Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Georgi Bojilov

Оффф, ама аз съм пълна шматка бре :grimace: . Извинявам се, имах предвид как да събирам семена за разсада? Разсад тая година криво ляво направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Избира се от първите плодове, това намалява риска от кръстосано опрашване. Не само плодът да е красив, но растението като цяло. Отбелязваш го с нещо и предупреждаваш да не се бере, чакаш да узрее много добре. Доматеното семе обикновено иска около ден премиване, после прецеждаш и изсушаваш.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Georgi Bojilov написа:

имах предвид как да събирам семена за разсада

"Прибиране - голяма част от зеленчуците (зелеви, бобови, сенникоцветни, сложноцветни...) образуват сухи плодове, от които е лесно да се отделят семената. По-трудно се отделят семена от сочните плодове (домати, физалиси, дини, краставици...). Най-лесно е чрез ферментация - смилате / намачквате плодовете (без да повреждате семената); получената маса се оставя да ферментира при 20° - 25° за не повече от 48 часа - при този процес се унищожават някои болести, т. е. има обеззаразяващ ефект. Чрез промиване отделяте семената. Разстилате ги на тънък пласт върху хартия, и ги сушите на сянка при 20° - 30° в продължение на не по-малко от 1 - 2 седмици (не е достатъчно да изсъхне само повърхността им). Съхраняват се на сухо, хладно и тъмно място. "

https://hobi-semena.com/semeproizvodstvo.html

  • Харесвам 4
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi Bojilov

Благодаря и на двамата за отговорите. Щото реално аз имам семена от сортовете които съм садил, ама съм чел е че е по-добре ако са си от конкретното място, където ще се садят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 минута, Georgi Bojilov написа:

Щото реално аз имам семена от сортовете които съм садил, ама съм чел е че е по-добре ако са си от конкретното място, където ще се садят.

Ами сега като събереш семена и ще бъдат вече от конкретното място... И така, като всяка година събираш от растенията, които най-добре са се справили за това конкретно място, постепенно ще си направиш селекция от най-подходящите за твоите условия домати (или каквито там други семена събираш). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 21 часа, alys написа:

Сортовете, които правят добро впечатление при нас до момента, са Хармония, Влахова, Черно малко от Чакал (особено много), Сърцето на Албенга, Бай Хасан, Розов издължен от Краси, Опалка, Червен Радуилски от Лозан. Розов блян и Момини сълзи също имат завръз. 

Хармония като вкус как е?Кисел,сладък,дебела ципа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 8 часа, jojkata2000 написа:

Хармония като вкус как е?Кисел,сладък,дебела ципа?

Да кажем, че става. Одобрила съм го. Ще пиша като му направя вкусов анализ тази година. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Малко черита за малкия. Розово, Индиго Роуз - черно и някакво червено, но не си отговаря на снимката на опаковката :)

 

 

IMG_20210801_225115.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Черито Индиго от семената на Боби е разкошно при нас. Родило е доста и е красиво с този лилав цвят. В събота опипвах доматчетата да разбера дали има нещо узряло. Откъснах едно без да искам и после го разрязах. Сякаш още е зелено.. Как разбирате кога са узрели? Вътре си остава зелено нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като омекне, е узряло.  Загледай дали се променя цветът. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Venetka написа:

Черито Индиго от семената на Боби е разкошно при нас. Родило е доста и е красиво с този лилав цвят. В събота опипвах доматчетата да разбера дали има нещо узряло. Откъснах едно без да искам и после го разрязах. Сякаш още е зелено.. Как разбирате кога са узрели? Вътре си остава зелено нали?

harakteristika-i-opisanie-sorta-tomata-i

  • Харесвам 5
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

От

преди 2 часа, Venetka написа:

Черито Индиго от семената на Боби е разкошно при нас. Родило е доста и е красиво с този лилав цвят. В събота опипвах доматчетата да разбера дали има нещо узряло. Откъснах едно без да искам и после го разрязах. Сякаш още е зелено.. Как разбирате кога са узрели? Вътре си остава зелено нали?

Аз го пипам като е омекнало и отдолу е тъмно оранжево.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Брей, Ру, много красива снимка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi Bojilov

Много красиви черита. И като сме на тази вълна, може ли да предложите 2-3 сорта черита , първо като вкусови качества, а след това като цветове, които заслужава човек да посади. Не съм садил досега, ама като идеи за догодина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Georgi Bojilov много от черитата са хибриди и се израждат в досаден дреблоплоден буренак, така че правилно си се ориентирал да търсиш проверено.

Случайно завъдих едно с размери на едра джанка, не се изражда и не е инвазивно. Тази година дори разсад щях да правя, но обърках нещо, а саморасляците никнат чак през юни и още няма узряло. На вкус е като нормален оранжев домат без "дървесина" вътре.

В подарения разсад гледам някакво още по-едро чери, но не съм го опитвал.

Аз съм консерва, купих семена на някакво черно чери и така не ги засях, може би догодина... Не търся красота в доматите а вкус, бих минал на "изгъзици" само ако са много по-полезни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 3 часа, Лозето ме наби! написа:

Georgi Bojilov много от черитата са хибриди и се израждат в досаден дреблоплоден буренак, така че правилно си се ориентирал да търсиш проверено.

Колко па много да са хибриди? От Бай Христо няма да вземеш хибрид, макар че има десетки сортове... След 10 години гледане на домати, все още израждане надолу не съм виждал. Сефте тая година има доклади за израждане нагоре, по-точно тнар "чери черна шапка" става едро като среден домат. А обикновено са ми по 9-12 сорта чери в една леха 4х1 метра, демек има предпоставки, но доматите трудно се опрашват кръстосано.

@Venetka Основно се гледа да е леко меко и да няма зелено по кожицата. Ако върнеш нагоре малко ще видиш от Петър една снимка, там индиговото чери е брано зелено, "дупетата" са зелени или жълтеещи, а не оранжево-червени. Вътре месото не трябва да има зелено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 35 минути, Боби Димитров написа:

А обикновено са ми по 9-12 сорта чери в една леха

И при мен е така - гледам 12 сорта чери в една леха и нито един хибриден и на практика всички с доста добър вкус, някои - отличен.

ето ги и сортовете - нито един не е хибриден:

аморозо, бели чери, брендиуайн чери, виолетов яспис (цзи би ю), жълто чери, зелени чери, зелено грозде, лилаво чери, оранжеви чери, севастопол, черна слива, черни чери

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 44 минути, Боби Димитров написа:

Колко па много да са хибриди? От Бай Христо няма да вземеш хибрид, макар че има десетки сортове... След 10 години гледане на домати, все още израждане надолу не съм виждал. Сефте тая година има доклади за израждане нагоре, по-точно тнар "чери черна шапка" става едро като среден домат. А обикновено са ми по 9-12 сорта чери в една леха 4х1 метра, демек има предпоставки, но доматите трудно се опрашват кръстосано.

@Venetka Основно се гледа да е леко меко и да няма зелено по кожицата. Ако върнеш нагоре малко ще видиш от Петър една снимка, там индиговото чери е брано зелено, "дупетата" са зелени или жълтеещи, а не оранжево-червени. Вътре месото не трябва да има зелено.

Има и зелено брани при мен защото не го брах сам, а ми трудно да обясня на 1.8 годишен помощник кога е узряло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

IMG_20210802_224804.thumb.jpg.e8d87eac2a0a260936dec9e0848bc227.jpg

  • Харесвам 4
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 9 часа, Боби Димитров написа:

Колко па много да са хибриди? От Бай Христо няма да вземеш хибрид, макар че има десетки сортове... .....

Аз в магазин сорт "Бай Христо" не съм виждал, това имах предвид. А цяло село е пълно с изродени черита, дори в необработвани градини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване