Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

peterstamov
преди 16 часа, Славянски написа:

Костилки от късно цъфтяща кайсия или зарзала и сорт...

@peterstamov а при теб как презимуваха дръвчетата?

Рано е още да се каже как са презимували. Костилките начукваш ли ги, вадиш ли ядката?

На растението от костилка не се ли казва зарзала? Или зарзала си е сорт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Не ги начуквам, ми директно. Ама те като са отпреди две години, може и нищо да не излезе. Същевременно сложих пресни бадеми за покълнване, и вече пускат коренчета. Това при кайсиите и зарзалите го нямаше въобще.

Иначе аз зарзала казвам на по-дребните и кисели диви форми, обикновено с горчива ядка. Дядо ми има зарзала, никой не би я удостоил със званието "кайсия". Навремето имахме такава и редовно беряхме и правехме компоти. Резливи са, подобни на джанки. Майка ми правеше една сиропирана торта/сладкиш със зарзали от компот и беше много вкусна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Умберто хубав ли сорт? По принцип късно да питам))) Утре трябва да взема от разсадника Умберто и Силистренска късна.. С нашите слани  трябва да цъфтят късно, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Силистренска компотна била по-късна като цъфтеж от Силистренска късна. Умберто я пишат средно-късен до късен цъфтеж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 часа, Славянски написа:

Силистренска компотна била по-късна ....

Имам такава и редовно не ям кайсии. Миналата седмица се чудих, дали изобщо да се заминавам да я подрязвам. Ако и тази година измръзне, ще я срежа направо от стъблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Имам такава и редовно не ям кайсии. Миналата седмица се чудих, дали изобщо да се заминавам да я подрязвам. Ако и тази година измръзне, ще я срежа направо от стъблото.

А то някой около теб (комшия) успява ли да изкара и яде кайсии?

Ако ти чете мислите и намеренията, току-виж се отсрамила тая година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 9 часа, Славянски написа:

А то някой около теб (комшия) успява ли да изкара и яде кайсии?

Не. На 7-8 години веднъж. До 90-те години имаше по- често. Но, праскови има. Аз нямах миналата година при пет дръвчета, но израслата от костилка праскова на един съсед имаше доста плод. Догодина ще взема калеми от нея, но, вероятно ще помоля някой с повече опит при присаждането. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Прасковата май е по-добре на пъпка лятото. Може да не се наложи да чакаш до следващата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Стигнахме до разсадника, аз забравих маската и съпруг влезе в разсадника сам..Разбира се , той  донесе това ,каквото му предложиха)) Единственно Умберто, което му поръчах взе, иначе взе Lady Cot, на третата той забрави название))) Димов го увери, че силистренските много боледуват.предложи друга, демек цъфти  по времето на Умберто.Утре ще изяснявам, какъв сорт третата фиданка. Закачих етикет:Като Силистреската късна:grin:.Засадихме малко не по правила, бързахме да сложим в почвата. Ще сложа следващ път тор, и ако спадна почвата, ще сложа  пясък смесен с хумус. Само наръсих с пепел, и киснах корените им във  вода с кислородна вода.

....Тази година  заприлича на 20 година, май , не върви нещо на мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз имам 3 умберто, ама не съм видял още кайсия. Обаче май няма да има праскови. Нацъфтяха.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Вижте за сорт Киото дават го като най късен цъфтеж. Аз насадих и я чакам тая година да цфне и ще разбера дали е вярно , а другите са ми силистренска късна и силистренска компотна в софииско трудно се спасява цъфтежа . Ниска резидба покриване с агрилен и опушване в 4 часа сутринта това спасява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имам Киото, но върви слабо. Не знам ще цъфти ли, но ще кажа кога, ако цъфне. Трябва да ги засиля преди да са изсъхнали и те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Съжалявам че не е на български:

В прошлом столетии профессор Петр Генрихович Шитт раз­работал особый вид летней обрезки, благодаря которой цветочные почки во время зимних оттепелей не так быстро пробуждаются и меньше вымерзают. Состоит она в сильном укорачивании летних облиствленных побегов, а когда нет урожая — и даже более тол­стых сучьев. Производится в конце мая-июне. После обрезки в это же лето к концу августа появляются нор­мально развитые новые приросты, на них с некоторым запоздани­ем успевают закладываться цветочные почки. Последние меньше реагируют на оттепели во второй половине зимы. Кроме того, в летний период на плодовых деревьях применя­ют различные операции, которые дополняют зимнюю обрезку, способствуют формированию крон, регулируют рост и плодоно­шение. Наряду с летней обрезкой сюда относятся такие операции, как пасынкование, прищипка, наклон ветвей. С по­мощью этих операций облегчается и ускоряется формирование крон, повышаются скороплодность деревьев и качество плодов, в этот период лучше зарастают раны. У косточковых пород, склонных к камедетечению, летняя об­резка устраняет эту опасность в отличие от зимней.

Как заставить абрикос чаще плодоносить? В давние времена такой способ предложил виднейший русский плодовод профессор П.Г. Шитт. Суть способа: среди лета после уборки урожая проводят легкое омоложение абрикоса (кроме очень поздних сортов) - снимают от 1/5 до 1/3 кроны в зависимости от состояния дерева. Из всех пород только абрикос способен до осени (если сильная засуха, то лучше, конечно, пару раз полить) дать однолетний прирост длиной до 50-60 см с закладкой более морозостойких цветковых почек. Расцветут они на следующий год дней на 4-5 позже, что может спасти завязь от заморозка

---

Очень эффективна летняя обрезка абрикоса. При хорошем ро­сте деревьев к летней обрезке можно приступать уже в конце мая, когда прирост побегов составил более 30 см, и продолжать ее в отдельные годы весь июнь. Суть летней обрезки — сильные побеги укорачивайте пример­но на 1/2 их длины, более слабые — на 1/3—1/4. К середине авгус­та на дереве на месте произведенной обрезки разовьются новые молодые побеги, которые будут обильно плодоносить уже на сле­дующий год. Кроме того, летняя обрезка способствует лучшему вызрева­нию древесины, не только приростов до обрезки, но и преждевре­менных, вызванных с помощью этой операции. Если же перед цветением и после него, а затем еще и после обрезки провести опрыскивание дерева Новосилом, хорошие ре­зультаты роста и плодоношения гарантированы.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, алина написа:

Стигнахме до разсадника, аз забравих маската и съпруг влезе в разсадника сам..

Че разсадникът не е ли навън? Какви са тия маски?

Иначе Лейди Кот и аз имах мерак да пробвам, но не успях да взема.

@Ангел Димитров това с пушенето по нощите е вариант, но не винаги е изпълнимо. Още повече, ако ти цъфне март примерно, нали знаеш до края на април колко слани може да има?

Аз за Киото имах мерак, обаче за момента е толкова слабичка след две години в земята, че за урожай не искам и да мисля. Но поне неколко цветчета за тест. То и устойчивостта на мраз е важна :) в смисъл, може да е по-ранна, но да задържа завръзи. Като ранната ни череша.

P.S. Всъщност чета, че Киото била с компактен растеж, демек по-дребно дръвче става.

http://www.lubera.co.uk/plants/fruit-trees/apricot-trees/apricot-varieties/apricot-kioto-latest-blooming-self-fertile

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 6 часа, Славянски написа:

Че разсадникът не е ли навън? Какви са тия маски?

Иначе Лейди Кот и аз имах мерак да пробвам, но не успях да взема.

@Ангел Димитров това с пушенето по нощите е вариант, но не винаги е изпълнимо. Още повече, ако ти цъфне март примерно, нали знаеш до края на април колко слани може да има?

Аз за Киото имах мерак, обаче за момента е толкова слабичка след две години в земята, че за урожай не искам и да мисля. Но поне неколко цветчета за тест. То и устойчивостта на мраз е важна :) в смисъл, може да е по-ранна, но да задържа завръзи. Като ранната ни череша.

P.S. Всъщност чета, че Киото била с компактен растеж, демек по-дребно дръвче става.

http://www.lubera.co.uk/plants/fruit-trees/apricot-trees/apricot-varieties/apricot-kioto-latest-blooming-self-fertile

Има заповед, че ако даже е на открито,  са непознати хора  и се налага да разговарят, трябва да са с маски. А има помещение, като къщичка,  където се намира служителя им  Изобщо не сметнах, че толкова трудно две кайсии с точни имена..Защо да ходиме тълпа, така реших. Но се оказа, че трябваша да присътствам лично, иначе всичко се обърква..Понеже не гледах за ранните и когато  получих тази Лейди ,и още кайсия без име..просто не знаех, къде да садя.. Като ще разбера, каква кайсия купихме, ще ви питам за растеж..Утре ще получим смокиня Мичуринска, и трете кедъра. Трябва да настоявам, пак да ходим да садим. А и елша трябва  да сея за разсад. Тъкмо да видим, проседна ли земята на засаденото и да наторя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 8 часа, Ангел Димитров написа:

Вижте за сорт Киото дават го като най късен цъфтеж. Аз насадих и я чакам тая година да цфне и ще разбера дали е вярно , а другите са ми силистренска късна и силистренска компотна в софииско трудно се спасява цъфтежа . Ниска резидба покриване с агрилен и опушване в 4 часа сутринта това спасява.

Може би и Киото, не знам. Трябва да ги завивам? не знаех. Ще  видим, утре чакат дъжд.. не знам, какава температура ще бъде. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Няма какво да завиваш. Това със завиване и пушек е при цъфтеж. Лейди Кот мисля също цъфтеше късно:

https://www.dalival.com/abricots/lady-cot-c-o-v-2/

Аз моите съм ги слагал по засенчени от запад и юг места, така че да се забавя цъфтежът. От изток не, за да може сланата да не се задържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 11 часа, Александър Ал написа:

Аз имам 3 умберто, ама не съм видял още кайсия. Обаче май няма да има праскови. Нацъфтяха.

Ти нали не ядеш кайсии? Не е болка за умиране ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 5 минути, Славянски написа:

Ти нали не ядеш кайсии? Не е болка за умиране ;)

Ама бих искал да пия кайсиева ракия след 3 години например... но не през 3 години... Ако някоя овошка възнамерява да плододава през година или две- моментално ще я подменя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
На 5.03.2021 г. at 22:18, greenn написа:

Съжалявам че не е на български:

В прошлом столетии профессор Петр Генрихович Шитт раз­работал особый вид летней обрезки, благодаря которой цветочные почки во время зимних оттепелей не так быстро пробуждаются и меньше вымерзают. Состоит она в сильном укорачивании летних облиствленных побегов, а когда нет урожая — и даже более тол­стых сучьев.

 

Из :   Spring and summer pruning in apricot and peach orchards

Цитат

Thus buds that are formed on sylleptic shoots at different times compared to proleptic ones may have a different fruiting performance and time of flowering: this is frequently reported by growers.

    Finally, sylleptic shoots tended to bloom later than the rest of the plant (a very important advantage in climates where late frost is common) but to bear fruits of small size, at least in some varieties (Pirazzi- ni, personal communication).

 

Нещо като превод : По силептичните клонки цветовете са склонни да цъфтят по-късно.

Записъл съм си в тетрадката:  Да режа кайсиите след м. Май.

Цитат

Sylleptic Shoot: A shoot that develops from a lateral bud with any period of dormancy. Scale leaves do not usually enclose the bud.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване