Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Праскови. Сортове, характеристики, отглеждане.

Recommended Posts

Georgi
преди 20 часа, Славянски написа:

Как върви този сорт при теб? Опитвал ли си плодове? Може ли да ги опишеш като качества и време на зреене?

Върви много добре, расте доста буйно, задължителна лятна резитба. Сега влиза в четвъртата си година. Цъфти по-рано от Редхевън с около 5-7 дена, цветовете са сравнително устойчиви на пролетни мразове. На втората година откъснах три праскови на 25 Септември, на третата една щайга на 02 Октомври. Миналата есен, да кажем 2-3 седмици преди узряване плодовете започнаха да падат, всеки ден по 2-3 праскови. Предполагам е сортова особеност, плодовете са закрепени доста леко към клоните.

Вкуса ми е малко странен, сладка е, костилката се отделя, но не ми е така вкусна както прасковите зреещи през Август. Няма и толкова силен аромат. Като за толкова късна праскова е ОК. Съпругата, която предпочита нектарини, много ги хареса.

IMG_20221002_094455.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Нещо пак е гризало пъпки на праскови и бадеми. Листни, не цветни като предния път. Имате ли идея какво може да го прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тук траят още прасковите. Ред Хейвън е малко по-напред от Файет.

AMWts8Azp_J_3DuaVJd7tc1wXP_LLXHWCfjKSgaj

AMWts8DeuudbgkFCWsxNQMZd_-O6u0ThH2g2txE8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Минус 5, ако не и -5,5 по спиртния термометър. Той по принцип дава малко по-високи стойности, та може да е и -6 реално, или дори малко по-ниско. Направих една проба с пистолета за горещ въздух на едната праскова. Да стопля цветовете от разстояние. Но не твърде отблизо да не ги опърля, а през пръстите на ръката ми да усещам струята. В единия край на дръвчето не съм духал (за "контролна група"). Може би е малко късно в 6:45 тъй или иначе, но късно чух алармата (заложена за 6:00) :lol: Хубавото е, че имаше и процент неотворени цветове. Но ако по върха и северната страна, където обдухвах, задържи нещо повече от на южната, ще заключа, че е имало ефект. Ако на южните клонки задържи за сметка на върха и северната страна, то значи ефектът е бил обратен. Сортът съм го купил за О'Хенри.

Другите праскови ще ги видим. Те са без защита и човешка намеса.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Славянски, уважавам, но не разбирам усилията, които полагаш... та аларми, та духалки, та какво ли не!  Ами като нещо не иска да е при теб - пускай го да си ходи. Със сигурност има неща, които са подходящи за твоите условия и ще се задържат и раждат без да влагаш толкова сили и старание...  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

При минус 5, цветовете са си заминали. Аз свикнах вече да пропускам години при част от овощните дървета. Като няма друго, малините за това ги държа. Те започват да раждат веднага след ягодите и не спират почти цяла година. Смокини също имам, малко след това започва да зрее гроздето. За ядене съм се застраховал. За сливите, предназначени за ракия - както дойде. Миналата година отрязах и последната кайсия. Останали са ми пет праскови, които в момента са цъфнали. Ако оцелее някой цвят ще е добре. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 41 минути, Ру® написа:

@Славянски, уважавам, но не разбирам усилията, които полагаш... та аларми, та духалки, та какво ли не! 

Искам да видя дали усилието ще даде разлика за тази праскова спрямо другите. По-скоро за проба. Ако имах декари с праскови, друга щеше да е мотивацията.

преди 41 минути, Ру® написа:

 Ами като нещо не иска да е при теб - пускай го да си ходи. Със сигурност има неща, които са подходящи за твоите условия и ще се задържат и раждат без да влагаш толкова сили и старание...  

Тази праскова миналата година имаше първи плод. Тъй че може да задържа. Не съм я отписал. На други две нещо им изгриза пъпките и това вече може и да ги убие, щото са слабички.

По принцип тук си стават сливи, ябълки и круши. Те цъфтят късно (поне тукашните сливи). Аз не планирам такива усилия да помагам постоянно и задължително. То е веднъж-дваж в годината. А и дърветата са толкова разпръснати, че няма как да ги покрия/затопля всички.

преди 8 минути, Kalam Mekhar написа:

При минус 5, цветовете са си заминали

Гледах ги. Някои сякаш са, но за други не съм сигурен. Има и неотворени. Тъй че може да изкарат поне до следващата слана.

На кайсията отвореният цвят не ми изглежда измръзнал. Тя е и на по-закътано място до големи дървета.

Тази година всичко тръгна със седмица и повече по-рано от обикновено. Интересно ми е джанките какво ще направят. Щото то не е нужно сто процента от цветовете да оцелеят. И там има неотворени цветове още на някои.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Въпреки че аз по-често постъпвам както предлага @Ру® , понякога имам желание да експериментирам и да пробвам различни решения като @Славянски . Мога само да съжалявам че нямам толкова енергия. А както споменах по друг повод, дори "негативно" завършилите ескперименти са полезни за трупането на познания. Моля, спомнете си как като деца, при игра на "крави и бикове", изведнъж осъзнавахте колко много научавахте от първия отговор "нула крави и нула бикове" на вашия опонент,  в сравнение с "две крави" или "крава и бик"! :D

Освен това, покрай многото случаи на провалени овощни реколти, заради късни пролетни слани през последните години, силно се повишава вероятността все повече хора любители овощари (като нас) да участват дори с минимални усилия в изнамирането на решение. Например, аз преди няколко години си мислех, че просто ще опитвам нови сортове овошки, за които моите прадеди не са знаели или още ги е нямало навремето и че все ще "изскочи" нещо подходящо за местния ни климат. Но сега, все по-често се замислям да засаждам семки от свободно опрашени видове за да разширя статистическата база за експериментиране, независимо колко малък е шанса, като абсолютна величина. Всъщност, тази нова за мен нагласа, ми дойде на ум, най-вече, заради от общуването тук, с всички вас.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 13 минути, embedeo написа:

Но сега, все по-често се замислям да засаждам семки от свободно опрашени видове за да разширя статистическата база за експериментиране, независимо колко малък е шанса, като абсолютна величина. Всъщност, тази нова за мен нагласа, ми дойде на ум, най-вече, заради от общуването тук, с всички вас.

Понеже, почти всички праскови ще са хибриди на съществуващи сортове (самите те хибриди), резултатът ще е същият, като с наличните. Ще цъфтят по различно време и дали ще родят, ще зависи от годината. Проблемът при прасковите е, че все още няма (или не са разпространени/достъпни) късноцъфтящи сортове, които да се нагодят към климатичните промени. Има къснозреещи, които не са късноцъфтящи. На сегашният проблем, най- удачното решение е да се поддържа голямо разнообразие, но, понеже при прасковите няма такова по отношение на цъфтенето, спасението, което лично аз съм намерил е във видово разнообразие. Особено залагам на растения, които дават плод на текущ растеж. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В САЩ и Канада имат някои сортове, които се водят много издръжливи, може и да бях писал тук в темата. Но у нас ги няма. Трябва да се внесат калеми от там. Също и с някои кайсии и бадеми. Принципно може и със семена/костилки и бих пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 минути, Славянски написа:

В САЩ и Канада имат някои сортове, които се водят много издръжливи, може и да бях писал тук в темата. Но у нас ги няма. 

Стига да са издръжливи на правилното нещо - късни пролетни студове. Фактор "cold hardy/студоустойчивост", нас не ни интересува. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

От всички традиционни сортове праскови предлагани в БГ, Редхевън се е доказал да издържа на късни пролетни студове. Миналата година имаше такива у наше село в края на Април и началото на Май. От всички видове и сортове които имам, само при Редхевън не се усети поражение. 

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 27.03.2023 г. at 12:54, Славянски написа:

Нещо пак е гризало пъпки на праскови и бадеми. Листни, не цветни като предния път. Имате ли идея какво може да го прави?

Аз по прасковите с изгризаните пъпки нищо не намерих, обаче имаше голяма кафява гъсеница на една от скорушите.  Първо мислих да не са птички, но може и гъсеници или бръмбар някакъв. То се случва на две-три дървета на определено място. На другите по-далеч не съм виждал такъв проблем.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Още от есента на 2022 съм намислил да пусна тук снимки и информация за двете праскови при родителите ми и все не намирах време, но сега ще свърша и тази задача. Двете прасковени дървета са на възраст над 10 години, различават се помежду си, но не се знае какви сортове са, затова аз условно ги наричам Бялата праскова и Жълтата праскова. Най-важното нещо е, че през септември 2022 година и двете праскови дадоха прилично количество плодове, което си е добро постижение на фона на късния пролетен мраз, който ни сполетя през април 2022 година  -- на 2022-04-10 срещу 11-ти валя сняг. Според майка ми, предишните години и двете праскови са давали забележимо повече плод отколкото през 2022 година, но не мога да дам количествена оценка. Все пак, по мое мнение "на око", ако през 2022 бяхме събирали плодовете, щяхме да съберем по повече от две 12-литрови кофи от всяко дърво поотделно. През 2022, Бялата праскова започна да зрее от 5-ти септември, а Жълтата праскова започна да зрее от 10-ти септември. Според мен септември е доста късно за праскова, например, аз предпочитам да ям пресни праскови през август, но все пак това имаме :) . И при двете праскови, периода през който може да се късат и ядат свежи праскови трае около две седмици. За съжаление, добре узрелите праскови и при двата вида доста лесно се откъсват и някаква част неизбежно падат на земята, което допълнително намалява удоволствието от ядене на свежи праскови. Бялата праскова е по-ароматна от Жълтата. Всички снимки по-долу са правени на 2022-09-13 (13-ти септември).

Жълта праскова:

IMG_20220913_103613s.thumb.jpg.3b7540857a79bdd59ad1d291aed6234c.jpg

IMG_20220913_105237s.thumb.jpg.142fdfddc45778e8752133721685e1c8.jpg

 

Бяла праскова:

IMG_20220913_105812s.thumb.jpg.57dbc76ea12d47c97b6e822f89c399ba.jpg

IMG_20220913_105905s.thumb.jpg.c659dcd3d78ffbb990f4184178170974.jpg

IMG_20220913_111453es.thumb.jpg.d7c33bb7e95a54d877a9ca3eaa3d7e46.jpg

 

За всеки случай ще спомена, че от северната страна на Жълтата праскова на 5 метра дистанция се намира стена на къщата, а от западната страна на Бялата праскова в непосредствена близост има бетонна стена (ограда). Не съм сигурен дали тези подробности може да са оказали влияние върху устойчивостта срещу пролетния мраз през 2022, но не е изключено.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И на мен ми е интересно тази година какво ще направят с по-ранния цъфтеж и мразовете, които бяха по време на цъфтежа и които предстоят. Имам мерак да размножа от дървото, което се представя най-добре. Насял съм и костилки, понеже върху джанка не ме радва как се получава (все несполучливи пролетно-зимни присадки).

Та дръвчетата, които цъфтят, са седем на брой, от които две са сортови и четири семенака и една издънка от подложката на несполучливо сортово дръвче. Още две има, които може и да загинат, защото вървяха слабо и нямат и листенца почти (изгризани пъпки). Специално за сорт Сънкрест бях чел добри отзиви, но за съжаление фиданката не можа да се установи при мен. Малко е в сянката на голям зимен дъб и предполагам, че и това може да дава отражение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 31.03.2023 г. at 9:58, Славянски написа:

Аз по прасковите с изгризаните пъпки нищо не намерих, обаче имаше голяма кафява гъсеница на една от скорушите.  Първо мислих да не са птички, но може и гъсеници или бръмбар някакъв.

Намерих днес един много вероятен причинител, макар и върху съвсем млада кайсия, не праскова. Но имаше изгризани пъпки и на бадем, а кайсиите са подобни. Беше малка зелена гъсеница - даже миниатюрна - някъде 5 мм дълга на 1,5 мм дебела. И на клончето повечето пъпки бяха изядени. Малко вероятно е нещо друго да го е направило. Единствено, че е толкова малка... Кога ги изяде, пък нищо не наддаде!? Голяма малка гадина.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Пробвахме с ММ да присадим на нектарината на вилата от прасковата на леля. Май не сме се справили. Надявам се поне от двете костилки нещо да излезе, ама късно видях, че е трябвало да ги чукна  да се пукне обвивката преди слагането в земята.

Дано днес и утре не замръзнат завръзите на нектарината, но упорито ще продължа да се пробвам да присадя на нея праскова. Ей тъй, от инат..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

От днес....

Шимицу Айс преминава последна от прасковите, които имам.

IMG-20230414-172716.jpg

IMG-20230414-172735.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 12 часа, peterstamov написа:

От днес....

Шимицу Айс преминава последна от прасковите, които имам.

IMG-20230414-172716.jpg

IMG-20230414-172735.jpg

Шимицуту как е като вкус? И аз си купих една зимата от Екзотик. Но нещо чувам от тук от там, че не била хич вкусна. Иначе издържала на пролетните капризи на времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Не мога да дам отговор защото не успявам да отгледам. Имам я от доста години. Дори и да задържи плод, в период на зреене, загнива поради някаква болест. Иска си летни пръскания особено покрай дъждовете.

Опитвал съм някой изрезки, което не е критерий. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване