Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Миленка®
преди 3 часа, alys написа:

@Миленка®, добри новини - семенцата от Русия са в бг - https://parcelsapp.com/tracking/RO272507150RU.

мхм, твоите са пристигнали, ама моите едва ли ще пристигнат с това спиране на полетите. Клювтят на летището в чувал за изпращане, ще покълнат, пораснат и ще дадат реколта за радост на летищните служители. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Брех, семената са в България, вероятно в петък ще са в кварталната поща.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ей на това Миленка му се вика руска му работа. Отказала съм се отдавна да търся логика в начин на придвижване на пратки от и до Русия след като за 3 дена получихме писмо от Копейск в Тутраканско, а писмо от Пловдив до Москва пътува 2 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
Отговорено (Редактирано)

Ден 28ми - пикиране 

IMG_20220303_155254.thumb.jpg.f3525824c6fffe039be592960f73f5bf.jpg

 

Редактирано от Ch Petrov
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
На 3.02.2022 г. at 15:45, nela62 написа:

В Меричлери (Хасковско).

@nela62 Дядо ми Вълчо Юрданов Ангелов, 1919-1998 е от Меричлери.. ама се е заврял зет в кв.Черноконево (Караатли).. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вчера засях семената от Русия плюс още малко, та общо 11 сорта за оранжерията. Надявам се и "моржовете" да оцелеят и затова почти само добавих разнообразие) . Също засях още пипер Магарешки уши и няколко сорта краставици, включително корнишонки (общо 10 семена), пак за оранжерията.

Вчера подсипах торф на доматките. Ето ги преди и след засипването (започнах да добавям торф и тогава се сетих да снимам).

IMG_20220308_133615.jpg

IMG_20220308_140742.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вътре около доматите наредих легнали бутилки с вода, сложих и отвън до стените на парничето малко за акумулиране на топлина. Да видим дали минималната температура ще се вдигне. Предвид идващите студени нощи, поне да се задържи около 8-9-10°, пак ще е добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Има смисъл от бутилките - минималната е била 11,8 градуса. Бяха подредени около доматите, сега ги преместих малко.

 

IMG_20220311_091814.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

А тия бутилки пълни с вода от слънцето ли се нагряват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да, от вчера. Преди това беше по-хладно през деня и нещо бях изключила за тази възможност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Късно снощи заложих семена от всичкото домат дето сме решили+ физалис и китки / невен и тагетис/.  Имах си и космати помощници. Кокерката много държеше да ми топли краката докато редя семената, а Георги беше върло заинтересуван от пликчетата със семена. Някак си успях да не омешам нещата и само 1 / една / семка изтървах някъде в кутиите и не я открих, та и да има изненади със сортовете ще е само на 1 корен евентуално. 

Колежката ми, дето се беше регистрирала за семена от пробни сортове домати ми каза, че ще и пратят семена от 5 вида сортове. Уж и мен ще ме огрее да пробвам и да видя що за нови чудесии са, ама още от пощата не са и доставили плика. А дано не ги погубят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 13 минути, Venetka написа:

Колежката ми, дето се беше регистрирала за семена от пробни сортове домати ми каза, че ще и пратят семена от 5 вида сортове. Уж и мен ще ме огрее да пробвам и да видя що за нови чудесии са, ама още от пощата не са и доставили плика. А дано не ги погубят.

и аз се регистрирах.. писаха ми и чакам.. ама като знам пощальона ни какъв е шемет сигурно, не само ще покълнат ами и ще цъфнат и вържат в плика..:D

..попълних и анкетата, лееееко им сипах за индустриалния вкус ;) .. @Venetka ти попълни ли я? 

"Докато чакате семената, моля попълните нашата анкета, в случай че не сте го направили до сега: https://harnesstom.surveysparrow.com/s/Designing-your-own-tomato/tt-512984"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз не, ама питах колежката. Попълнила я е тая анкета. Ще ми е интересно дали на Валери и на нея ще пратят едни и същи сортове за проба. @ВарелаПиши плс ако получиш какво са ти пратили, та да сравняваме.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 10.03.2022 г. at 14:45, alys написа:

Вътре около доматите наредих легнали бутилки с вода, сложих и отвън до стените на парничето малко за акумулиране на топлина. Да видим дали минималната температура ще се вдигне. Предвид идващите студени нощи, поне да се задържи около 8-9-10°, пак ще е добре. 

@alys, Искрено ти се възхищавам на ентусиазма, трудолюбието и експериментаторския дух!  

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

Днес са поникнали първите 3 от 17 засети на 5 март семена, което е 8 дни след засяването. Не са обработвани с нищо и не е ускорено поникването. Торо-почвеният субстрат е сигурно най-лошият, който съм ползвал досега, не знам как е възможно да се продават такива, но това е положението, нямах по-добър, който да не е изложен на влиянието в градината, а исках да няма болести. Целях всичко да е максимално естествено, за да има селекция на най-добрите. Семена взех от един от първите поникнали домати миналата година. Ще засея тези дни и купени семена от същия сорт - "Розова магия", надявам се вече в малко по-добър субстрат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

И аз засях моите семена на 5-ти март, но все още не се е показало нито едно, но за сметка на това ме изненада едно семенце от пипер, а те уж никнат по-бавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов
На 11.03.2022 г. at 16:00, Ру® написа:

@alys, Искрено ти се възхищавам на ентусиазма, трудолюбието и експериментаторския дух!  

Алис е Жена (с главна буква),със сто (100) сърца.Като я  чета,за  всичко което прави мога само да се поклоня към нейния дух и градивни постове които ни обогатяват .

П.П.: Алис бъди такава каквато си !:love:

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Миленка®, пиперът никне от 8-мия ден нататък, тоест съвсем в срок е. А доматките и те ще се покажат. Да не би да им е сухо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 47 минути, alys написа:

@Миленка®, пиперът никне от 8-мия ден нататък, тоест съвсем в срок е. А доматките и те ще се покажат. Да не би да им е сухо?

Да, @alys, леко бяха засушени, защото пътувах и бяха оставени на самоотглеждане, днес ги навлажних, дано поникнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване