Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Боби Димитров

Моята на снимката с воала е Силистренска и цъфна преди другата, която е Мъркулещи. Повечето цветове се отвориха на 1 април, има живи към момента, макар че вятърът и воала помогнаха да опадат доста... Мъркулещи сега отваря цветове, до 2-3 дни ще е изцяло. До сега не съм видял плод от тях, Силистренската е на 3 години, другата на 6. Според хора в махалата, кайсиите нямат шанс, но аз съм упорит :) На ръба на горичката в ниското и на сянка имам двугодишно калемче връз джанка, което още не е цъфнало... Та ще му се намери колая ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Малее, като го чуя това Мъркулещи и лудите ме хващат. За какво ви е такава сламена кайсия хора, не мога да разбера. То това на нищо не прилича. Да, държи и не се смачква при транспортиране, даже на вид го докарва интересно, ама то не е вкусно, не е. Тюх, че нямам власт. Всякакви такива изгъзици при растения и дървета бих забранила да се създават. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ни на компот го бива сорт Мъркулещи, ни на сладко, за сок пък да не говорим.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Горе-долу по същата причина, поради която виден градинар като теб ще си позволи да сложи домати Ръгби, с консистенция на топка за ръгби :D Жената иска кайсии, праскови и нектарини. Та така. Разсадник от Дупница ми препоръча сорта като единствен, който си струва да се пробва в нашите условия. Ако изборът е между никаква кайсия и някаква кайсия, предпочитам някаква. За сушене е добър сорт, ако не друго. Освен това, всяка кайсия е недобра, ако се бере на зелено. Нека изкара плод, после ще го оценяме. То в интерес на истината и джанката не може да задържи плод, какво остава кайсията...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Просто за този сорт кайсия описанието, което дават всички като сочна не отговаря изобщо и така хората се подвеждат и засаждат такова дърво. А дървото не е домат. Домата като сорт  можеш да го смениш догодина. А и аз Ръгби нямам в градинатата си. Това са на мама желанията, нека не бъркаме нещата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Нищо не бъркаме, ти просто не живееш с майка си, докато аз живея със жена си ;) Дървото е по-добро от домат, на това дръвче ако живее и расте добре мога да имам 10 сорта кайсии, стига да намеря такива, които биха давали плод при нас, без да се налага всяка година да турям разсад, демек мога да го сменям колко и когато си искам, сешсе?

Не знам за подвеждането какво имаш предвид. На мен ми я препоръчаха с това, че няма да цъфти през март, по-скоро средата на април и то точно така става. Че има добра устойчивост дървесината на мраз - и това е вярно, -15 до -18 не поврежда клонките. Тъй че до момента си отговаря. За плод информацията ми е, че е добра за сушене и че има сладка ядка. Друго не знам... дали отговаря не мога да кажа, защото плод не съм видял. Но ако видя, ще споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добре Боби, добре. Пожелавам ти да го докараш до плод. А и щом става въпрос за семейни взаимоотношения аз не ща да се бъркам. :grin:

Толкова килограми са минали през ръцете ми от този сорт, та знам какво казвам, ама всеки има право да опита и сам да реши дали нещо му харесва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Ходих днес до местото......

ROUGECOT - прецъфтява. Има завръз. Поливни условия.

RUBISTA - като ще мре. Много черни сухи пъпки. Има и зелени де - средната. Тази година няма цвят. Поливни условия.

BERGE COT - има още отворени цветове към приключване. На баира без поливане, само спасителни август с туби на ръка.

Lady COT - има още отворени цветове към приключване. На баира без поливане, само спасителни август с туби на ръка.

ХАРЛЕЙН - от три дървета открих само един подут неотворен цвят. На баира без поливане, само спасителни август с туби на ръка.

КИОТО - като ще мре. Тя изсъхна веднъж и изби над присадката. На баира без поливане, само спасителни август с туби на ръка.

БЕРЖЕРОН загина още първата година.

Силистренска компотна загина още първата година.

За силистренските знам, че компотна цъфти по-късно от късна. Нали в агрото късно е период на зреене и беритба? Устойчивостта на студ, отделно на слани,  отделно на повратни студове, и късен цъфтеж, са различни неща нямащи общо с късното зреене на плодовете?

 

КОСТЮДЖЕНСКА - имахме голямо дърво, което десетина години плододава редовно. Така я наричаше бащата, а каква е била и дали е била точно за климата при мен......

 

Няма заключения млади дървета са!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

При нас на вилата Киото се спомина и се отказахме. Заменихме я с хинап. Не ми се пробва вече при 650 надморска с кайсии. По-добре да е нещо дето има реално шанс да го докара до плод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

А някой да има наблюдения на сливокайсия? Че ми я хвалиха и ми дадоха калеми и съм ашладисал на една слива .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Наблюдения върху дървото - не, но плодът не ми прилича на кайсия... Но нали има 2 хибрида, pluot и aprium, аз съм опитвал само първия. Вторият би трябвало да прилича повече на кайсия. Но имам сериозни съмнения, че ще е по-късен като цъфтеж :D

 

преди 42 минути, Venetka написа:

По-добре да е нещо дето има реално шанс да го докара до плод.

Така е, но и ние сме на 630 метра и това, дето ще докара до плод вече го имаме посадено. Затова и е интересно и нещо друго ;) И ето, никой нямал праскова на село, а ние преди 2 години компот правихме. Бен Фалк казва, че сади 2 зони нагоре и 2 зони надолу - като се замисли човек, има сериозна логика и обосновка, защото времето е непредсказуемо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

И на мен ми пробутаха такова чудо- сливокайсия Стендесто, или подобно беше името . И то дърво. Честно казано не помня да съм го видяла цъфнало тия две години. Сега ще наблюдавам да не би аз да пропускам с моите пътувания периода на цъфтеж. Тая година уж ще съм си тук и а дано видя какво му се случва пролетта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

При мен една Мъркулещи след 7 години мъка е вече в историята . Взех я защото беше присадена върху джанка, но това не помогна да оцелее. Един завръз, това е всичко, което съм видял. Сега е ред на Киото, пъва пролет и е. Не съм се отказал още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Мавров
преди 6 часа, Venetka написа:

И на мен ми пробутаха такова чудо- сливокайсия Стендесто, или подобно беше името . И то дърво. Честно казано не помня да съм го видяла цъфнало тия две години. Сега ще наблюдавам да не би аз да пропускам с моите пътувания периода на цъфтеж. Тая година уж ще съм си тук и а дано видя какво му се случва пролетта.

Ето моята сливо кайсия

PXL_20220405_104942327.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

В неделя ще видя нашето дърво как е, ама нещо не помня да видях пъпки по клончетата, та знае ли се..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 31 минути, Георги Мавров написа:

Ето моята сливо кайсия

PXL_20220405_104942327.jpg

А като вкус опитвал ли си я?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Мавров
На 8.04.2022 г. at 16:43, Ангел Димитров написа:

А като вкус опитвал ли си я?

Да, две години дава плод, доста изобилен. Трябва да се изчака пълна зрялост - почти до презряване, за да се усети гена от кайсията.  Тогава става много тъмновиолетова на цвят от вън и много жълта вътре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Вчера снимах нашата сливо-кайсия. Почнала е  да цъфти.

 

photo_2022-04-11_08-28-03.thumb.jpg.feb4a91f8fb8b3b18dd493abb34b52dd.jpg

Според тефтера ми е сорт Априкот, ама.... аз нещо такова като сорт не можах да открия в интернет. В голямото бързане покрай купуването и засаждането или аз съм в грешка или нас нещо са ни метнали. Да се надяваме да видим плод тая година та да знам на какво прилича и дали ни харесва. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Прегледах кайсиите. Фаркло е измръзнала от сланата през април. Беше напъпила и дотам. След това е избила над подложката, обаче съм я защитил с мрежа и минало през мрежата - мизерия - та като го вадих ошмулих листата... Очевидно тези -5 (или дори повече, защото е в ниското до малко дете) са й били твърде голямо изпитание.

Киото е добре. Харкот и Ориндж Ред не са мръзнали, но не са и цъфтели. Харлейн не съм я прегледал само,че е далеч. Зарзалата пък е с поизядени листа по върховете, предполагам от елени... Ами не върви. Неприятно ме изненада Фаркло. Други овошки освен нея и някои райски ябълки нямат измръзване от сланата. А, и орехите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас бебе кайсийката имаше десетки завръзи на размер бобче, но последната слага ги уби и опадаха. Не им е писано... поне някоя праскова задържа, което ме учуди, излиза, че са по-държеливи от кайсиите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване