Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Panik
преди 7 минути, Лозето ме наби! написа:

Обаче: не чакай от нещо пробиващо дупки в пластмаса, да стане отново поялник!

Става, става...доказано :flushed:

 Ама трябва да го нагрееш до червено на газ, после да го измиеш хубаво със гъбичка и накрая да го овъргаляш в колофон  и после в припой (нажежено разбира се) :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ще снимам поялника, че не помня дали му правих фотосесии. Половинката ми го е дал. Дори наскоро смени предната джаджа, май човка се наричало. (много ги разбирам :joy:)

 

IMG_20220321_224548.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)

Ай, какъв тарикат бил половинката ти, а ти - каква късметлийка! :)

Няма да навлизам в подробности (особено за @Panik по-горе), но бях забравил, че и на това се вика поялник :D

 

Не е майтап: ако на жена ми ѝ хрумне да ми ползва поялника от работната маса - ще стои три дена на колене в ъгъла върху орехови черупки!

Редактирано от Лозето ме наби!
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 6 минути, Лозето ме наби! написа:

Няма да навлизам в подробности (особено за @Panik по-горе), но бях забравил, че и на това се вика поялник :D

Туй нйещо не йе кат онуй нйещо :) Пирограф му се вика ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сетих се, че този поялник може да не е онзи, за който се тюхкате. :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@alys И ти не трябва да се тюхкаш! С този натискаш копчето - той грее, пущаш копчето - спира да грее. А оня трябва да го чакаш, не можеш да му нацелиш температурата...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Дори не знам как изглежда другият поялник. Имаме поялник за полипропилен, но с него няма как да пробивам дупки в пластмаса. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 20 минути, Panik написа:

Туй нйещо не йе кат онуй нйещо :) Пирограф му се вика ;)

Грешиш, това си е точно стар индукционен поялник.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 10 часа, Миленка® написа:

Грешиш, това си е точно стар индукционен поялник.

Признавам си без бой. ГРЕША! :dissapointed_relieved: Макар че сега ще чета какво му е индукционното точно. Според мене си работи на принципа на нормален поялник. А и пирографите са почти същите...само дето са с по удобна дръжка

Видях...за мене нищо индукционно няма. Т.е. човката не се загрява индукционно, а чисто резистивно от ток който верно е генериран индукционно в трафчето дето е вътре, ама то тогава всичко дето работи с траф трябва да му лепнем едно "индукционно" отпред. Индукционен електрожен. Индукционно зарядно за кола. Виж индукционния котлон наистина е индукционен....тигана се загрява от токове ИНДУЦИРАНИ в него от електромагнитното поле на котлона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Предлагам таз тема да спрем да я наводняваме с излишна информация. А имената на поялниците не ги измислям аз :)

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Съвсем избяга темата, ама и аз да кажа - слагам 7-8 кофички една в друга, обръщам ги с дъното нагоре върху масата и дупча с винтоверт с бургия една голяма дупка (7-8) мм по средата. За минута - две стотина кофички са пробити - няма загряване, няма хабене на поялници...  

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

А междувременно семенцата, които засях на 16ти март, започнаха да покълват неравномерно (6ти ден):

 

20220322_102812.jpg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като гледам прогнозата, нещата се повтарят и вероятно ще садя около 20 април в оранжерията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Вчера изкарах ранните на балкона, но нощем спят в хола. Днес пак. От утре няма да ги прибирам нощем. Дават и нощните темперятура да са плюс.

Добре са - зеленеят и дебелеят. В четвъртък ще ги поливам или със зелен кристалон или с мая. Чудя се още.

Обаче направих друга беля. Руските семена ги забравих в шкафа и те поникнали. Сега са едни тънички дълги израстъчета.Ужас. Днес са на слънце. Ще ги спасявам. Няма да сея други, че някои ми бяха по две, а други по една семка. Малко да укрепнат и местя в чашки. Ще ги заривам с торф до където мога. 

Кой ще ми продаде малко триходерма? Не съм правила и ми се вижда твърде сложно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Ру® , това е като под тротоарна плочка, бе! :) Между другото и аз сях на 12-ти и 14-ти март и ги прибрах в къщи на топло. След няколко дни поникна дълъг и тънък буренак, явно е имало семена в почвата. В момента доматите от 12-ти са добре поникнали и са на най-светлото, а разните "сърца" от 14-ти още никнат. От пипера има само някое изтървано на плитко семе.

Ще ги изкарам на балкона след четвъртък - от тогава дават затопляне.

Късно ги сях, но така или иначе ще садя към средата на май и то при добро време. А от тук-там ще ми дадат и друг разсад.

Въх, забравих за разсад от черито (само едно черно сях), пак ще трябва да чакам саморасляците през юни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@МиХи, питай Ивко за триходерма в ХК.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

След като майка ми опропасти 2 пъти разсада си от домати / не знам как успя/ и за да не хленчи днес и осигурих по 6 броя от 7 сорта от пазара на Граф Игнатиево. Не са кой знае колко добри, ама могат да се сеят вече. Дано ги опазя до неделя, че не ми се занимава пак.

А днес в оранжерията на вилното село сигурно 25 градуса беше, а аз едва в петък ще пикирам разсада на домати. Смятам около 15ти да са в оранжерията. И после бай Петко, съседа има да отваря и затваря оранжерия поне месец. Днес го подкупих, занесох му семе от картофи, сорт Сорая.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

То зависи от оранжерията, но и в нея до средата на април измръзва разсада. През нощта парникът изстива бързо. Не бързайте с директното садене ако не сте там да си го гледате и завивате/отвивате.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Оплаках се вчера за издължените нещастно забравени в шкафа поникнали семенца. Днес са малко по- добре. Поне са зелени. ;)

20220322_213836.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Домашните любимци

IMG_20220323_105254.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване