Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

ivanina.
На 17.08.2023 г. at 16:48, Славянски написа:

Чудя се сега ако направя скъсяване на някои клонки на райските ябълки, дали от тях ще излезе цвят догодина. В смисъл да ги счете за върхови пъпки и да ги заложи до есента. Мисля да опитам на някои за пробата.

Хубаво е някой с опит, да може да каже.

Аз направих през юни

такава зелена резитба на младия прираст на една още не раждала черешка и забелязвам  на клонките оформено по едно  майско букетче   плодни пъпки, за които не съм сигурна, че ако цъфнат, поради младата си възраст дръвчето ще задържи плода, но най-точен отговор ще  мога да дам догодина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

E, то при черешата е съвсем различно. При райската ябълка цветовете излизат на новия растеж. Не се виждат пъпките на предната година. Още не съм се доредил за резитбата, но някои ще ги скъся както бих ги скъсил на дължина оптимално и ще видя напролет какво ще излезе. Други ги оставям цели задължително. Проблемът е когато са много дълги и не ми се нрави и затова и мисля тая резитба. Имаше едно видео на италиански (за лятна резитба) назад в темата, което трябва пак да изгледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Христо Петков

Здравейте!

Тази есен търся да си закупя райска ябълка сорт "Шоколадова", тази която образува мъжки цветове и е добър опрашител за други сортове. Можете ли да ми препоръчате разсадник, който предлага точно този сорт?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 6 часа, Христо Петков написа:

Здравейте!

Тази есен търся да си закупя райска ябълка сорт "Шоколадова", тази която образува мъжки цветове и е добър опрашител за други сортове. Можете ли да ми препоръчате разсадник, който предлага точно този сорт?

Благодаря!

Куро Гаки се казва. Взех от екзотик плантс и още чакам да роди. В момента нямат налични, но дебни в следващите два месеца.

https://exoticplantsbg.com/product/1005/japanese-persimmon-kuro-gaki-pva.html

Този сорт се води по-полезен, но не и по-вкусен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Баща ми също купи такава (шоколадова), но, досега не е дала нито един плод. Поне не е мръзнала и е доста красива, като дръвче.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 9 часа, Христо Петков написа:

Тази есен търся да си закупя райска ябълка сорт "Шоколадова", тази която образува мъжки цветове и е добър опрашител за други сортове. Можете ли да ми препоръчате разсадник, който предлага точно този сорт?

Ето този мъж се занимава професионално с развъждане на райски ябълки и има много сортове. Вероятно има и този. Повечето ми дръвчета са от него. Пишете му, или ако не се свържете, мога да Ви дам телефон за връзка на лични. Праща по Еконт, даже и доставяше на едро до някои дестинации. Ще почва да продава след 15-ти ноември. Още са с листата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Любо Д написа:

Куро Гаки се казва. Взех от екзотик плантс и още чакам да роди. В момента нямат налични, но дебни в следващите два месеца.

Любо, не съм сигурен, че това е сортът, който човекът търси. Има и други с кафяво месо. Въпросът е дали е и опрашител. Чета за още един сорт "Кофи кейк" тук:

https://ovoshten-razsadnik-dobrich.alle.bg/екзотични/райска-ябълка/

Ето още за въпросния сорт:

Diospyrus kaki 'Nishimura Wase' Commonly known as CoffeeCake in the United States. A richly-flavored variety that ripens a month before Fuyu.

Фантазия също я предлагат. Казват, че образува семки. Не е партенокарпна. @Venetka ти дали не беше вземала този сорт от там?

https://www.razsadnikat.com/овощен-декоративен-разсадник/екзотични-плодове/шоколадова-райска-ябълка/

Била най-ранозреещата райска ябълка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Имам шоколадова точно от Фантазия. И аз не съм сигурен дали е Куро Гаки, по-скоро не е. Трета година ще прави, две вегетации, не е раждала още. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Трябва да отворя тефтерите Славяне. Имах купувана такава на село, ама умря. Остана само Фуйо и една дето изсъхна присадката и е само подложката. Не знам що за подложка е, ама в тая сушава година е полудяла. Мина 1.3 метра във височина и още толкова е в ширина. Невероятен листалак. Ще пробвам с още 1 растение, реших да е Рохо Брилянте от Пламен Пенков разсадника. Ще поръчвам след 2 седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Някой има ли опит с отглеждане на райски ябълки на по-хладен климат? Аз съм на 650м и имам няколко на по 3 години, които не мръзнат, но все още не са раждали. Бих искал да садя още, но се притеснявам от по-сурова зима. Според метеоблу тук температурите може да паднат до -24 при по-студени зими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ние имаме две райски ябълки на 650 надморска, но едва миналата есен ги засадихме. За сега са добре, но бяха с агривело отгоре зимата. Тази и другата зима пак ще ги предпазваме. От там нататък каквото сабя покаже. Във фейса някакъв човек от вилното ни село показваше цъфнала райска ябълка. Да видим ние до къде ще го докараме. На припек са и защитени от север и силни ветрове. Дано това помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Любо Д написа:

Някой има ли опит с отглеждане на райски ябълки на по-хладен климат? Аз съм на 650м и имам няколко на по 3 години, които не мръзнат, но все още не са раждали. Бих искал да садя още, но се притеснявам от по-сурова зима. Според метеоблу тук температурите може да паднат до -24 при по-студени зими.

При мен Росиянка (хибрид kaki-virginiana) и някои вирджинки на собствен корен нямат никакви проблеми със студове и късни мразове засега. Падало е редовно до -18-20 градуса зиме. Но японските сортове при минус 20 и надолу имат проблеми. Това ми потвърди и един мъж, който има насаждения до Севлиево и опит с много култури, включително асимини и пекани. При под -20 мръзнат до земята. Хибридите не мръзнат. А в Севлиево пада под -20 много често, дори и до -30 пада. Че чак ми разправяха, че орехите мръзнели всяка зима (млади дървета), но мястото е в ниското до реката.

Росиянка тази година задържа няколко плода сефте при мен, но са дребнички. Бъркал съм и с резитбата и чак на шеста година ми цъфтя за първи път (бяхме дискутирали назад в темата).

Та, Любо, според мен Росиянка, Никитска или някой от другите сортове украинска селекция, които държат поне до -25, и нямаш грижи. Стига да ти се установят първите две години. За вирджинките за мен трябва да са на подложка вирджинка, а примерно бай Антон ги присажда на кавказка, но при мен не се държат добре в сравнение със семенните вирджинки, които не са имали никакво мръзнене или съхнене вече шест години. Не ми е ясно какъв е проблемът там, предполагам се получава след време несъвместимост, която при хибридните сортове я няма. Тая година присадих Росиянка и върху вирджинска и ще се видим как ще се държи. Но подложки вирджинска почти нямам, нито семе.

Антон Павлов предлага вече няколко и украинските сортове, които се мъчих да завъдя с калеми от Днепропетровск преди години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Украинските сигурно пак са на кавказка подложка. Явно трябва да чакам плод и семена от вирджинките ми за по-дългосрочни планове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Те са на кавказка, но понеже имат гени и на японска райска ябълка, мисля, че е добре подложката. Сега, Гошев твърдеше в тая тема преди време, че масово се използвали вирджинки, но аз досега да избива друго освен кавказка от подложката у нас не съм виждал.

Прочее, тези украински "виргински хурми", които сях от семе, за мен са си чисти кавказки. Имах две от Литва, семенаци - съвсем различни листа и кора и са си вирджинки с гаранция.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето две снимки на плодовете от сорт Росиянка от днес:

Photo1094.thumb.jpg.6aac681ed6e60b52a052d1fb17463dc5.jpg

Photo1095.thumb.jpg.82d56bf243fbeca1177e0a79fff9f0b2.jpg

Задържа осем плода от девет цвята, но днес видях, че два бяха на земята и нещо ги е яло. Да ги е откъснала пък някоя овца (бяха излезли вчера)!? Твърди са още много, не са готови за бране мисля. Поне листата да опадат.

Всъщност райските ябълки се берат от дървото, докато вирджинките капят. Росиянка като хибрид не зная капе ли? Виждал съм снимки на дървета с плод през зимата. Та по-скоро или овца е стигнала ниски плодове или са паднали от вятъра.

Иначе пречупената миналата година Костата направи много добър прираст. Може би 70-80 см. Възстановява се. Същото важи и за тази, която измръзна до земята при -20 миналата година. Тогава кавказката от корена направи метър и нещо растеж, а сега е с човешки ръст и хубаво разклонена с три стъбла. Може пък да вземе да цъфне догодина. Но аз мисля да ѝ сложа калем или два от женска кавказка за всеки случай (обещали са ми). Другите кавказки от семка ми вървят много зле. Една загина изцяло, една я счупи сняг до земята, една я местих и едвам върви. И там имаше измръзване. Трябва им повече време да се закрепят. Та в момента са по метър или метър и двайсет-трийсет, а са на пет-шест години. Но и мястото им е сушаво. А едната на четири години беше чудно развита като я сложих на постоянно място в края на зимата на 2022 г. Обаче късната слана и една овца я върнаха в първи клас и не само, че не цъфтя, а направи по 10-15 см прираст от основното стъбло, едни тънки клончета.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 2 часа, Славянски написа:

Ето две снимки на плодовете от сорт Росиянка от днес:

Photo1094.thumb.jpg.6aac681ed6e60b52a052d1fb17463dc5.jpg

Photo1095.thumb.jpg.82d56bf243fbeca1177e0a79fff9f0b2.jpg

Задържа осем плода от девет цвята, но днес видях, че два бяха на земята и нещо ги е яло. Да ги е откъснала пък някоя овца (бяха излезли вчера)!? Твърди са още много, не са готови за бране мисля. Поне листата да опадат.

Всъщност райските ябълки се берат от дървото, докато вирджинките капят. Росиянка като хибрид не зная капе ли? Виждал съм снимки на дървета с плод през зимата. Та по-скоро или овца е стигнала ниски плодове или са паднали от вятъра.

Иначе пречупената миналата година Костата направи много добър прираст. Може би 70-80 см. Възстановява се. Същото важи и за тази, която измръзна до земята при -20 миналата година. Тогава кавказката от корена направи метър и нещо растеж, а сега е с човешки ръст и хубаво разклонена с три стъбла. Може пък да вземе да цъфне догодина. Но аз мисля да ѝ сложа калем или два от женска кавказка за всеки случай (обещали са ми). Другите кавказки от семка ми вървят много зле. Една загина изцяло, една я счупи сняг до земята, една я местих и едвам върви. И там имаше измръзване. Трябва им повече време да се закрепят. Та в момента са по метър или метър и двайсет-трийсет, а са на пет-шест години. Но и мястото им е сушаво. А едната на четири години беше чудно развита като я сложих на постоянно място в края на зимата на 2022 г. Обаче късната слана и една овца я върнаха в първи клас и не само, че не цъфтя, а направи по 10-15 см прираст от основното стъбло, едни тънки клончета.

Това е едрината на плодовете при Росеянка и при напълно развити растения, виждал съм, хапвал съм. При моята, закупена от екзотик миналата година, листата напълно паднаха, дали е нормално да заспи, дали ще е Росеянка.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тукашните са с листа още, но вече жълтеят. Докато Костатите са с изцяло зелени листа още. Както и кавказката по-голямата. А вирджинките от седмица може би са без листа. Но тях и по-малко съм поливал.

Ще копирам малко за темата от седянката:

Любо Д: Аз вече имам три на по три години и една на две, но имат слаб растеж без много поливане, а и не са цъфтяли досега. Догодина може би...

Миналата година им направих хубава резитба, за да отстраня конкурентните стебла. Тази зима няма какво да се реже по тях.

Славянски: Аз правих лятна резитба. Мисля сега не да скъсявам клонки, а само да махам цели. Каквито съм скъсил лятото, това да бъде евентуално. И ще видя на тези скъсени клончета от лятото дали ще има цвят или само на нескъсените. Дръвчето е три метра високо.

На Костата ѝ мръзнат върховете последните години и почти не цъфти. Като резна клонките и тръгват не пъпките към върха, а пò към основата.

Любо Д: Интересно наблюдение. Антон каза, че райските ябълки цъфтят от втора до май шеста пъпка на клон.

Славянски: Аз като съм кастрил по 15 см от клонче и после що не цъфтят пет години...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко снимки от Костата при баща ми. Втора реколта. Четвърта или пета година в земята (p.s. проверих - пета е годината), трябва да проверя архивите. Миналата година имаше към 20 плода, сега са повече, въпреки неуката ми резитба. Единствено жалко, че дядо почина преди две години и не успя да опита плод от нея... Щеше да ѝ се радва.

IMG-20231104-103610.jpg

IMG-20231104-103548.jpg

IMG-20231104-103516.jpg

IMG-20231104-103503.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Със силно съдържание на танин ще си търся тази година. Освен Косата какви други сортове, които съдържат танин имаме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Костата. Ами те повечето са такива. Хиакуме, Хачия, Сайо все още ми е интересна. Опитвал съм и Хиротаненаши и бяха превъзходни, но те бяха ли танинови? Тая година мисля да пробвам да сложа шоколадова (Кофи кейк) при баща ми. Че при мен вече и място нямам, пък и вероятно ще мръзне.

По принцип таниновите ги водят с по-богат вкус. Някои се променят след опрашване от дърво опрашител. Хиакуме примерно става канелена отвътре, но има и семки. Росиянка е с танин и тепърва ще я опитвам :) Костата съм опитвал и беше доста по-различна от купешките, които бях опитвал, както и от онези петричките.

Виж назад в темата описания на различни сортове.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване