Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Venetka

Първата тръгнала пролетта- вирджинката от Гошев. Видимо е с по-дребни листа от другите, но като състояние към момента ми се струва, че е добре.

photo_2021-06-10_10-34-48.thumb.jpg.ee0c26b04515d5d7b532f50e6147cecf.jpg

Другите три към момента изглеждат ето така.

photo_2021-06-10_10-35-13.thumb.jpg.45f51de52eb71c368a363915f102594f.jpgphoto_2021-06-10_10-34-11.thumb.jpg.26c7bd5320c785460870ef34d1623ba3.jpgphoto_2021-06-10_10-34-14.thumb.jpg.2390a01f3febd8601da8dde581e20f1f.jpg

photo_2021-06-10_10-34-08.jpg

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При баща ми две млади райски ябълки, които садихме, са измръзнали до земята тая зима, без защита. Една "Росиянка" и една "Ранна" (по Серафимови). И за двете беше втора зима. Може би топлото време през първата половина на февруари ги е подлъгало. Две Костати и три кавказки са без поражения. При мен "Ранна" беше почти без защита (в последния момент й сложих нещо в снега) и няма поражения, но тя беше и по-едра. Очевидно за дребни фиданки си трябва защита, както и ме учиха. При баща ми едва ли е падало под -10 тая зима, но ако се разбуди дръвчето преждевременно и прагът на студоустойчивост му падне...

Сега избиват кавказки хурми от подложката. Но се замислям за предимството на семенна райска ябълка, защото тези пак трябва да се облагородяват. Не знам дали студоустойчивост на подложка кавказка и на каки е еднаква обаче?

@Panik ти какво направи с твоето дръвче?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@СлавянскиЗавиването беше четвърт успешно. Смокинята замръзна. Райската ябълка частично. На снимката се вижда едното крайче на дръвчето. Избиват леторасли по разни места, включително и от основата на дървото (тях ги махам). Ще живее засега :) Основната ми грешка е че слагам 30см листа отдолу и всъщност спирам топлината на земята. Догодина без листа! Но явно е имало няколко дена с много кофти климат след като лоницерата ми (декоративен вариант) дето е метър на два, и която обикновенно седи зелена през цялата зима, сега измръзна на 95%, както и едно вечнозелено дето не му знам името и вече няколко зими е без проблем, също замръзна

large.IMG_20210613_104348.jpg.760c483543648d0e07800fbf15579eb1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами имаше 25 градуса амплитуда за броени часове със силен леден вятър и снеговалеж при мен. И камчатските лоницери пострадаха за пръв път някои. Падна до -18 три дни по-късно 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Палмо
преди 3 часа, Panik написа:

@СлавянскиЗавиването беше четвърт успешно. Смокинята замръзна. Райската ябълка частично. На снимката се вижда едното крайче на дръвчето. Избиват леторасли по разни места, включително и от основата на дървото (тях ги махам). Ще живее засега :) Основната ми грешка е че слагам 30см листа отдолу и всъщност спирам топлината на земята. Догодина без листа! Но явно е имало няколко дена с много кофти климат след като лоницерата ми (декоративен вариант) дето е метър на два, и която обикновенно седи зелена през цялата зима, сега измръзна на 95%, както и едно вечнозелено дето не му знам името и вече няколко зими е без проблем, също замръзна

large.IMG_20210613_104348.jpg.760c483543648d0e07800fbf15579eb1.jpg

Тази зима за пръв път презимувах 2 същински кивита, които посадих миналата година - Джени и Голдън Делишъс и точно така направих с много листа покрих. След зимата останаха по 1 педя от достигнали лозника 2 метра растения. Бяха опаковани с изолация за тръби и запушени с връзки плътно..Тази година отсега се чудя как ще ги спасявам зимата, че добре избиха и вече достигнаха човешки ръст.

Догодина ще видим райските семенаци как ще са и дали ще оцелеят в контейнерите зимата. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване