16 минути, Georgi написа:

Между Шумен и Търговище, 100 м н.в.

Опитай първо с един ранен сорт. Например Мичуринска 10 или Кръгла от Бордо, като защитаваш дръвчето 1-2 години. Вече много пъти съм писал, че за студоустойчивост на сорт смокини може да се говори, когато кората на стъблото и дебелите клони посивее. Преди това, нищо, написано не важи в това отношение. На самоплоден сорт не му трябва мъжка смокиня и осички Бластофага.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, Georgi написа:

Между Шумен и Търговище, 100 м н.в.

Нищо, че в селото няма смокиня (това всъщност няма как категорично да го знаеш), до 4 км да има, те опрашителите си знаят работата. На мой приятел му загина мъжкото киви, в съседното село има, съответно неговото продължава да връзва. Разбира се не толкова обилно, но има завръз. А 8 смокинови дървета има между Шумен и Търговище в Певец (давам информацията в случай,.че си наблизо).

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

Опитай първо с един ранен сорт. Например Мичуринска 10 или Кръгла от Бордо, като защитаваш дръвчето 1-2 години. Вече много пъти съм писал, че за студоустойчивост на сорт смокини може да се говори, когато кората на стъблото и дебелите клони посивее. Преди това, нищо, написано не важи в това отношение. На самоплоден сорт не му трябва мъжка смокиня и осички Бластофага.

Прочетох ревютата за двата сорта, предполагам ще се спра на Мичуринска 10 заради по-голямата сухоустойчивост. Поливането е голям проблем при мен, докато са малки дръвчетата се справям някак си, но като поотраснат ги оставям на волята на Главния метеоролог. Почвата е песъклива и не задържа дълго време влага. Въпреки че може да се пробва и Кръгла от Бордо със сериозно мулчиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Хапнахме от едно диваче днес. Не бяха идеално лоши. Гледам има зеленки. За коледното парти може да са готови. 

Картофите и те са завързали  - другия месец ще вадя! Райските ябълки зазряват.

IMG_20231029_120335.jpg

IMG_20231029_120343.jpg

IMG_20231029_120400.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
На 29.10.2023 г. at 9:38, Миленка® написа:

Нищо, че в селото няма смокиня (това всъщност няма как категорично да го знаеш), до 4 км да има, те опрашителите си знаят работата.

Дори и да се окаже, че осичките бластофага могат да прелетят 4 км (което ме съмнява, по скоро до километър, най-много два, предвид миниатюрните им размери), то сортовете подходящи за северна България, като Мичуринска 10 например, наистина нямат нужда от опрашване, защото дават спокойно партенокарпни плодове. А дори да бъдат опрашени -- няма голяма полза за вкусовите качества на плода. Ако, обаче, някой иска да гледа по-вкусен сорт смокини, подобни на продаваните на дребно турски или гръцки сортове, в южна България, то тогава наличието на мъжки смокини И бластофаги е задължително.

На всеки който иска да отглежда смокини, и особено в Северна България, а дори и само да "пробва" с едно дръвче, силно препоръчвам да прочете първо под-темата (под-дневника) "Типове смокини", която е част от по-голяма тема (дневник) "Сортове смокини" и после и останалите под-теми от голямата тема. Това изглежда като много материал за четене, но всъщност не е. Информацията в тези теми и особено в "Типове смокини" е кондензирана, събрана на едно място (!), допълнена с практически опит на Калам, който също отглежда смокини в северна България (а не в южна както повечето разсадници!), много полезна и дори неизбежна за любопитно-интелигентните читатели на форума. Отправям тази препоръка от позицията си на късметлия, защото преди аз да попадна на дневниците на Калам, имах редкия късмет да съм голям фен на документалните филми на БиБиСи (BBC) за природата или естествена история, с водещ Дейвид Атънбъро. Та от тези филми вече знаех, за естествения механизъм на опрашване на смокини както и за естествените им географски региони. После се заинтересувах какви смокини растат в моето село, каква информация и какви сортове предлагат от разсадниците, попаднах на форума на Палмцентър, после ми попадна сканирано копие на книгата на доц. Радка Серафимова (да почива в мир!) и така с четене от няколко различни източника и още късмет добих достатъчно разбиране за смокините, като за градинар в северна България. На вас, уважаеми читатели, Калам ви е спестил търсенето в няколко източника и нуждата от късмет, написал е подробни и хубави теми (дневници, по същество статии). Благодаря на @Kalam Mekhar , за положения труд!

Използвам случая да обърна внимание и на всички които споделят информация тук във форума, че Вашите усилия и старание също не остават незабелязани. Всеки от вас, всеки от нас, е експерт в някаква тясна област, в някое парче от по-голям пъзел. Когато споделяме тук, четем и пишем нивото на знанието ни се повишава. Това е нещо много ценно, което аз лично забелязвам всеки път като се сетя за форума и всеки път се радвам на тази своя (макар и тривиална) констатация :) !

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 36 минути, embedeo написа:

Дори и да се окаже, че осичките бластофага могат да прелетят 4 км (което ме съмнява, по скоро до километър, най-много два, предвид миниатюрните им размери)...

Могат да прелетят по- големи разстояния, когато ги носи вятъра. Но, това е успешен начин да бъде основана нова колония в райони с изобилие от мъжки смокини, а не за сигурно опрашване. Все пак, като я понесе вятъра, тя трябва да мине и достатъчно близо до мъжка смокиня, за да я подуши и да се насочи към нея. Дори да попадне на женска, опрашването на един плод е без особено значение, както за женската смокиня, така и за бъдещето на тази осичка. В този смисъл липсата на мъжки смокини и изобилието на женски е капан за такива осички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ако някой си подрязва смокините и се чуди какво да прави с резниците - с благадрост бих приел няколко (от сортове - различни от Мичуринска-10 и Далматинска, каквито вече имам).

Ще се опитам да ги вкореня и отгледам в София - поне първите една-две години в контейнери 15-20 литра, като ще ги прибирам зимата. След това (тези, които се окажат подходящи за отглеждане на открито без много специални грижи за зазимяване) и успяват да узреят в моите условия - ще ги посадя в земята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Пишете отново през Март или Април. Моите и без това ги удари студ от -6 градуса без да са добре подготвени (още с листа), а и след мокрият сняг имам изпочупени клони. Не искам да ги травмирам допълнително. Това, което ми е излишно и без това го раздавам всяка година. 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Преместих две млади саморасли смокини от едно затънтено място и ги засадих в контейнери, ще мисля какво да ги правя. Нямам много място за тях. Сигурно са Мичуринска 10, често се среща сорта при мен.

IMG_20231226_130944.jpg

IMG_20231226_131001.jpg

IMG_20231226_132011.jpg

IMG_20231226_132007.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако са саморасли, може да се окажат и мъжки предполагам.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Според мен, най- добре ще е с тях да се процедира, като със смокините от LIDL. Да се държат в саксия, докато не се види узрял плод от тях.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

@Боби Димитров ти спомена за използване на листата на смокинята за сок или чай. Можеш ли да кажеш повече по въпроса?

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Берем и за чай по 50тина листа поне, често и 100. Влизат в билковия ни микс, който е 13-19 билки.

https://media.framar.bg/любопитно/смокиновите-листа-безценни-за-здравето

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Отговорено (Редактирано)

Боби, мога да ти дам специален сорт за целта. Няма бреба, зрее късно (нетипично при липса на бреба), плодовете са воднисти и безвкусни, ако е имало повече дъжд, но листата са много големи и много по-ароматни от на другите смокини.

Редактирано от Любо Д
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)

По принцип, най- ароматни са на мъжките смокини. Една безплодна от ЛИДЛ, която унищожих излъчваше аромат, който се усещаше на метри от дървото. След тях, най- ароматна от раждащите ми смокини е тази, която закупих за Чикаго Харди, но не е стандартният сорт. Листата и клонките са силно овласени и много ароматни. За сметка на това, насекомите най- много тях атакуват. Особено, някакви бръмбарчета, наподобяващи крушова бълха.

Редактирано от Kalam Mekhar
  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 56 минути, Kalam Mekhar написа:

По принцип, най- ароматни са на мъжките смокини. Една безплодна от ЛИДЛ, която унищожих излъчваше аромат, който се усещаше на метри от дървото. След тях, най- ароматна от раждащите ми смокини е тази, която закупих за Чикаго Харди, но не е стандартният сорт. Листата и клонките са силно овласени и много ароматни. За сметка на това, насекомите най- много тях атакуват. Особено, някакви бръмбарчета, наподобяващи крушова бълха.

Ето я моята ароматна, която беше набедена за черна Бурса

https://photos.app.goo.gl/gfPXhjDknb4Z4TSq7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

С тези огромни листа, вероятно е не е само набедена.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)
преди 3 часа, Ру® написа:

Какво мислите за тази смокиня? Какъв тип е? Дали ще вирее в София? 

https://www.razsadnikat.com/овощен-декоративен-разсадник/екзотични-плодове/педро/

Какво да мисля, като няма такъв сорт. Има сорт Сан Педро, но той е толкова рядък, че е почти изчезнал. На него е кръстен типът Сан Педро. Това са смокини, които дават първа реколта - Бреба, но ако не са опрашени, отхвърлят основната реколта. Това е бяла смокиня, сравнително едра и със светлочервен пулп или смесица от кехлибарено и червено. Причината да е на изчезване е посредственият вкус на плодовете и отхвърлянето на основната реколта, което до внасянето на осичките в САЩ от Турция е било голям проблем. Освен това, един друг сорт от типа Сан Педро - Пустинен крал го е заместил с много по- качествените си плодове. 

Тези търговци имат нещо, вероятно не знаят какво е и се опитват да го продадат. Най- лошият вариант за хора, живеещи в студен район е да са докопали евтини фиданки от сорт Султана на Марабу от Гърция. 

Редактирано от Kalam Mekhar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Kalam Mekhar да те попитам, с тези по-компактни смокини, които отглеждаш с увиване, през какво разстояние ги слагаш една от друга? Ако е без защита, какво е оптималното разстояние между растенията? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване