Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

embedeo
преди 19 минути, Georgi написа:

Ами измръзнали са и затова, само пъпките са загиналим, преди няколко дена изрязох голите клонки.

Ще се радвам ако пуснеш някоя снимка, за да видя и аз как следва да подрежа моята райска ябълка в близките дни. Или поне може да препоръчаш колко високо след последната разлистила се пъпка, с покарал зелен летораст, трябва да отрежа. Подрязването мисля да направя на 50% до 75% от клонките, а пък ще оставя други оголени клонки неподрязани за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Georgi написа:

Ами измръзнали са и затова, само пъпките са загинали

Ако само пъпките са измръзнали, това значи ли, че може да избият спящи пъпки? Но пък те едва ли ще са с цвят. На мен ми е странно това измръзване. Последният студ беше към -5,5 в края на март. Те се разлистиха месец и нещо по-късно. И според мен са си набъбнали някои и ще тръгнат. Та не са загинали. Но други изкарват по две-три листенца без връх на клонка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 23 часа, embedeo написа:

Ще се радвам ако пуснеш някоя снимка, за да видя и аз как следва да подрежа моята райска ябълка в близките дни. Или поне може да препоръчаш колко високо след последната разлистила се пъпка, с покарал зелен летораст, трябва да отрежа. Подрязването мисля да направя на 50% до 75% от клонките, а пък ще оставя други оголени клонки неподрязани за сравнение.

Нищо специално, режа непосредствено над най-връхната избила пъпка. Ще кача снимка като отида на градината.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 22 часа, Славянски написа:

Ако само пъпките са измръзнали, това значи ли, че може да избият спящи пъпки? Но пък те едва ли ще са с цвят. На мен ми е странно това измръзване. Последният студ беше към -5,5 в края на март. Те се разлистиха месец и нещо по-късно. И според мен са си набъбнали някои и ще тръгнат. Та не са загинали. Но други изкарват по две-три листенца без връх на клонка.

И да избият както сам се досети няма да има цвят. При мен края на март стигна до -6.1 degC, като цяло зимата не беше много студена - за няколко дена стигна -10 degC. Не знам кое ги уби, може би последния студ.

Тези градуси по описанията са за напълно развито дърво. И там ще има измръзване по периферията, но все ще остане доволно количество за цвят.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

Джиро плод няма да има, но на шума го докарва. Листа с такива размери нямаше досега. И летораслите яко вървят.

IMG_20230624_104210.jpg

IMG_20230624_104240.jpg

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вирджинската продължава да е с червенеещи листа, което при Росиянка го няма:

Photo1026.thumb.jpg.786562dbd28937577f9d9ae02158894f.jpg

На втората семенна вирджинка щях да присаждам друг сорт, но калемите се оказаха съсипани/измръзнали и в крайна сметка сложих Росиянка, след като тъй или иначе я бях прерязал. Тръгна добре, макар че много късно правих присадката:

Photo1027.thumb.jpg.212dd024e54150fc8bca79085260de46.jpg

Направих я високо да не мисля овчите апетити.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 16 часа, Славянски написа:

... Тръгна добре, макар че много късно правих присадката...

Точно затова е тръгнала добре. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Между впрочем тези пъпки по върховете на Костата така и не се отвориха, въпреки че прищипах по-ниските клонки. Очевидно е измръзване. Имаха възможност да се разлистят. Догодина ще правя резитба след почване на вегетацията май. Мога да прореждам (премахвам) само гъсти клонки, без да съкращавам дължината им.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Приключих с райските ябълки. С голяма мъка изкарва по едно малко клонче до почвата и после измръзва. Даже ми се отядоха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 13 минути, alys написа:

Приключих с райските ябълки. С голяма мъка изкарва по едно малко клонче до почвата и после измръзва. Даже ми се отядоха. :)

Моята пък няма никакво измръзване, много е красива, но, втора година няма плодове. Ще я задържа и няма да бързам с приключването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 26 минути, alys написа:

Приключих с райските ябълки. С голяма мъка изкарва по едно малко клонче до почвата и после измръзва. Даже ми се отядоха. :)

Аз пак предлагам от Славян дръвчето, все още всички са при мен и ги режа, иначе стават много големи, а са близко тип разсадник леха... ;) Ако решиш, драсни на есен, ще ме улесниш!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ето ги от Славян семенаците, макар че в тази зелена жунглъ е трудно да се различат :) Към 180 см са в момента, предвид, че трета година ги скъсявам на около метър. 4 броя на около 2-3 метра разстояние. Нужно е да ги разреждам.

20230725_100653.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А защо ги скъсяваш толкова? Не са цъфтели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Ето ги от Славян семенаците, макар че в тази зелена жунглъ е трудно да се различат :) Към 180 см са в момента, предвид, че трета година ги скъсявам на около метър. 4 броя на около 2-3 метра разстояние. Нужно е да ги разреждам.

20230725_100653.jpg

 

Аз не разбрах каква точно е тая история със семенаците от Славян, но ако има излишни - мога да пробвам да засадя едно дръвче при мен (на Княжево), ама не гарантирам, че ще го обгрижвам специално, ако оцелее - оцелее... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Те са кавказки. Може да се облагородят примерно с Росиянка. Зимата ще имам калеми много. Иначе може да бъдат и мъжки, и женски. Но щом не са мръзнали при Боби - това е добре. При мен след пресаждане обикновено губех доста от размера заради измръзване зимата. Всъщност даже са ми обещали, живот и здраве, калеми от женска кавказка райска ябълка зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мръзнат, аз затова и ги скъсявам. На пролет режа почернелите върхове на клоните и прочиствам короната и като цяло не им давам да се разпростират много, щото са нагъсто. То идеята беше да ги раздам скоропостижно, може би тая година вече ще стане, по една за Ру, Алис и Влади и така.

Растат много до късно и опитите ми да им правя резитби летни за узряване на дървесината не дават кой знае какъв резултат. Не че се оплаквам де - за 3 години от гола клечка една педя дърпат много, правят много силен прираст. Тази най-дясната има 4-5 клона по над метър и нещо.

20210609_105352.jpg

Това е юни 2021 година, след като нагоре бяха измръзнали някои и изкараха от ниско нов растеж и това нещо надмина 150 см до края на годината. На тая снимка в ляво е месец по-късно и вече е над 50 см с разклонения, които после премахнах.

20210722_103845.jpg

Иначе и плода им е много приятен според мен, предвид, че не обичам райски ябълки особено, а тия се бяха стафидизирали много приятно дето ми дадоха да опитам преди.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз съм опитвал преди пет-шест години веднъж и само толкова. Бяха много дребни и почти без семки (говоря за кавказките хурми), но бяха брани януари и държани в една кутия докато стигнат до мен и почнали леко да мухлясват някои (за семе ги исках от един задочен познат от Монтана). Имаха сладост, но бяха по-скоро преминали и изгубили качествата си.

Тази година говорих с жена, която отглежда в пловдивско (или пазарджишко). Нейните дават по-едър плод от онези с повече семки, но каза, че е виждала други по-дребни и почти без семки. Което потвърждава на практика информацията, че опрашените райски ябълки стават по-големи, макар и със семки. Тя ми е обещала калем от женското си плододаващо дърво. Има и мъжко.

В онова видео с бай Антон от Чинтулово (назад в темата), той имаше няколко кавказки нискоразклонени (с няколко стъбла), които гледаше за семки за посадъчен материал за разсадника си. Очевидно и мъжки, и женски.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

плода им е много приятен според мен, предвид, че не обичам райски ябълки особено, а тия се бяха стафидизирали много приятно дето ми дадоха да опитам преди.

Те и райските се "стафидизират" като ги изсушиш, само че са в пъти по-големи. Подобни на иранските фурми.

Ще направя снимки тия дни. Едната ми Росиянка задържа към четири плода сефте, другата около девет и тя сефте и то с моите недоузкусурени резитби. Костата повтори упражнението с един плод като през 2021 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

По улиците на Варна има кавказки фурми колкото искаш, все големи дървета са, като на снимката по-горе. Миналия Ноември си отядох, плода е много вкусен, наподобява мармалад от сини сливи и фурми, с много семки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Чудя се сега ако направя скъсяване на някои клонки на райските ябълки, дали от тях ще излезе цвят догодина. В смисъл да ги счете за върхови пъпки и да ги заложи до есента. Мисля да опитам на някои за пробата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване