Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

МиХи

Чудя се сега ли да ги прехвърлям в чашки и да заривам с торф или да ги почакам някой ден още. Все ми се струва, че е по-добре да изчакам да укрепнат малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 1 час, МиХи написа:

Чудя се сега ли да ги прехвърлям в чашки и да заривам с торф или да ги почакам някой ден още. Все ми се струва, че е по-добре да изчакам да укрепнат малко.

Сега да не са в бирени капачки?! Тури децата на светло и като му дойде времето ги сади директно в лехата.

На мен като ми остане разсад във формичките изкарва чак до есента, макар и погрознял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@МиХи, извади едно, остави го мааалко да полежи, за да омекне стъбълцето и пробвай да го навиеш спираловидно в същата чашка и сложи торф. Ако се справиш успешно, направи същото и с останалите. Допускала съм подобно нещо при краставици, дори им тръгнаха и същинските листа, но неправилно засадих - трябваше да зария до котиледоните. Не помня дали нещо оцеля, по-скоро нито едно, изгоряха от слънцето. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи
преди 6 часа, Лозето ме наби! написа:

Сега да не са в бирени капачки?! Тури децата на светло и като му дойде времето ги сади директно в лехата.

На мен като ми остане разсад във формичките изкарва чак до есента, макар и погрознял.

Турих аз на светло, но почнах и да прехвърлям в по-големи чашки от кафе. 

Алис, благодаря. Те се побират точно в по-големите чашки. Сега са в едни миниатюрни чашчици. Ще пробвам и твоя метод.

Вадя и заривам колкото мога, но гледам стебълцето да заякне и тогава.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ето и от мен разсад. Това е обикновен Идеал, по желание на бабата комшийка. Този беше резервния, който седи на прозорец у нас, редовно прореждан и яден от най-младия градинар, то си личи къде... Все ще остане някой корен... да се надяваме...

20220322_093207.jpg

Нашият разсад ще почваме след срещата - сандъче в оранжерия, табла пак там и директно в леха под найлон.

Поялник не съм показал обаче, не се сърдете, някъде е на таванското...

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Те го и мойо дзвер....от вчера е в оранжерията. Да свиква с несгодите и високите цени на тока,газа и олиото, а в събота му предстои планово засаждане пред екипа на БТВ и Нова тв...

20220324_074544.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз пък днес получих по семка-две от въпросните сортове за тестване. Довечера пак ще си играя на писане/надписване и садене. photo_2022-03-24_15-16-21.thumb.jpg.dd403da03d52a159002105df88eafbbe.jpg

Сега установих, че пакетчетата са всъщност 6, а не 5 . Да видим какво още са добавили...Нещо с номер.. RN114. Открихме и името му- Пауталия. От него са пратили на друга колежка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 2 часа, jojkata2000 написа:

Те го и мойо дзвер....от вчера е в оранжерията. Да свиква с несгодите и високите цени на тока,газа и олиото, а в събота му предстои планово засаждане пред екипа на БТВ и Нова тв...

20220324_074544.jpg

Ще те дават по телевизията или доматите ще дават по телевизията?:joy: Тия доматки може би ще почнат да зреят около началото на Юни, охааа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Маризол пърпъл, сят на 23 януари.

1401696964_IMG_20220330_1204572.thumb.jpg.a3fd247e0be2a73226b9957a110fe6c7.jpg

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Нашите пренощуваха за първа нощ в оранжерията. Добре са.  Сега са на слънчеви бани.photo_2022-03-30_13-31-20.thumb.jpg.c1edfa1f8d9dd7c65055f2903a89500c.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Мойте от събота се каляват...

20220327_183125.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Жожи, дай малко инфо за тази неортодоксална комбинация от капково и вкопани лехи с високи пътеки? Яко пясък ли е при теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Жожи, дай малко инфо за тази неортодоксална комбинация от капково и вкопани лехи с високи пътеки? Яко пясък ли е при теб?

:mrgreen:...това е сложна комбинация....лехите постепенно ще се зариват докато се изравни земята с идеята така да направят по-дълбоки и силни корени.След това ще пусна капковото, което още не съм сглобил понеже чакам тръбите малко да се поизправят, затова съм ги затиснал така с бутилките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Само ще ги забавиш. Те ще пускат корени, ти ще зариваш и те пак ще пускат корени и само с това ще се занимават. Да беше направил поне експеримента 50 на 50.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ние утре ще слагаме маркучите на капковото. Ще ползваме тия от неуспешният ми експеримент с ягоди. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 1 час, alys написа:

Само ще ги забавиш. Те ще пускат корени, ти ще зариваш и те пак ще пускат корени и само с това ще се занимават. Да беше направил поне експеримента 50 на 50.

Съгласен съм с теб....затова в дъното, ако виждаш има 5 корена Лабрадори.Те са по-нависоко и тях няма да ги заривам.Другите когато станат...

Идеята ми е , че ще се забавят в ранното развитие, но пък след това с по-добра коренова система ще наваксат и ще могат да изхранват повече плодове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не говоря за дзверове като на Venetka и jojkata2000, но бабата ми подари разсад-домати сят навреме, но искащ пикиране. Като гледам: моят сят поединично във формички след 10-ти март ще го надмине докато опре до садене.

Отделно ми подари разсад-маруля и от хорски срам го набучках. Саморасляците ми са доста по-напред, а сятото ми е назад само защото се случи голяма суша. Друг път ще ги ръсна в началото на зимата, ако не е кално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Помните ли моите забравени на тъмно доматчета. Сега изглеждат така и си мисля, че са добре.Още са на топличко в стаята, но другата седмица и те отиват навън да се закаляват.

А другите са напред с развитието Втора седмица са на балкона без завиваване.

20220401_081138.jpg

20220401_081143.jpg

20220401_081245.jpg

20220401_081250.jpg

20220401_081215.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Браво, @МиХи :)

До пикиране премества ли ги или си останаха в първите чашки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи
преди 19 минути, alys написа:

Браво, @МиХи :)

До пикиране премества ли ги или си останаха в първите чашки?

В първите малко допълних с фин торф за три-четири дни, колкото да позеленеят и укрепнат, и после пикирах  преди два дни. Минали са общо осем-девет дни от поникването.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване