Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Съвети за вкореняване на резници

Recommended Posts

mphenix

Миналата година тествах различни видове торф и почва. Имах резници от бънсуик смокиня. Тествах с 7-8 чашки.

Универсален торф се оказа достатъчно добър 7лв -20 литра. Важното за мен е да започна някъде към средата на февруари и чашките да са на досатъчно топло място.

Тази на прикачената снимка ми е "най - напред" тази година.

 

 

fig.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

И аз мисля че най важно е сезона и топлината.През лятото и есента пробвах нищо не се хвана сега средата на февруари ги взех и ги сложих в перлит и всички се разлистиха и пуснаха коренчета отгоре значи и в перлита са пуснали.Има и в торф за цветя и там се разлистват а за коренчета ще се види по късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mphenix

С този перлит как ще ги присаждате? Белите коренчета лесно се чупят.

От кокосовите фибри махам каквото мога другото остава в новата кофичка.

С торф е най лесно присаждането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

По същия начин изсипвам чашката и я сада в торф какво е останало от перлита нека си седи на коренчетата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 12 часа, Ангел Димитров написа:

По същия начин изсипвам чашката и я сада в торф какво е останало от перлита нека си седи на коренчетата.

Аз режа дъното на чашката, като го придържам да не се изсипе перлита. Поставям чашата в саксия, частично напълнена с почва, издърпвам дъното и засипвам с почва отстрани да укрепя чашата. Но, оставям част от нея над почвата. Първо сипвам вода само в перлита, а като започне стабилен растеж, започвам да поливам и отстрани. Като почнат да излизат корени в горните слоеве на почвата, разрязвам чашата с ножица, изваждам я и слагам още земя до нормалното ниво на саксията.  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Относно кокосовите стърготини, при мен плесенясват.
...
Когато поставя резниците в идеални условия, бързо пускат корени, но  адаптацията после е много по-несигурна. Моята идея е да не ги разглезвам.
За торенето при вкореняване (дори и в малка концентрация) научих по трудния начин, че изгаря младите коренчета. 
За мен, добрият вкоренител е в голяма помощ. Може да изглежда скъп, но стига за много растения, а и като гледам, че се ползват ламБи, вкоренителя ми се вижда съвсем без пари. :D

PS - говоря за зелени малки резници, на големите не им е нужно дундуркане - изпуснеш ги на земята и докато се наведеш, те се хванали. :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mphenix

Аз ползвам кокосови фибри като на снимката. Към 26 градуса температура . (Държа ги в пластмасова кутия над тръби за парно).Чашките отдолу имат дупки да изтича водата .  99% успеваемост.

JBL_Terra_Coco_Humus.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, mphenix написа:

99% успеваемост.

Успеваемост до какво ниво? Стабилен растеж и напълно вкоренено растение или просто пускане на коренчета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 2 часа, mphenix написа:

Аз ползвам кокосови фибри като на снимката. Към 26 градуса температура . (Държа ги в пластмасова кутия над тръби за парно).Чашките отдолу имат дупки да изтича водата .  99% успеваемост.

JBL_Terra_Coco_Humus.jpg

Този точно не съм го пробвала, но ако кажеш от къде да се снабдя - бих.
...обаче @Kalam Mekhar е прав и гледам условията на вкореняване на резничето да са по-близки до нормалните условия на живот на съответното растение. Много неприятно е готово вкоренено, да ти загине при адаптация. 
Старото клише, че повече растения загиват от пре-гледане отколкото от нехайство - тук явно важи също.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 34 минути, Антоанета написа:

Този точно не съм го пробвала, но ако кажеш от къде да се снабдя - бих.

По принцип в магазините за домашни любимци. Възможно е да ги има и в агроаптеките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mphenix

Според мен няма значение типът на кокосовите фибри. За 5.20 лв пресовка , се раздува от водата и става за много бройки. Ползвам ги само за покарване на коренчета после пресаждаме или засаждане като листята опрат тавана на кутията. От кутията отиват на перваза на прозореца, после на остъклена тераса .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

 

преди 4 часа, mphenix написа:

...За 5.20 лв пресовка , се раздува от водата и става за много бройки. ...

За 6 и нещо лв. - 20 литра световно неизвестен субстрат. "Напудрям" резника с вкоренител, забивам в кофичка със субстрата, поливам и затварям в кутията. Като се вкорени, нищо не чистя, не махам, не чупя. Изчаквам да се стабилизира и пресаждам в по-голяма саксия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ако не искате да си разглезвате резниците: дайте ги на жената, но ще плащате комисионна! :D

Есента си клъцнах клонче и издънка бърнсуик (или катко се казва) от другото село. Издънката я дадох на комшията и той от мерак я постави в супер подходящи условия, гледа си я за саксийно цвете. Резникът го мушнах в почва "за саксийни", държах го на хладно, но за Нова година го занесох в града на остъкления и изненадващо топъл балкон. От тогава няколко пъти пуска листенца, но ако мръдна на село после ги намирам увяхнали. Пъпките по върховете продължават да са жизнени. Ако от това стане смокиня - ще ме надживее в пъти! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На мен в сряда ми подариха резници от две смокини в съседно село. Трябва да ги оправям/слагам за вкореняване, обаче не съм стигнал. А потенциал има, макар и селото да е по във ниското и там да е по-топло зиме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mphenix
преди 1 час, Антоанета написа:

 

За 6 и нещо лв. - 20 литра световно неизвестен субстрат. "Напудрям" резника с вкоренител, забивам в кофичка със субстрата, поливам и затварям в кутията. Като се вкорени, нищо не чистя, не махам, не чупя. Изчаквам да се стабилизира и пресаждам в по-голяма саксия.

Това е определено по- добър вариант и също така моят летен вариант. Зимно - пролетен вариант ми е с кокосовите фибри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
На 3.04.2022 г. at 21:00, Славянски написа:

...макар и селото да е по във ниското и там да е по-топло зиме.

Славянски, не съм съгласен, че в ниското е по-топло през зимата. Моите наблюдения са тъкмо на обратно. Студеното се "оттича" към ниското, там се образуват и инверсии, сланите са по-често срещани. Единственото с което бих се съгласил е, че е по-скатано и вероятно на завет, което ще е от полза за смокините.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Съждението го правя на база на температурни замервания последната година. Има редовно 3-4 градуса разлика. Не мисля, че там е особено инверсионно. Онази вечер като тръгвах оттам беше 10 градуса, горе при мен 7 след броени минути. Зимата е същото. Сега, не съм замервал рано сутрин. И аз мислех, че там е студено, но очевидно се оттича въздухът по реката. Снегът е по-малко също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Иначе в долната част на моето село е супер усойно и студено и даже сливите не ставали. Сланите са яки и дълго време не напича. Там мога да си представя да пада до по-ниски температури и от при мене, но не съм замервал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

От вторник до днес резниците стояха във вода. Вече се появяват наченки на коренчета. Част от тях сложих днес в торопочвена смес, а другата част оставям и занапред във вода.

IMG_20220410_185132478.thumb.jpg.2ea3e6c301456dfd30ff5bf36c90db46.jpg

Резниците са от два сорта, обаче защо да ги надпиша - вече са объркани.

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване