Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Petar Kirov
преди 21 минути, Лозето ме наби! написа:

А защо кайсиите и прасковите имат гънка и приличат на д...? :)

А де? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Една картинка = 1000 думи! Благодарение на Ру® разбрахме, че цепката на доматите е закърняла... "цепка" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

И още един детайл - При някои сортове домати с картофени листа възможността за кръстосано опрашване е по-голяма, защото "близалцето" или там както се наричан (на английски stigma) e малко по-дълго и е възможно да се подава от "кутийката", в която е прашецът).  Според статията по-долу - това се дължи на факта, че доматите с картофени листа са по-близки до оригиналните диви домати, при които възможността за опрашване от насекоми е била значително по-голям. Ето една (според мен) много интересна статия, която обяснява как в резултат на селекцията, при която картофенолистните домати са били по-пренебрегвани - при другите се е получило скъсяване на близалцето, така че то да си остане в затворената кутийка при прашеца, за да се гарантира опрашването, а също да е сравнително запазено от високите температури и други екстремни условия. 

За съжаление статията е на английски, а не ми се превежда... ;-) 

https://blog.seedsavers.org/blog/exploring-tomato-flower-structure

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мдам, правдива и полезна статия - източник за много изводи!

Ходих да гледам цвета на доматиту: "цепка" навън не видях, но наистина ако е с по-малко перести листа "дупката" на цветчето е по-голяма. Благодарско, Ру® ! Бях го забелязал, но го отдавах на някаква анемичност и никога нямаше да го свържа с листата.

Два бързи извода: 1. За чий ти е Доматин, купи си вибратор! 2. С по-малко перести листа са по-близо до природата.

 

Колкото до английския: той от десетилетия не се смята за чужд език и да се спасява кой както може! :) Например аз никога не съм изучавал английски, но четейки разбирам за какво става дума, а езиците не са ми силата. Преведох абзац от въпросната статия през Гугъл и се получи изненадващо сносен превод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

"...Семената от отделните беритби на плодовете се отличават твърде много по абсолютното тегло на 1000 семена. Редица изследвания показват, че ако от първите две беритби се получават най-пълни и тежки семена (3,5 - 3,7 гр), то към осмата беритба абсолютно тегло на семената спада и достига едва около 2,5 грама на плод (примерно), което прави едва 60% от теглото на семената от първите две беритби.

Семената от първите две беритби трябва да се считат за най-ценните и в доматовото семепроизводство те трябва винаги да се предпочитат и използват. По-късните беритби дават недоброкачествени семена, много от които, като леки, недоразвити и дребни, попадат в отпадъка при преработката и се губят за производството. Семената получени от първите две-три съцветия на домата се отличават с най-голямо абсолютно тегло. Колкото плодовете са разположени по-горе, толкова абсолютното тегло на семената, получени от тия плодове, намалява.

Абсолютното тегло на доматовите семена зависи така също и от положението на семената в плода. Най-големи и най-тежки семена са семената, намиращи се най-близко до плодовата дръжка, т.е. в долната част на плода. ...

... Редица опити са показали, че семената от първите беритби са най-добивните.

Беритбата за доматови семена трябва да се извършва в стадия на пълната биологична зрелост на плодовете, т.е. оня стадий, когато плодовете са вече презрели и започват да омекват. В този стадий става по-леко както преработката на плодовете, така и отделянето на семената от плодовото месо. ..."

"Зеленчуково семепроизводство", 1949 г., София, автор д-р агр. Никола Колев

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 11 часа, domatin написа:

Имало ли е обилен дъжд преди да се появи проблема?

Не мога да кажа. Първо имаше един корен, който изскубах още юни. Но юли нямаше дъжд, а тези са от последните две седмици да са се влошили. Сякаш от сушата хептен отслабнаха. Някои сортове са по-зле, но трябва да ги прегледам. Тези с картофените листа са от най-неразвитите, но те са и няколко корена. В последната седмица не съм се занимавал с доматите и имам да наваксвам. Почват да зреят черитата. Хапнах малко оранжеви, червени и черни. Оранжевите са много добри. Едрите домати не са много едри обаче. Хубавото е, че в прогнозите не дават големи жеги. Но за ядене щеше има. По-малко от миналата година, но колкото - толкова. Повече корени, но някои няма да дадат нищо. Самораслите вървят добре и може да компенсират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Един непознат за мен сорт досега. По миналата година си купих от една леля няколко домата от този и един друг с лилава зеброва шарка..и си събрах семена. Явно някои са проникнали.

Нетраен, бързо омеква. Бих го определил по към сладките. Вкусен- за мен.

Някаква зебра сигурно?

IMG_20210810_140644.jpg

IMG_20210810_152955.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 1 час, Йоско написа:

Един непознат за мен сорт досега. По миналата година си купих от една леля няколко домата от този и един друг с лилава зеброва шарка..и си събрах семена. Явно някои са проникнали.

Нетраен, бързо омеква. Бих го определил по към сладките. Вкусен- за мен.

Някаква зебра сигурно?

IMG_20210810_140644.jpg

IMG_20210810_152955.jpg

Май съм попаднал на Златен медал.. @alys?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Външно много прилича на Златен медал. Един от любимите ми салатни сортове. Но нещо поизмъчен и спаружен.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Да, на Златен медал прилича.

Ние гледахме такива, без да знам, че не са червени. Дълго време ги чаках да почервенеят, но не би и накрая ги ядохме почти презрели. 

Редактирано от Теди
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Прилича на Златен медал наистина. 

 

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Още по обед се канех да пиша: петното не беше ли от липса на калций? Там беше малко по-сложно, защото съм го наблюдавал дори в почва с огромно съдържание на варовикови камъчета.

Май пръскането с прокиснало мляко помагаше, освен ако не бъркам нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 1 минута, Лозето ме наби! написа:

Още по обед се канех да пиша: петното не беше ли от липса на калций? Там беше малко по-сложно, защото съм го наблюдавал дори в почва с огромно съдържание на варовикови камъчета.

Баш си е това. Приготвил съм едно пръскане с шамански, първичен, природно-химичен калций и ще атакувам. Това са първи зреещи, но отчитам проблем при повече сортове. Може и водата да им е малко, а може и да им се види студена..а може и последния месец със средна дневна над 35 да ги бъзика..

Колкото- толкова. 

ПС: иначе си прав. Покрив задълже, ако искаш да имаш добър шанс да ти се получи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Скоро ще опитаме и Тайгър блъш как е на вкус :) Някой може ли да ми даде насока защо последните 2 седмици доста от листата на растенията увяхнаха. На южна тераса са, поливаме ги всяка вечер. Моите съмнения са от силното слънце, от много вода или от почвата в саксиите, която е почнала да се поизчерпва като хранителни вещества? И все пак ще се радвам на отговор от по опитни специалисти :)

IMG_20210811_083901.jpg

IMG_20210811_083915.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

По вашите места правилната тераса е северозападна. В жегите никакво количество вода не спасява растенията. При майка ми традиционно доматите съхнат масово преди края на август. Причината не е просто жега, а горещ постоянен вятър.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир
преди 7 минути, Боби Димитров написа:

По вашите места правилната тераса е северозападна. В жегите никакво количество вода не спасява растенията. При майка ми традиционно доматите съхнат масово преди края на август. Причината не е просто жега, а горещ постоянен вятър.

Благодаря за бързия отговор Боби. Ще го имам предвид за догодина, ако слагаме пак на терасата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Интересно как биха се отразили на растенията процедури като водна мъгла или обикновено изкъпване. Естествено не по време на слънцепека, а нощем или привечер

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Моите така изсъхват, но гледам вече 3 години на жълта пръст, без торене...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Кукумир, опита ли да засенчваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир
преди 1 минута, alys написа:

Кукумир, опита ли да засенчваш?

Нямаме лесна възможност за засенчване(някакъв вид чадър или мрежа), тъй като терасата не е хипер голяма, а вечерно време я ползваме и за зона за отдих.

Както бях казал в началото, цялата операция е експеримент за да видим при тези условия какво ще се получи. Предвид че опитахме от доматките, експериментът е успешен, но и исках да знам на какво се дължи това увяхване на растенията, за да знам как да реагирам догодина. Друго което разбрах е, че 2 растения в една саксия идват в повече и много се зашумяват. Догодина ще са по едно :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване